Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy súlyos beteget, sérülte...

Ha egy súlyos beteget, sérültet meggyógyítanak az orvosok, miért Isten-t áldják érte? Miért nem azt, aki meggyógyította?

Figyelt kérdés
Nagyon tud idegesíteni,amit a tévében láttam(de már az életben is tapasztaltam): pl.meggyógyul egy súlyos beteg és az a zárszó,"Istennek legyen hála".
2013. jún. 18. 11:28
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
49%

Van aki hisz ebben a valótlan dologban, hallottam olyat is már hogy "isten keze óvta az orvosét" :D

Én már belefáradtam ebbe, nem is figyelek az ilyen vallásos emberekre

2013. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
77%
Nem mindegy? Az orvosnak is volt "hála", ez egészen biztos. Csak ezt nem szívesen reklámozzák.
2013. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
49%

ha viszont nem gyógyul meg, akkor ez volt Isten akarata, és magához vette egy jobb világba.


pontosan ezért nem fognak eltűnni a vallások sosem, mert mindenre van valami válaszuk, és bármennyire bárgyú is, hiába erőlködsz, nem tudod bizonyítani, hogy nincs igazuk...

2013. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
94%

Az orvosnak meg szokták hálásan köszönni a gyógyítást.

És Istennek legyen hála, hogy van ilyen orvos, hogy odaadó munkával gyógyítja a beteget, hogy van a szerettem, hogy én is vagyok, hogy egyáltalán valami van.

Ha étel készítünk, sok munkával,a hozzávaló megvételével, pénzkiadással, amiért megdolgoztunk és mikor leülünk enni Isten áldást kérjük. Az egészre. Áldást kérünk a munkánkra, hálát adunk, arra, hogy együtt ehetünk, és az eledelünkre.

"Áldd meg édes Istenünk, mindennapi kenyerünk! Ámen"

"Az ételért az italért légy áldott jó Atyánk!"

2013. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
45%
A hivö emberek sorsa Isten kezében van. Igy fogadják el a világot, magukat. Ezért minden jo dologért neki kell hálásnak lenni. Ha téged ez "Nagyon tud idegesíteni", a hiba benned van. Nem tudod a másik ember életfelfogását elfogadni, ugy véled ezen JOGOD van idegesnek lenned.
2013. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki fogalmaz így. Minden embernek van valamilyen életfelfogása, szemlélete, aszerint fogalmaz. Amíg ez más embereket nem sért, miért lenne baj, ha valaki a saját felfogása szerint fogalmaz?

És ebbe ne keverjük bele, hogy ugyanezek az emberek az életben amúgy hogyan viselkednek, cselekednek.

2013. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
24%

Kedves 5-os


"A hivö emberek sorsa Isten kezében van. Igy fogadják el a világot, magukat. Ezért minden jo dologért neki kell hálásnak lenni. Ha téged ez "Nagyon tud idegesíteni", a hiba benned van. Nem tudod a másik ember életfelfogását elfogadni, ugy véled ezen JOGOD van idegesnek lenned."



A hivo emberek sorsa az Isten kezeben van kijelenteseddel, csak azt ismered el hogy egy gyarlo semmire nem jo emberke vagy, aki bunos meg minden ami ra mondhato es meg igy is orulsz hogy eggyelteelen letezel akkor mi ertelme az eletednek a Foldre valo megszuletesnek ha mar eleve semmire jok nem vagyunk es a "Bibliai Istenunk" allandoan dicseoito szavakat var el tollunk es szolgaiva kepez bennunket, elvegre bunos lenyek lennenk.

De kivancsi lennek azert en arra hogy a "Bibliai Isten"-nek volt-e eme kijenetese hogy bunos szolgak lennenk vagy pedig a bunos es sajat erdekeket szolgalo es hatalomra vagyo papok azok akik ily modon teves utra tereltek az iras es olvasas tudatlan nepet. En az utobbira szavaznek.

A hivo emberek igy fogadjak el magukat es ettol kezdve az orroknal fogva vezetik mert nem hajnlandok felvilagosodast es informalodast figyelembe venni es Isten neveben minden kitalalt dogmat bemagolnak es ragaszkodnak hozza mint barmelyik oskori es jelenlegi oserdokben elo es a modern civilizaciotol elzarkozo emebrek. Hogy miert a hasonlosag mert ok is minden idegen dologra azt feltetelezik hogy Istenseg hozta es Istenseg adta, ennek koszonhetoen uj vallasi nezet es dogma alakul ki. GRATULA kedves hivok.

Nem egyszer es nem ketszer mar bebizonyosodott hogy az emberi szervezet kepes onmagat meggyogzitani a magunkban vetett hit es bizalom altal, az emberi tudat hatalmas ero es energia forras es nincsenek fizikai hatarai. Mindezt amig nem kepes az egyszeru emberkenek megerteni es tanulni es tapasztalni addig csak badarsagnak tartja es lemaradt a sajat szellemi fejlodesevel. Nem egyetem kell hozza se nem mas magasszintu kepzes egyszeruen figyeld szervezeted es kiserletezz minimalis dolgokat, ismerd meg a sajat es masok kihatasait az elet dolgaira es rajossz az ember tobbre kepes mint amennyit a vallasok es a burkolt tudomany enged tudatni veled. Nem kell kezedet fogja senkise, te kepes vagy arra hogy alkoss es pozitiv kihatassal legyel onmagadra es masokra. erdeemes elgondolkozni. Egyszeruen hangzik de annal tobb figyelem es akart kell hozza.

A hiba lehetoseg barmivel kapcsolatban is, letezik a vilagunkban, meg a "Bibliai Isten"-nek is vannak korrigalnivaloi es tevedesi elvegre megban dolgokat es elore jelezte hogy meg eljon ujjabb korrigalasra elvegre eljon itelni eloket es holtakat. Megis miert ? termeszetesen a hivok csak vakon latnak elore es a kulonleges dolgokra nem kepesek felfigyelni elvgre neki minden "szent" szo sajnos. Koszonjuk megegyszer a papoknak a torzitottan osszeallitott emberi tortenelmet a "Bibliat".

Kedves hivok, mindenkineek joga van velemenyt nyilvanitani akar jo vagy rossz szamotokra, teny hogy a VALLASKRITIKA szobaban vagytok es ehez hozza kell szokni.

2013. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Ez csak egy kérdés asok közül,ami azért"idegesít",mert én nem akarom soha egy hívő emberre ráerőszakolni a nem vallásosságomat. Míg engem sokszor,gyakran erőszakosan(ez nem fizikai erőszakot jelent)próbáltak már "hívő" katolikussá tenni.
2013. jún. 18. 12:35
 9/46 anonim ***** válasza:
58%

köszönjük kérdező, a 8-ban elmondtad, miért idegesít. A pszichiáterek, pszichológusok árgus szemmel figyelik a pácienst, mitől lesz ideges. Mert ott van, amit el akar nyomni a tudat alá, magyarul le akar hazudni. Te is érzed igazát ennek a dolognak - Istennek legyen hála - de racionálisan le akarod nyomni. Hiszen megmondták a bulvárban, a tv-ben a világhírű tudósok, nincs Isten.

Nem kéne ezt elhinni, nem kéne ennek bedőlni.


A hála és a kegyelem összefügg- a görögben, latinban ugyanaz a szó (kharis, gratis). Tehát ugyanaz, csak az iránya más. A hálaadás elutasításával a kegyelem áradását lököd el magadtól. A nehéz pillanatokban, a halál pillanatában ez az "útvonal, kegyelem-hála" - > nyitott és járható. Minden vallás egy ilyen útról beszél, amit TE a saját utaddal - életeddel- kell, hogy megteremts!!

Nincs a térképen, nincs hozzá GPS, ezt meg kell alkotni. Ha a halál pillanatában azt mondod, de a (bulvár szinten) megértett tudós azt mondta, hogy a koaguláló koacervátum cseppek és a gének és a maghasadása és az űrkutatás - nos azzal a megsemmisülés lesz, a tudatod kialvása (az a pokol egyébként).

Ezért a hálátlan emberek élete kegyetlen. Szenvednek, de nem és nem. Mert azt HISZIK az olyan "gyenge dolog" .. Közben megalkotni ezt az ÚT-at (TAÓ) ez ami a feladatod lenne. Ez persze nehéz. Ettől elmenekülni "nincsisten, tao, nincs út-igazság-élet) meg gyáva dolog és könnyebbnek látszik elég sokáig.


A csalogány énekével Istent dicsőíti. És nem érzi magát gyengének, nem érzi hogy ezáltal ő kevesebb.

2013. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

#5 vok. #7-nek: No te aztán keményen "megmondtad" (és hosszan). "... csak azt ismered el hogy egy gyarlo semmire nem jo emberke vagy..." Igazad van gyarlo vagyok. 'hogy semmire sem jo??? Talán amig nem ismersz nem kellene ilyeneket kijelentened. Kivéve, ha meg akarsz sérteni, csak ugy látatlanban, ismeretlenül.

Amit irtál nem valláskritika, hanem a vallásosság elitélése inkább.

Én arrol irtam, hogy el kellene fogadni a másik ember életfelfogását, nézetrendszerét.(Függetlenül attol, hogy én azt mennyire tartom helyesnek, elfogadhatonak, követendönek.) Mépg rolad sem mondanék olyant, hogy semmire sem vagy valo/jo!

2013. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!