Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Istenem, miért kellett ilyen...

Istenem, miért kellett ilyen égő módon megnyilvánulni ebben a helyzetben? Vagy az én hozzáállásom ciki?

Figyelt kérdés
Volt középiskolai osztálytársaimmal nem igazán tartom a kapcsolatot, mert nem kifejezetten foglalkoztat, mi van velük. Nem voltunk rosszban, de nem is érdekeltek. Ha valahol találkozunk, köszönünk és ennyi, annak, hogy egykor ugyanazon helyen voltunk egy ideig, semmi jelentősége nincs. Nemrégiben volt tízéves osztálytalálkozó, ahová bár hívtak, nem mentem el. Nagyon udvariasan válaszoltam, hogy azt az időt jobban is el tudom tölteni, amúgy sem szoktam ráérni ilyen programokra. Mivel kis létszámú volt az osztályunk és így sem mindenki ment el, ezért néhány tanárt is meghívtak (az elsőn, ahol még én is voltam, legalábbis így volt). Lényeg az, hogy édsanyám az egyik tanárral találkozott a helyi Spar-ban, ahol szóba került köztük ez a bizonyos osztálytalálkozó, és a tanár majdhogy nem számon kérte, hogy ha én is abba az osztályba jártam, akkor miért nem mentem el? Ráadásul anya erről nem is tudott, mert nem mondtam el, mi csak a jelentősebb dolgokat szoktuk megbeszélni, erre meg amúgy is kár időt fecsérelni, egyébként sem lakok már náluk, nem szoktam nekik mindenről beszámolni. Na mindegy, volt egy kis nézeteltérés emiatt, de ha esetleg én is találkozom ezzel a volt tanárommal, megkérdezzem tőle, ugyan mi az istennek üti bele az orrát amihez semmi köze? Vagy hagyjam annyiban a dolgot mert nem ér annyit az egész?
ápr. 2. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy annyira jelentéktelen eset volt, hogy nem is értem, mit rágódsz ezen. Ez valami 50 fős falu ahol mindenki otthon döglik munkanélküliként, hogy ennyire meglepődnek azon, hogy valami nem megy el egy osztálytalálkozóra? Én semmit nem mondanék a tanárnak, mert eszembe sem jutna, hogy megkérdezte anyámat a dologról.
ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem falu, hanem egy kisebb város, és nem kérdezte, hanem megjegyzést tett rá.
ápr. 2. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

A volt tanárod nem “számon kérte”, hanem érdeklődött, mert szeretett volna látni téged, kíváncsi rád.

Ebben nincs semmi negatív. Sőt!

ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem meg annyi év elteltével igazán túl lehet lépni a dolgokon. Aki akarja tartani a kapcsolatot másokkal, az FB-n megteheti. Én is tartom akivel akarom. Ez a történet számomra lezárt. Ezer éves dolgokon nosztalgiázni teljesen felesleges időpocsékolás.
ápr. 3. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!