Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lesz minden fogyatékkal...

Miért lesz minden fogyatékkal élő ember, meg egészséges életmódot folytató ember elég fatalon rákos?

Figyelt kérdés
Én azt vettem észre, hogy azok lesznek előbb rákosak akik egészséges életmódot élnek vagy értelmi sérültek. Nem mindenkinél van így, de az esetek 90% ban nem a dohányosok vagy a drogosok vagy az alkeszek lesznek korán betegek. Meg lehet fura észrevétel minél egészségesebben élsz, megvonsz magadtól dolgokat annál nagyon stesszben tartod a szervezetedet és az agyadat és sztem az betegít meg. A stressz. Én nem vonok meg magamtól semmit, cigizek, iszok néha és sportolok mellette. Teljesen jól vagyok, nem stresszelek. Minek? Minden negatív embert kizárok és negatív véleményt az életemből. Van a családban több rákbeteg de én nem félek.

ápr. 6. 06:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
A fogyatékkal élőknek ez megváltás lenne, ha igaz lenne, de nem az.
ápr. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De én olyan helyen élek ahol itt a városban rengeteg van és tényleg tudom sokról, hogy rákosok.
ápr. 6. 06:44
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

A stressz valóban kritikus tényező. De nem jó általánosítani. Abban a népcsoportban aki nem iszik és nem cigizik sok olyan van, akinek van valami alapbetegsége, rendszeresen gyógyszert szed, ezért nem is ihat pl. tehát ezt is vedd figyelembe. Mindebből még nem következik az a következtetés, hogy aki iszik és cigizik az lesz az egészségesebb.

A rák sokféle megallapítás szerint is lelki eredetű, tehát a stressz a fő okozója. Na most egy példa. Édesapám tüdőrákban halt meg, világéletében cigizett, erős dohányos volt. Nem volt semmi baja mindaddig, amíg anyuék a családi házban laktak, de amikor mi gyerekek felnőttünk és elköltözünk otthonról, eladták a családi házat és beköltöztek a nagyvárosba panelba. Apunak minden baja volt, nem tudott magával mit kezdeni. Rá egy évre meg is halt sajnos 😥

Na most volt itt egy negatív környezeti változás ami stresszt okozott és egy egészségügyi alapállapot, amit a dohányzás okozott. A kettő együtt kellett a rákhoz...

ápr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Ezt hívják genetikának, ezt becsülik irgalmatlan módon alá az emberek, az életmódot pedig túl.


Az életed és az egészséged 80% genetika és 20% életmód.


Ezt nagyon egyszerűen lefordítva, ehetsz te mindenmentes f.szomat meg követhetsz bármilyen fancy diétát, ha sz.rok a génjeid és a felmenőid is betegeskedő emberek voltak, akkor nincs az az életmód ami megment a ráktól vagy hogy 50 évesen lefordulj a székről infarktus miatt.


Ettől még nyilván a dohányzás, alkohol stb., nem lesz egészséges és jó a szervezetnek, de nem feltétlen fogsz ezek hatásától szenvedni.


Például vannak emberek akik szenvednek az aknétól, ronda az arcuk miatta, fáj, ég, stb. Elmegy orvoshoz, 25 fajta krémmel kenegeti, ne egyél mogyorót, ne egyél csípőset, ne egyé cukrot, a vége az hogy már csak füvet ehetsz, de akkor se fog elmúlni, csak mondjuk nem 100%-os sz.r lesz, hanem 70%-os.


Míg más szappannal mosogatja az arcát (ami aztán még az agyadat is leszárítja), megtörli azzal a törölközővel amivel előtte a s.ggét, és olyan bőre van mint a selyem. Pedig az életmód szerint utóbbinak kellene olyan arcúnak lennie, mint az előző. De ez a genetika.


Divat lett most ez a konditermezés, mindenki edz. Ha lejársz, a saját szemeddel is láthatod: van aki évek óta csinálja becsülettel, személyi edző, odfigyel a kajára, és jóindulattal is azt tudod rá mondani, hogy nem rossz..


Meg van olyan, aki 3 hónap után úgy néz ki, mint aki 5 éve csinálja, pedig különösebben sem az étkezésre nem figyel oda, sem arra hogy mindig kipihent legyen. Mert neki genetikailag jó az alkata, megfelelő az anyagcseréje, jól tudja a szervezete lebontani azokat a tápanyagokat amiket bevisz.


Divat lett az egészséges életmód, mert hatalmas pénz van benne. Különböző vitaminok (amikre egy igazán egészséges embernek k.rvára nincs szüksége), táplálékkiegészítők, mindenmentes kenyér, rizs, csoki, tészta, akármi. Aztán valaki fiatalon meghal egy keringési rendellenességben vagy rákban, teljesen mind1, akkor meg huhognak az emberek, hogy "pedig olyan egészségesen élt". Hát ja, csak nem ettől függ, tekintve hogy az emberi szervezet nem olyan mint egy autó, nem fekete fehér, nem az van hogy mindent beletesznek a gyárban újonnan és az megy tönkre amit túlhasználsz vagy nyüstölsz. Van akinek már születése óta nem kerek a szervezete, csak nem feltétlen vették észre.


Az életmóddal rá tudsz segíteni bizonyos betegségekre, tudod késleltetni vagy előrébb hozni, de ez sem feltétlen igaz mindenkire és minden esetre.


De hogy en bloc te egészséges ember vagy-e, az egyáltalán nem az életmódodtól függ.

ápr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Az egészségesen élők tábora szerintem azért, mert keresik a cukormentes, mindenféle mentes cuccot, amit már a '70-es években kimutattak, hogy pl.: hólyagrákot okozott a kísérleti egereknél. Tehát amit mi egészségesnek gondolunk, mert a hírdetések is erről szólnak, az nem feltétlen azok. Ugyanez van az energiaitalokkal is. A tulzott sport sem feltétlen jó, de az egyébb aljzószerek használata sem.
ápr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

Én már több esettel is találkoztam. Az utóbbi években 3 ismerősünk temetésén is részt vettünk, akik 40 körül haltak meg és kemény alkoholisták voltak. Az alkohol mintha előre hozná a rákot, ami lehet hogy csak idős korukban alakulna ki. Az egyik férfinek here rákja volt. Ő már gyerekkorától ivott és napi több liter bor volt felnőttként a napi adagja, plusz sör, pálinka, amihez hozzá jutott. A másik srácnak a nyakára nőtt daganat, abban hunyt el. Ő is iszonyat sokat ivott napi szinten gyerekkorától kezdve. Nagybátyám 50 felett volt kicsivel, amikor hirtelen áttétes tüdőrákot diagnosztizáltak és 3 hónap alatt elvitte. Ő is már olyan szinten volt, hogy alap volt nála a napi fél liter pálinka plusz dohányzott is.


Viszont volt két osztálytársam, akik meghaltak. Az egyik srác 3 éve 38 évesen szívrohamot kapott. Vékony fiú volt, mindig figyelt a táplálkozásra és semmi káros szenvedélye nem volt. A másik egy csaj, ő két éve hunyt el vmi daganatos hosszan tartó betegségben. Vékony, bomba testű nő volt. És nem értem ezeket az eseteket. Én el vagyok hízva, imádok enni, más káros szenvedélyem nincs. Mellette sokat mozgok naponta és kb eddig semmi bajom, pedig 41 éves vagyok.


Szerintem az ivás, dohányzás se káros addig, amíg csak annyit fogyasztasz ami épp jól esik és nem viszed túlzásba.

ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Ha fiatalon leszel rákos, az genetika. Ha idősebb korodban leszel rákos, az életmód.
ápr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

7


Ezt a baromságot honnan vetted? 😀


Tehát ha valaki 60 évesen tüdőrákos lesz úgy, hogy soha életében nem dohányzott, akkor nyilvánvalóan túl mélyen vette a levegőt az utcán?

ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

#8 Orvostól; ezt mondta unokatesómnak, aki magát okolta a betegségéért. És nyilván nagy általánosságban értendő...

De amúgy a tüdőrák kialakulhat ám mástól is, nem csak a dohányzástól.

Ha sose cigiztél de pl évekig éltél penészes lakásban, vagy forgalmas kocsiút mellett, az se életbiztosítás. Plusz tudod egyáltalán hogy hogy alakul ki a rák?

ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem kívánom, de honnan tudod, hogy te nem leszel rákos?

Sokszor semmi olyan előjele nincs, amit annak gondolnál, hanem csak az, hogy pl fáradtabb vagy a szokásosnál.

ápr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!