Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A japánok és a törökök hogy...

A japánok és a törökök hogy viszonyulnak hozzánk? Kedvelik Magyarországot és a magyarokat?

Figyelt kérdés

(vagy ha már a törökök, akkor a türk népek? türkmén, kazah, azeri, stb)


(nem értem hogy miért mondják, hogy a grúzok kedvelnek minket. vagy tényleg?)



2013. júl. 1. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elég sok japánt ismerek, és úgy vettem észre, hogy eléggé szeretnek minket :-D (legalábbis engem biztos :-D)
2013. júl. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sokat hallottam, h szeretnek minket, de miért? És a törökök, grúzok?
2013. júl. 2. 08:50
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
A törökök kedvelnek minket, ugyanis ők még tudják, h rokonok vagyunk.
2013. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Amíg nem a szomszédod, és csak ritkán látod, addig kedveled a magyarokat.
2013. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 DDD97 ***** válasza:
A grúzok tényleg kedvelik a magyarokat. Itthon ugye van grúz nagykövetség és egy híres( a grúzoknak a leghíresebb) költőjükről elnevezett tér és szobor, a Sota Rusztaveli tér. Amikor volt a 2008 as grúz-oszét háború, sok magyar ment ki segíteni nekik. És ekkor nyitották meg a magyar nagykövetség kinnt ami egy hatalmas ünnepség volt több magyar miniszteri személy kiment, és grúz kisgyerekek elénekelték magyarul a magyar himnuszt. A grúzok ismerik a magyarokat nekik mi már nyugat Európainak számítunk. És tisztában vannak a történelmünkkel és ők is ennyi csapáson mentek keresztül de még mindig tisztelik ugyanúgy a hagyományaikat és megmaradtak egy országként. Grúziában több magyar étterem illetve magyar élelmiszerbolt is van. Híres magyar festőnk, Zichy Mihály pedig elkészítette a grúzok nemzeti eposzának tekintett mű, a Tigrisbőrös lovag (Sota Rusztaveli írta) illusztrációját. Zichy Mihályról utca van elnevezve Grúzia fővárosában Tbilisziben, szobor is van róla. Illetve a legenda szerint a vándorló magyarok egy része Grúzia területén telepedett le.
2013. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mustafa33 ***** válasza:
100%
Soha nem felejtem el a grúz vendéglátást. Olyan igazi vendégszeretők, öszintén és önzetlenül, nem mint nálunk - szeretjük a fizető vendéget. Első találkozásom velök a határuk átlépése után egy kilométerre egy motorhiba alkalmából történt, piknikelő grúz család bárányt sütött. Addig nem engedtek el, amíg volt hús és bor. És Tbilisziben sem voltak mások.
2013. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De a grúzok miért tartanak rokonoknak? Nem is vagyunk kaukázusiak.
2013. júl. 3. 22:53
 8/11 DDD97 ***** válasza:

A grúzok tényleg nagyon vendégszerető nép! :)

Sorstársaknak tartanak a hasonló történelmi csapások miatt.

És ők hisznek a vándorló magyarok egy része Grúziában telepedett le című legendában.

2013. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
Lehet, hogy ők tudják azt, amit mi legendának tartunk. A VII., VIII., IX. századi örmény és grúz krónikák tartalma nekünk még mindig ismeretlen, az ottani kolostorok levéltárait és első évezredi létező anyagait tőlünk senki nem kutatta.
2013. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
a torokok kedvelnek minket. sot, amikor Torokországban voltunk, akkor egybol kiszúrták, hogy magyarul beszéltunk, s oda jottek hozzánk, s ,,Attila királyt´´, a ,,hunokat´´ és ,,Leventéket´´ emlegették... apumat is le Attila királyozták =D aztán bemutatkoztak, s az egyik torok pasit Király Leventének hívták, egy másikat pedig XY Imrének. egy vacsora mellett, (amit ok álltak) elmondták a véleményuket a magyarokról, Magyarországról, s orommel vettem észre, hogy egy rossz szavuk nem volt ránk =)
2014. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!