Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mi a legnagyobb...

Szerintetek mi a legnagyobb probléma ma a világban?

Figyelt kérdés
Az élet minden területével kapcsolatban érdekelnek a vélemények!

2013. aug. 7. 05:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Demagóg leszek, de ma már minden a pénz körül forog. És nem csak gazdaságilag.
2013. aug. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az emberi butaság és önzőség.
2013. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb probléma? Szerintem, vagyis számomra az ivóvíz készlet véges hiánya és a szárazság, a maradék esőerdők folyamatos kiirtása, csodálatos állatok végleges eltűnése, kihalása, ember és ember közötti iszonyatosan nagy különbség (ez nem ország, hanem sokkal inkább világviszonylatban, pl. egy etiópiai vagy bangladesi kisgyereket aki még életében nem lakott jól és ha beteg nem kap gyógyszert, és egy multimilliárdos, aki már maga sem tudja mennyi pénze van, mégis smucig sz@r alak), és a pattanásig feszülő politikai helyzet, pl. észak és dél Korea, vagy Egyiptom, Izrael és Palesztina, stb. Számomra komolyan ijesztő és félelmetes, hogy háború is lehet.
2013. aug. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kicsit zavarosan fogalmaztam ezt az ivóvizes mondatot, de remélem azért érthető, bocsesz.
2013. aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem a Föld pusztítása a legnagyobb probléma, hogy tönkreteszünk mindent, a gyerekeink unokáink jövője meg...
2013. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem (a probléma szót feladatnak értelmezve) az, hogy fogalmunk sincs, mik vagyunk igazából. Valamiért abban hiszünk, hogy tök véletlenül lett minden, és semmi funkciója vagy célja nincs az embernek, meg persze semmi sincs ezen (tkp. az orrunkon) túl. Nem, nem tudom a válaszokat, hiába olvasom érdeklődve a hasonló kérdéseket feszegető "irodalmat".
2013. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,érdekes dolgokat írtatok és sajnos igazatok is van.Engem is nagyon elszomorít a helyzet,nagyon elszomorít.Semmibe veszik az emberek azt amire régen vigyáztak az őseink,hogy mi is szép bolygón éljünk és mi meg nem adjuk meg ezt a lehetőséget az unokáinknak mert tönkretesszük ezt a szép Földet.A világot a pénz rontotta el,már nem tudja az ember nélküle jól érezni magát,mert még ha a természetbe mennék el kirándulni az is pénzben va(utiköltség,étel-ital esetlege gy sátor)...És ez csak egyre roszabb lesz :(
2013. aug. 7. 22:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen szerintem is a környezetszennyezés, a túlnépesedés, és az a fő probléma, hogy nem hagyjuk egymást boldogan élni, hanem állandóan beleszólunk egymás életébe, ha valami a másikban nem tetszik. (Meg akkor is, ha túl tetszik, akkor meg irígységből.) Pedig csak hagyni kéne, hogy mindenki éljen ahogy akar (persze ne úgy, hogy lopjon, meg csaljon, de ezen túl nem kéne beleszólni más életébe), mert a szenvedés általában abból van, hogy korlátozzuk egymást, és ezt igazságtalanságnak éljük meg. Pont ma láttam egy filmet a Spektrumon, hogy ma már egyre több cég teremt otthonos, jó hangulatú környezetet az alkalmazottainak azért, hogy jól érezzék magukat a munkahelyükön, szeressenek ott lenni, és így ne akarjanak örökké haza rohanni, hanem hatékonyabban tudjanak dolgozni. Be lehet vinni cserepes növényeket, kis gyereket, kutyát is, és vidám a hangulat. Na ilyen légkör kellene minden munkahelyen.
2013. dec. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!