Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek miért hajlamosak...

Az emberek miért hajlamosak kinézni, megvetni a visszahúzódóbb, szorongó embereket?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztaltam hogy velünk gyakran "lenézőek", néha ki is nevetnek vagy hogy is mondjam.

Például köszönök nekik és mintha már a köszönéssel is gúnyolódni akarnának, vagy alig ismer és elkezd szúrkálódni. Meg érezni rajtuk hogy minket nagyon különbözőnek tartanak.



máj. 24. 08:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Mert pl. problémamegoldásban nem olyan hatékonyak.
máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Oké, de ez nem az ő problémájuk
máj. 24. 08:43
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Talán azért lehet, mert az ilyen embereket unalmasnak tartják. Persze attól nem rossz ember valaki max csak nem jó társaság.
máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

"ez nem az ő problémájuk"

Ezen pontosan mit értesz?

Ezektől az emberektől nem lehet teljesítményt várni elég sok dologban. Ez miért nem probléma? És kinek nem probléma?

máj. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy ez az ország még mindig azon az alacsony szintent tart, mint kb. 20-30 évvel ezelőtt, hogy még mindig menő gonosznak és rossznak lenni. Emlékszem engem általános suliban néhány felsős csaj azért bántott, csúfolt kb 20 évvel ezelőtt, mert szemüveges voltam. :O WTF?? Soha nem fogom megérteni, hogy mire jó ez. Középiskolás koromban azért nem tartoztam egyik klikkbe se, mert nem jártam hétvégente bulizni, nem ittam alkoholt, nem cigiztem és ez úgy tűnik probléma volt.


Szerintem otthonról hozhatják ezt a fajta mentalitást. És míg suliba jársz sajnos el kell ezt viselned, ha komoly fizikai bántalmazás van, akkor a tanárnak kell szólni. Felnőtt korban több lehetőséged van önmagad fejlesztésére, meg ha sikerül olyan végzettséget szerezned, akkor a kollégáid sokkal kulturáltabbak lesznek és nem fognak ilyenért kinézni és bszogatni.

máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
A többi ember olyan, mint a hangszóró, felerősítik a tulajdonságaidat. Ha látják, hogy félénk, csendes vagy, akkor csak azért is nekiállnak szekálni, hogy vajon mikor szakad el a cérna nálad.. Tehát rájátszanak, hogy na a kis nyuszimuszi vajon ugrik-e a beszólásunkra.. És jól szórakoznak. Elég szánalmas..
máj. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Pont ezért tanulj meg kiállni magadért!
máj. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert aki csendes, az gyenge, vagy annak látszik, így primitív, frusztrált emberek hajlamosak rajtuk levezetni a feszültséget.

Aztán meg az átlag magyar primitív, nagy hangú, büszkén hirdeti a hülyeségét, így ha te csendes vagy, furának fognak tartani.


Egyébként meg én is ilyen vagyok, csak már 30-as. És nem is vagyok férfias, így a mai napig előfordul, h néha feltűnően bunkó velem 1-2 ember - mondjuk pénztáros.

máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is bizonyos társas helyzetekben szorongok, de amúgy meg más helyzetekben teljesen jól vagyok. Sokszor tapasztalom, hogy furának néznek és röhögnek rajtam a hátam mögött, szemtől szemben pedig megy a jópofizás...
máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Ösztönös, hogy a gyengéket kiveti a csoport vagy egyén. Van egy ilyen kolléganőm, jóval idősebb nálam, de minenért viszakozik, hebeg-habog, simán átgyalogolna rajta egy 5 éves gyerek is. Teljesen akaratgyenge. Nem képes kiállni önmagáért se, akkor egy csoport hogy támaszkodjon rá? Rábízunk több feladatot, aztán mindent egyszerre akar elvégezni, hogy mindenkinek megfeleljen, végén totál fejetlenségbe torkollik az egész, és fel-alá szaladgál. Versenyszektorban már kirúgták volna, de az a szerencséje, hogy nem ott van.
máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!