Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a megoldás, ha mindig...

Mi a megoldás, ha mindig közbevág amíg beszélek?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmről van szó. 20 éves lányok vagyunk.

Nincs olyan alkalom, amikor, ha elkezdek mesélni valamit, ne szakítana félbe minimum kétszer, hogy: "Jajj, bocsi-bocsi, csak ezt gyorsan elmondom most, különben elfelejtem!" Ennyi erővel én is elfelejthetem amit én akarok mondani, azért mert állandóan félbeszakít.

Nem kell hosszú történetekre gondolni, elég neki egy szó amiről eszébejut valami és máris megvan a gond...

Nem az a baj, hogy néha előfordul, hanem az, hogy sajnos ténleg mindig.

Ha én kibírom, hogy hagyjam, hadd mondja amit akar, akkor ő miért kell állandóan megszakítson? Ugyan úgy van neki is agya, memóriája, ugyan annyi "erőfeszítés" észben tartania a mondandóját, ja és ugyan abban az iskolában tanultunk. Elegem lett az ilyen helyzetekből. Mi a megoldás?



2014. dec. 19. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
A megoldás az, hogy ugyan ezt elmondod neki, csak tapintatosabban és hidd el megérti(hacsak nem hülye)
2014. dec. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld vele megbeszélni, ha nem megy, nem is barát.


Egyébként nekem anyukám ilyen az utóbbi pár évben. De nála pszichés betegség is közrejátszik. Nagyon nehéz vele.

2014. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ez egy sima kontroll elvétel a részéről tahón és dominánsan előadva.

és azzal,hogy te meg ezt hagyod,alárendeled magad neki.

van több variáció is amit tehetsz.

1.figyelmen kívül hagyod és mondod tovább.

ebben az esetben pár mondat erejéig el beszéltek egymás mellett aztán a gyengébb lelkű megtörik,az erősebb felülkerekedik.

2.felemelt mutatóujjal-neharagudj,de illetlenség amit csinálsz!

3.most én beszélek!

4.hátat fordítasz,vagy elkezded bu-zizni a telefonodat,vagyis megvonod a felé forduló figyelmed amíg le nem esik neki,hogy tahó és bocsánatot nem kér.

2014. dec. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
4+1 szó: "Shut the fuck up, bitch!"
2015. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólsz hozzá többet. Nem barátnő ez, csak egy ismerős, hagyd a csudába.
2015. júl. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
78%
A barátnőm is folyton megsértődik, ha véletlenül közbeszólok és leszúr. De ha ő szól közbe, azt persze lehet. És mellette nem lehet szóhoz jutni, állandóan csak ő akar beszélni, nem nagyon érdeklik az én problémáim. Eléggé rita amikor megkérdezi, hogy én hogy vagyok. Lehet, hogy a te barátnőd sem tud szóhoz jutni melletted és azért vág a szavadba gyakran. Erre még nem gondoltál ?
2015. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!