Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Animes korokben is jellemzo...

Animes korokben is jellemzo masok lenezese?

Figyelt kérdés

Nyilvan embere valogatja hogy ki lenezo tipus, ki toleransabb, de vannak egyes szubkulturak ahol a masok izlesenek fikazasa igen gyakori.


Ezt tapasztaltam foleg a rock/metal rajongoi kozossegekben, hogyha valaki fiatalabb volt (15-16 alatti) vagy nem jart talpig feketeben, akkor kineztek hogy mit akar itt ez a kis pozer. Ugyanigy, hogyha valaki kedvelte az altaluk emo-nak, divatosnak velt bandakat, es nem a "tru rakkenroll" zenet, egyutteseket, azt is rogton divatrockernek konyveltek el, szerethette akarmennyire is a rock mufajt.


Szoval, a kerdesem az lenne, hogy animefanok koreben az ilyesfajta kikozosites mennyire gyakori?


Mert azert itt is vannak kulonfele mufajok, komolyabb, komolytalanabb, valamint szolidabb rajongok es mar-mar egeszen fanatikusak is.



2013. jún. 8. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ott is van rétegződés, de ezek max fórumon koccannak. :) Vannak, akik pár hete ismerkednek az animékkel és mondjuk nagyon szűk részével. Pl nézi a bleacht és narutot, vagy csak magyar szinkronnal néz stb. Az ilyenekre elmondják a régi motorosok, hogy nem tudnak még semmit és nem értik miért verik a mellüket. Ebben van valami, de hát, valahol/valamivel ők is kezdték. :) A gond inkább azzal van, mikor a türelmetlen nyughatatlan nagypofájú 12-14 éves kölykök pattognak, nem tudnak viselkedni, ilyenkor le vannak baszva. Ez mondjuk szerintem nem lenézés, nevelés.
2013. jún. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ahogy mondtad

embere (anime közössége) válogatja


többnyire csak online vagyok/voltam aktív


az online közösségeken belül, a

-hány animét láttál,

-a művészi (pl.: Makoto Shinkai) vagy kommerszebb darabok vonzanak inkább,

-felirattal vagy szinkronnal nézed-e,

-idegen nyelvű felirattal vagy magyarral... stb.

ezek a lehetséges "cikizési" pontok.


az "offline" közösségekben ezek ugyanúgy előjöhetnek,


de ahogy én se találkoztam az általad említett rock közösségbeli fikázásokkal (egyikkel se, pedig fiatalon "csöppentem bele" és az öltözködésemben elég lájtosan mutattam meg),

úgy te se biztos, hogy találkozol ezekkel.


Minél értelmesebb társasághoz csatlakozol, annál kevésbé valószínű.

2013. jún. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol van lenézés , kiközösítés.. Csatlakozz olyan körökhöz ,akiknek hasonló az ízlésük mint neked és ,akkor nem lesz kiközösítés :) Amúgy én több mint 1 éve nézek animéket , +150 művet ledaráltam (másokhoz hasonlítva nem olyan sok , láttam aki 600 fölött volt) és engem egyszer sem szóltak le...
2013. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom, adtam mindenkinek zold kezet. :)
2013. jún. 9. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Részt vettem pár animés találkozón, de nem éreztem sehol kiközösítést. Volt egy olyan időszakom, amikor kicsit elfordultam az animéktől és csak a Narutot néztem néha. Mert volt más dolgom bőven. De ezt az egyet nagyon szerettem. Elmentem egy animeconra, és ha ott valaki akkor azt mondta volna nekem, hogy nem vagyok animés, mert csak a Narutot ismerem, akkor azt mondtam volna neki, hogy "fogd fel úgy, hogy nem anime, hanem Naruto rajongó vagyok" és ha ezek után még utálkozni akar, tegye! Az ilyen embereknek tök mindegy milyen szubkultúrában vannak, mindig találnak valamit, ami alapján lenézhetnek másokat. Ha van sapkád azért, ha nincs, azért.
2013. jún. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!