Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megbízhatóbbak a mozgássérült...

Megbízhatóbbak a mozgássérült vagy fogyatékkal élő emberek?

Figyelt kérdés
Automatikusan nagyobb bizalommal állok az ilyen személyek felé, remélem nem teszem rosszul. Más is van így ezzel, vagy én vagyok elfogult? Jobb embereknek tartom őket az átlagnál valamiért.
2021. okt. 4. 00:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem
2021. okt. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
2 évig volt az osztálytársam egy ilyen. Nála sunyibb és aljasabb embert soha nem láttam még.
2021. okt. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A személyisége adott, a tolószék vagy fehér bot nem mérvadó. Vannak kedvesek meg nem kedvesek is.
2021. okt. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem azok. A nem fogyatékosokkal azonos arányban vannak közöttük is linkek, ill. megbízhatóak.
2021. okt. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Sajna én már vak emberből is találkoztam borzalmasan rosszindulatúval.
2021. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Ép testben ép lélek...

Nem véletlen ez a mondás.

Vakot akartam már lesegíteni villamosról, lerúgott, mondván, neki ne segítsek.

És sánta is majdnem rám vert a botjával, láttam a dühöt az arcán,mert én egészséges vagyok.

Apósom villanyszerelő volt létrát akarták alóla kirúgni a debilek, amikor egy intézetben kellett szerelnie...

2021. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem ilyen egyszeruen fekete-feher ez. Nekik megvan a sajat vilaguk, tekintsuk szubkulturanak. Te, mint nem *fogyatekossaggal elo, ebbe nem fersz bele. Nem hozok peldakat most, amit irok, az evtizedes munkahelyi tapasztalat. Egymasra egesz maskepp neznek, mint rad, lehet o jo ember es megbizhato is, vagy akar valakinek a legjobb baratja a sajat kornyezeteben. A siket a latasserulttel (egymas kozt), ugyanilyen viszonyban van amugy, mint az egeszsegesekkel szemben.

En azt mondom, egyenrangunak kell tekinteni minden embert, termeszetesen a korlataikat szem elott tartva. De csak azert felertekelni (mas fole helyezni) barkit, mert fogyatekos, nem szerencses.

2021. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Elkezdett velem barátkozni egy enyhén fogyatékos személy. Legalábbis gondolom, hogy barátkozni, mert mindketten párkapcsolatban élünk, és nem is utalt másra. Szóval nagyon kedves, jó embernek tűnik. Emiatt is, és az állapota miatt is azt érzem, hogy könnyebben a bizalmamba tudnám engedni, mint mást. Szerintetek legyek óvatos, vagy tényleg megbízhatóbb? Valahogy nem gondolnám, hogy rosszat akarna.
2021. okt. 4. 22:36
 9/11 Girlll3 ***** válasza:
100%
Szerintem nincs összefüggés. Viszont azt tudd, hogy egy mozgáskorlátozott szerintem alapvetően empatikusabb lehet, hiszen tudja, hogy mi az a kiszolgáltatottság és ugye eleve nagyobb korlátokkal él,mint egy egészséges embertársa. És szerintem az sem mindegy, hogy mikor lett tolószékes. Nekem rokonom volt tolószékes, mindig szeretni fogom, nagy szíve volt.
2021. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gyerekkorától.
2021. okt. 28. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!