Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is javulnának az...

Szerintetek is javulnának az emberi kapcsolatok minősége így?

Figyelt kérdés
Ha megszűnne az összes közösségi média felület, illetve nem is lehetne helyettük létrehozni újat. Nyilván maradna lehetőség a kommunikációra, csak nem ilyen formában. Ki mit gondol? Érveket és ellenérveket adjatok légyszíves.

ápr. 9. 10:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
68%
Nem, nekem pl a legtöbb ismerősömmel kb megszakadna a kapcsolatom, telefonálni ugyanis nem tudok/akarok folyton.
ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem igen, mert akkor az emberek rá lennének kényszerítve hogy a saját közegükben szocializálódjanak, ezáltal tanulnának kicsit alkalmazkodni másokhoz, ami a mai világ öncentrikus nezeteihez képest szerintem hatalmas haladás lenne.


Persze ennek is megvannak az árnyoldalai, pl hogy ha rossz közegben van az ember akkor nem tud elmenekülni a közösségi platformokra hanem ott ragad, szóval nem lenne ez egyfeltétlenül jó dolog.

ápr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
#1: Hogy most nem vagy hajlandó telefonálni vagy máshogy felvenni kapcsolatot az ismerőseiddel, az aligha tudom ellenérvnek venni. Attól még a többi embernek simán javulhatnának a kapcsolataik minősége azáltal, hogy több erőfeszítést kellene beletennie mindenkinek. Ha meg valaki erre nem hajlandó, az így járt, attól még az élet megy tovább.
ápr. 9. 10:20
 4/43 A kérdező kommentje:
#2: Igen, csak miért lenne kizárólag a közösségi platformokra utalva olyankor? Lehet másmilyen formában is kommunikálni. Én a gyakorit nem veszem közösségi média felületnek, a redditet sem pl, mert full anonim mindenki, amennyiben persze önszántadból meg nem osztod mással ki vagy.
ápr. 9. 10:22
 5/43 anonim ***** válasza:
69%
Igen, egyrészt nem folyna annyi mérhetetlen ostobaság ami a pl a fb-on megy. Az egymáshoz hasonlítgatas pl. Rá lennének kényszerítve az emberek, hogy kapcsolatokat építsenek. Olyan lenne mint kb a 90-es években. Már volt net, de kezdetleges, így még bőven összejártunk.
ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
63%

#3

Mi az hogy nem tudod ellenérvnek venni? 😃 Tehát csak a veled egyetértő válaszokat fogadod el?

(Amúgy milyen “máshogy”-ra gondolsz, a telefonáláson kívül? Oké, gondolom az élő találkozásra pl, de az nehezen kivitelezhető távolabb élő ismerősökkel, vagy munkaidő-ütközés esetén.)

ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
#6: Mert csak magadból indulsz ki azért. Az nem ellenérv, mert hogy én nem és akkor biztos más sem, mert te azt nem tudhatod. Például emailben is tudtok ugyanúgy kommunikálni, teljesen ingyen az ismerőseiddel. Ha meg nem ismerősökről van szó, akkor is ott van egy csomó alternatíva arra, hogy felvedd más emberekkel a kapcsolatot, kivéve, hogy ezeknél nem tudod ki ül a képernyő másik oldalán. Csak kreatívnak kell lenni.
ápr. 9. 10:35
 8/43 anonim ***** válasza:
24%

Nem szűnik meg semmi, felesleges a kérdés. Amúgy mindent a műveltség, diploma, és a vastag pénztárca határoz meg...és az ebből eredő kasztrendszer.


Ez van, a többi csak locsogás.

ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
23%
Hat, lehet, nem menne tonkre annyi kapcsolat. A Facebookon női csoportokban olvasom sokszor: “a megcsalasok sunyi beszelgetesekkel kezdodnek”. Es a lájkolgatások, az egyszerre tobb novel vagy ipsevel valo irogatasok. Az onlyfans oldalak, a tiktok es hasonlok kovetese a lanyok miatt. De olvasok multba valo revedeseket arrol, hogy “regenmindenjobbvolt”, nem hianyzott a mobile phone 📱 es tarsai. Ja, mert nem is hallottal még rola. Szoval valtozik a vilag sajnos vagy nem sajnos, legjobb alkalmazkodni hozza. Sok mindentol kimelhetjuk meg magunkat vele. 🤫😉🤷‍♀️
ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
61%

#7

Azt kérdezted, “ki mit gondol?”, nyilván mindenki magából tud kiindulni mert senki nem ismer töbmilliárd embert….. idéznéd hogy hol állítottam olyat hogy “biztos más sem”?

Az email nem olyan mint a chat, kényelmetlenebb folyamatos kommunikációra. Nem véletlenül állt át az emberek nagyrésze különböző chat megoldásokra amint megjelentek, pl msn.

ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!