Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mindig is az idősebb korosztál...

Mindig is az idősebb korosztállyal jöttem ki jól. Miért? Ez baj?

Figyelt kérdés

Nos, már oviban is az óvónők társaságában voltam, vagy legtöbbször egyedül, suliban is inkább pár tanárral beszélgettem szünetben. Sosem voltak igazi barátaim, most is "csak" egy van (bár több nem is hiányzik), egy 40 éves férfi. o.O A legfurább, hogy van közös téma, egy az ízlésünk (zene, filmek, ételek, állatok, bármi), biciklizünk, zenélünk, stb. De még magam számára is fura, hogy a korosztályomat éretlennek tartom, úgy érzem magam, mintha legalább 10 évvel idősebb lennék "fejben". Párkapcsolatom is idősebb férfival volt (jó, az mondjuk apakomplexus miatt).

17/L


2013. jún. 8. 02:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak idősebb barátaim (de emellett vannak a saját korosztályomból is)

Nekem mindig azt mondta a nővérem, hogy egy ilyen baráti kapcsolat esetén nem a fiatalabbat kell félteni, hogy nem normális, hanem az idősebbet, hogy olyan szinten van az agya, hogy tökéletesen megfelel neki egy nála sokkal fiatalabb/tapasztalatlanabb/"gyerekebb" barát.

Annak ellenére hogy szeretem a barátaimat, őszintén megvallva lehet benne valami... :)

Én például el nem tudom képzelni hogy egy ilyen baráti kapcsolatban én legyek az idősebb fél. Valahogy nem igazán tudom megtalálni a nálam fiatalabbakkal a közös hangot...talán nem elég amit intellektuálisan nyújtani tudnak, vagy nem is tudom...

2013. jún. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

26 éves nő vagyok, a legtöbb barátnőm 35 feletti. Nem is tudom miért, igazából akármi komolyabb dolgot akarok megbeszélni, nekik már van benne tapasztalatuk és ezt szeretem. Ők már úgy látják a problémáimat, mint dolgokat amiken túl vannak, nem csak vállat vonnak a kérdésre, vagy előadják, hogy ők is épp ebben vannak benne, hanem valódi tapasztalatot tudnak átadni.


A húszéves barátnővel diszkóba mész, leiszod magad péntek este, majd együtt hánytok az árokban. A negyvenhez közelítő barátnő színházba hív, vagy egy családi kirándulás részese lehetsz.. már jobban vonz ez a világ, és rajtuk keresztül beleláthatok ebbe :)


Nálam ez azért van szerintem, hogy idősebb barátokat keresek, mert a húszévesekhez már nem tudom magam sorolni, úgy érzem kinőttem ebből a "minden hétvégén leiszom magam" , "féltékenykedek a pasimra" vagy "pasi kell most azonnal" korszakból, de még nem vagyok családos, férjezett nő.


Úgy érzem magam, mint anno kamaszkoromban, amikor már nem voltam gyerek, de még felnőtt sem, nem találtam a helyem, és inkább felfele kapaszkodtam. Most is ugyanez van, egyik korszakból megyek kifelé, de a másikban még nem vagyok benne.

2013. jún. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!