Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Belefáradtam az emberekbe,...

Belefáradtam az emberekbe, ezellen lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Már egy ideje azt tapasztalom, hogy alig van energiám az emberekhez. Fárasztó velük a beszélgetés, az időtöltés. Ismerkedés során is úgy érzem, hogy nemigazán vagyok rájuk kíváncsi, attól függetlenül, hogy érdekes személyekről van szó. Pedig belül, igenis szeretnék szocializálódni, és jól érezni magamat az emberek között, de rettentő gyorsan belemerülök ebbe. Például, ha megismerek valakit hasonló érdeklődési körökkel, hasonló gondolkodásmóddal, még ha az elején nem is, de egy idő után erőltetettnek érzem a kommunikációt.

Ötletem sincs, hogy hogyan tudnék változtatni magamon


febr. 29. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok én is: a munkám során sok emberrel találkozok, de a nap végén az otthonomban való egyedüllét mindennél jobb. Azt gondolom, hogy nincs ember, aki különleges-másabb lenne a másiknál, így én is - és szerintem te is - úm. megcsömörlöttél az emberektől.


Azt tudod tenni, hogy kicsit kivonódsz, elgondolkozol, miért jutottál erre a szintre, mivel lehetne helyettesíteni ezt a helyzetet? Esetleg most állatokkal való önkénteskedés lehet az, ami segíthet.

febr. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erőltetni azt, ami nem megy. Semmiféle szabály nem kötelez arra senkit, hogy minden körülmények között aktív társasági életet éljen. Introvertált ember lehetsz, de ez nem egy betegség.
febr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb emberrel én is így vagyok, nagyon hamar megunom őket.


Nagyon kevés azaz ember akivel megtalálom a közös hangot és az érdeklődés fenn is marad.


Fiatal vagy még?

febr. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok és egyik nap találkoztam egy régi ismerőssel, aki erősen célzott rá, hogy nem szocializálódom és úgy nézett rám, mintha ufo lennék, mikor közöltem, hogy bőven elég havi 1-2 alkalom ismerősökkel találkozni.:D Semmi sem esik jobban egy emberekkel eltöltött munkanap után, mint hazamenni a csendbe.🥹 Mikor megkérdezte, hogy de a párommal azért vannak programjaim? Az már kiverte a biztosítékot az ítélkezésével és azt mondtam semmit, pedig láss csodát, az introvertáltak is csomó mindent tudnak csinálni és rengetegszer megyünk túrázni, beülünk egy csendes helyre vacsizni, sütizni, sétálunk egy nagyot, futni járunk, moziba megyünk stb. Szóval nem kell mindenáron beállni a sorba és erőltetni, ami nem te vagy, csak érezd jól magad.
febr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó ezeket hallani, hogy ebben a cipőben nem egyedül járok!

Igen, még fiatal 21 éves egyetemista vagyok

Kicsit olyan mintha ez a dolog akadályozna abban hogy jól érezzem mag társaságban, de az olvasottak alapján, itt az ideje elfogadnom hogy ilyen vagyok, és introvertáltként más preferálok mint mások:)

febr. 29. 20:32
 6/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.


Nyugi ez sokaknál van így.


Én például ki nem állhatom a céges bulikat, nem az én társaságom, unom nem is érdekelnek, beszélni sincs kedvem.


3 nagyon régi barátom van, velük érzem jól magam ha elmegyünk valahová.


Elsősorban nem vagy introvertált.


Csak szűkebb az emberi kapcsolatod.


ÉN vannak akikkel a világ végére is elmennék de vannak akikkel 1 perc is kínlódás.


A rokonaim közül is csak 2-vel érzem jól magam.


Ettől még van a muszáj...a munka az ügyfelek,. vásárlás stb. De ezt végigcsinálja az meber


A többi pedig egyáltalán nem kötelező.

febr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Probalkozz vitaminokkal elso korben. Tavaszra sokan erzik magukat kimerultnek. D c cink szelen vas kollagen stb. Lehet segit
márc. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet szó tavaszi fáradtságról (elsőre nekem is ez ugrott be), bár, ha már egy ideje tart, akkor lehet mégsem.

Az is lehet, hogy amúgy introvertált vagy, és ha új vagy az egyetemen, akkor lehet ez is kicsit jobban hozzájárul ehhez az érzéshez/állapothoz. Unokatesóm mesélte még, hogy amikor bekerült egyetemre, az elején teljesen lefárasztotta minden, de főleg a szociális kapcsolatok terén. Ő eléggé visszahúzódó, és erős váltás volt neki ez a gimi után.


Viszont ezt amúgy én is át tudom érezni:/ nálam az utóbbi, talán, 3-4 évben tél-tavasz határán ez rendre megjelent, de idén valahogy erősebben, mint eddig. Az okát pedig még nem sikerült feltárni.

márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!