Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ki hogy látja azokat az...

Ki hogy látja azokat az embereket, akik szeretnek kicsit extrémebb stílusban öltözködni, mint például történelmi viseletek?

Figyelt kérdés

Ahol én lakom, ott nagy hagyománya van annak, hogy emberek igényes, szépen megmunkált régies ruhákban tartanak partykat, pl: nők abroncsos szoknyákban, férfiak XIX.sz. kocsiskabátokban, sőt néha így járkálnak az utcán.

Amúgy teljesen normális civil foglalkozásaik vannak, a kézművestől kezdve az orvoson, mérnökön keresztül a banki alkalmazottig, tanítóig mindenféle helyen dolgoznak.

De szeretik ezt a stílust, és van, hogy így öltözködnek.


Kérlek, ne azt nézzétek hogy "felőlem azt vesz fel, amit akar" hanem a következményét, hogy milyennek tűnnek, mert ilyeneket szeretnek?


Volt már, hogy párommal megkaptuk otthon (ja, Hollandiában élünk) hogy hát végülis, mi nem vagyunk normálisak, mert normális embernek nem jut eszébe viktoriánus kori jelmezben mászkálni egy parkban.

Én ezt nagyon durva előítéletnek tartom, szerintem sokkal szabadabb, ha megtehetik ezt valahol anélkül hogy leszólnák őket.


Itt egy kép, hogy mire gondolok - olyan jó volna, ha otthon is lehetne ilyen:


[link]


Várom a véleményekt! :-)


2013. aug. 2. 23:56
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Bocsi, ez a jó link:


[link]


(Bár a másik se rossz, de az csak egy ruhát mutat.)

2013. aug. 2. 23:57
 2/19 anonim válasza:
81%
waoo, pakolok és költözöm! :D mondjuk így mindennapokra nem venném fel, de az ilyen témájú partyk zseniálisak lehetnek.
2013. aug. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi :-) Te lány vagy vagy fiú?


Ugye milyen szép? És itt nem szólják le őket, hanem mindenki wow-zik! :-) Gyere Te is ide, képzeld el, itt olyan sokan öltöznek így, hogy már fel se tűnik, na persze, ők se így mennek dolgozni.

2013. aug. 3. 00:09
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Ó,steampunk? Pár évvel ezelőtt már volt egy divatirányzat, ami kicsit viktoriánus hangulatúra sikeredett, és az IBM szerint ez lesz a következő nagy divatirányzat.

Részemről áldásom rá, de lehet, hogy a globális felmelegedés másképp gondolja. :)

2013. aug. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Én szeretem az ilyen különleges holmikat, és azokat akik nem feltétlenül a legújabb hülye divatot majmolják.
2013. aug. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Szerintem nagyon szép dolog őrizni a hagyományokat a mai napig !!! De pl. Ausztria, ott is ugyan ez a helyzet, bármelyik hegyi kisvárosba mehetsz, az emberek hordják a gyönyörü népviseletet büszkék rá, és nem csak az öregek a fiatalok is !!! Szorakozás az emerek számára, sajnos Magyarországon már cikinek találnának bármilyen hasonlo probákozást... :S
2013. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
az 1. voltam. pontosan hol van ez hollandiában?:) 19/L
2013. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#4: Ohó egy témában jártas :-) A kép asszem pont nem Hollandia, hanem Németország, de végülis mindegy, WGTt biztos ismered.


Steampunk is volt, de inkább ott jellemzőek a szemcsik, tudod melyikek.


A viktoriánus gót az éppen jó, csak nyilván nem mindegy, hogy gagyi vagy szép.


Wehehehe, globális felmelegedés :-D most átvitt értelemben gondolod?

2013. aug. 3. 00:43
 9/19 A kérdező kommentje:

#6: Milyen igazad van :-) egyébként itt Hollandiában is sokan járnak a német cuccokhoz hasonló viseletben, de asszem mindre jellemző, hogy esküvőkre is felveszik, és minden alkalomra, ott nem ciki és égő, ha valaki kilóg a megjelenésével.

Sajnos otthon minden ilyen az, és gondolj csak bele, ezzel is mennyire önmagukat szorítják keretek közé az átlagemberek, pedig mennyivel szabadabbak lennének, ha fel mernének venni ezt vagy azt, ami tetszik.

2013. aug. 3. 00:46
 10/19 A kérdező kommentje:
#1: A képet kérdezted, vagy hogy hová szoktunk járni ilyenekre Hollandiában? :-)
2013. aug. 3. 00:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!