Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Folyamatosan félbeszakítanak....

Folyamatosan félbeszakítanak. Hogy vívjam ki a figyelmet?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, 30 éves. Van két 50 feletti férfi kollégám akikkel napi kommunikációban kell álljak. Elismerik a teljesítésem a cégbnél de ha hétköznapi társalgásra kerül sor, kérdeznek udvariasan aztán észre sem veszik hogy folyamatosan félbeszakítanak.

Már próbáltam, hogy kétszeresére emelem a hangom, figyelnek pár másodpercig, aztán megint elkezdenek egymással beszélni, engem megint ignorálva. Akkor minek kérdezgetnek ha úgysem érdekli őket. Megalázó, hogy egy mondatot nem tudok végig mondani.


márc. 24. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Én hagynám az egészet és nem beszélnék velük annyit. Ha kérdeznek meg elmondanám, hogy teljesen mindegy ugyse érdekel senkit. Beleszólnak másra figyelnek. Aztán leesik nekik a dolog. Velem pont nők szokták ezt csinálni hogy egy dolog közepén belevágnak valami tök más témával és utána vissza se kérdeznek, hogy bocsi folytassam vagy valami. Onnantól kezdve nem érdekelnek. Ha én meghallgatok valakit akkor ő is hallgasson meg vagy hagyjuk egymást mert így felesleges.
márc. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én se beszélgetnék velük másról a munkán kívül. Ha kérdeznek, akkor tőmondattal rövidre zárnám a kérdést. Pl. "Mit csináltál hétvégén?" "Semmi különöset." Egyértelmű, hogy nem kíváncsiak rád, mert akkor végighallgatnának és figyelnének rád. Ráadásul azt írtad, nem is arra reflektálnak, amit te mondasz, hanem EGYMÁSSAL kezdenek beszélgetni. Ennyire nem érdekli őket a válaszod arra, amit kérdeztek.
márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves, hogy írtatok.

Így fogok tenni, otthagyom őket a fenébe!

márc. 24. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!