Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyes bandatagoknál ez mi...

Egyes bandatagoknál ez mi célt szolgált, az anonimitást?

Figyelt kérdés

Régebbi filmekben de egy-két régi képen is látni olyat hogy ilyen fiatalokból álló banda egy-két tagja vékony térdharisnyát visel a fején és úgy mennek bandázni.

Ilyenkor azért húzzák a fejüke a térdharisnyát, hogy az eltorzítja az arcukat és ha törvényellenes dologba, balhéba keverednek akkor a szemtanúk nem tudják őket azonosítani esetleg kamerákon sem lesznek felismerhetők? Egy vacak vékony térdharisnya ennyit számít ha szorosan a fejére húzza az ember? Annyira eltorzít az ember arcán? Én például a helyükben nem bíznék így ebben, hogy biztos hogy nem lennék-e beazonosítható.



ápr. 1. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Az arcvonások nehezebben felismerhetők. És a kamerafelvételek sem adják jól vissza.

De ez a harisnyás megoldás inkább filmes dolog.

ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Többnyire filmben láttam én is ilyet, de valós sztorikat illetve híreket is olvastam már. Például valahol külföldön titkosszolgálatos sztori volt, hogy mikor valakit meg kellett félemlíteni ott is ezt a módszert használták az ügynökök. Ha a titkosszolgálatnál ezt a megoldást használták csak működő valóban is.
ápr. 1. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam még ilyen bandákról, hogy harisnyát húztak és úgy próbálták elrejteni magukat. Néhány bankrabló csinálta ezt, de már ez sem divat. Mai modern technikáknak valószínű, hogy nem akadály már a harisnya. Régen még jó megoldás volt.
ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!