Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországiak a határontúl...

A magyarországiak a határontúli magyarokat magyarnak tartják-e vagy nem? Hanem románnak, szerbnek, szlováknak?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert az előbb mondtam magamról, hogy erdélyi magyar vagyok és megkaptam, hogy tulajdonképpen erdélyi román vagyok. Nyilván ezek után nem is szeretném magam magyarnak vallani, maradok egyszerűen erdélyi, de kíváncsi vagyok, a többség hogy látja.
2012. ápr. 17. 15:23
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az abszolút többség magyarnak látja őket, csak éppen az a baj, hogy én rohadtul nem szeretném, hogy egy olyan ember szavazzon pl a választásokon, aki életvitelszerűen Romániában, vagy Szlovákiában él, mert még annyira sem viseli tettei következményeit, mint egy külföldi munkavállaló, aki esetleg hazatelepülhet.
2012. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Ja, akkor elmondom azt is, hogy nem fogok szavazni, és az állampolgárságot sem kértem. A magam részéről én sem tartom jogosnak azt, hogy mi döntsük el helyettetek ki kormányozzon nálatok.
2012. ápr. 17. 15:28
 3/47 anonim ***** válasza:
73%
Inkább formalitás a kettős állampolgárság.
2012. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
A -remélem- leendő páron Szerbiában él. Teljesen úgy állok hozzá, mint egy magyar emberhez. Ő pl. azt válaszolta, hogy nem magyarnak, nem is szerbnek, hanem jugoszlávnak tartja magát. Érdekes :)
2012. ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Onnan kezdve, hogy szavazati joguk és magyar útlevelük lesz a kettős állampolgároknak, nem tartom formalitásnak.

DE nem ez a kérdés. :)

2012. ápr. 17. 15:32
 6/47 A kérdező kommentje:
4 válaszoló: megértem a pátrodat teljesen. Mi itthon magyarok vagyunk, nálatok románok. Akkor már egyszerűbb erdélyinek lenni, nem? :)
2012. ápr. 17. 15:34
 7/47 anonim ***** válasza:
72%

Én erdélyi székelynek,szlovákiai magyarnak stb. tartom őket. De azzal nem értek egyet,hogy nálunk szavazhassanak a mi bőrünkre,vagy kedvezményeket kapjanak. (Ingyen utazás)

Igaz,azt sem értem,hogy miért akarnak kettős állampolgárok lenni,ha nem akarnak ebből előnyt kovácsolni.

2012. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Erdélyben nem csak székelyek élnek, hanem magyarok is!

A kettős állampolgárságot én sem értem. Minden esetre, szerintem a fidesznek több szavazó kell, ezért kellenénk mi is. Hát velem nem jártak jól :)

Különben a család (főleg a férjemé) piszkál, hogy miért nem kértük, aztán rájöttem, hogy anyósnak csak egy ingyenszállítás kéne arra a helyre ahol majd átveheti a papirost, hát ő sem járt jól velünk :)

Mindenképp megpróbálom lebeszélni a szavazásról!

2012. ápr. 17. 15:53
 9/47 anonim ***** válasza:
94%

Ha valaki magyarnak tartja magát én is magyarnak tartom.

De ne aggódj az ilyen alakoktól itt Mo-n is pár millóan szintén megkapták már hogy nem magyarok.Most nem részletezném hogy milyen indokkal mert hosszú lenne a lista.

Errefelé most ez a szokás :)

2012. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
97%
annak tartom őket, aminek ők tartják magukat. hadd döntsék el ők.
2012. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!