Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A férfiak miért hiszik azt,...

A férfiak miért hiszik azt, hogy a nők imádják, ha bókolnak nekik?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak én vagyok ezzel így, de én nagyon nem szeretem, nem tudok vele mi kezdeni, és már unom mindig illendőségből megköszönni.

25 éves nő vagyok 1 éve vagyok ott a munkahelyemen, és már reggel azzal indul, hogy mindegyik biztonsági őr elmondja, hogy ma is milyen csinos vagyok. Eleinte kedvesen megköszöntem, majd az mondtam, hogy "köszönöm, igyekszem...", ma már csak minden máz nélkül, egy köszönömmel elintézem. Azt látom rajtuk, hogy imádnak dicsérni, nekik esik jól, hogy bókolhatnak.


Ha ezen túlvagyok, akkor jönnek a férfi munkatársaim, akikben szintén benne vagy, hogy bókolniuk kell... Volt olyan, hogy 3 férfivel voltam bent az ebédlőben én egyedül nő, és ott előttem tárgyalták meg, hogy milyen jó party vagyok. Bármit mondok, még ha igazából semmi extra, akkor rázendítenek, hogy jajjj milyen jól látom az egészet,milyen éretten gondolkodom, olyan ritka az ilyen nő...... Ilyenkor szívem szerint kirohannék a világból, elegem van, hogy nem úgy beszélnek velem, mint egy egyszerű kolleganővel. Nagyon nem szeretem, ha istenítenek, erre nincs szükségem, ettől én nem épülök, sőt....

Ezt miért csinálják?



2013. aug. 13. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az üres bókokat én sem szeretem, aztán még én vagyok a rossz, ha nem ájulok el a boldogságtól, csak simán annyit mondok, hogy köszi.
2013. aug. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert beléjük (belénk) van nevelve (mivel anyáink idejében mindenki ezt csinálta és célt is értek vele) így valahányszor találkoznak egy nekik tetsző nővel automatikusan előjön belőlük a "megmutatom neked milyen dzsentülmen vagyok" énük.
2013. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Félig jól gondolják, valóban imádjuk, ha bókolnak nekünk. Csak épp abba nem gondolnak bele, hogy nem akarjuk ezeket a bókokat bárkitől* inkább csak a szerelmünktől. Tehát a maguk szemszögéből meg vannak győződve róla, hogy feldobták a napodat a bókolással.


*mindez nem vonatkozik az önbizalomhiányos nőkre, akiknek mindegy ki, csak dicsérjen.

2013. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem, azért jóleső lehet hogy ha bókolnak az embernek. Akár egy barát, megjegyzi milyen szép vagy, az kellemes dolog. S lehet, hogy számodra ez pont kellemetlen, de én szerintem ez egy kedves gesztus. Van akiben meg van a jó szándék is, hogy feldobja a napod, vagy az őszinte csodálat, hogy milyen rendes vagy, meg ilyenek.

Komolyan, életemben először olvasok arról, hogy valakiknek kellemetlen a bókolás.

Persze nekem is van, hogy kellemetlen, mert az igazándiból nem bóknak számít, hanem gúnyolódásból a tetőfokán. Ilyenből nekem sem kellemes. De az őszinte bók, igenis jól eső dolog szerintem.

Lényegében, azért bókolnak a férfiak, mert néhányuknak tényleg igenis elkél, hogy valaki biztassa őket. :) Egyszerű jó szándék, udvariasság, avagy csodálat kifejezése. :)

2013. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Miért? Mert elvárjátok! Ha meg senki nem bókolna akkor tirpákok mert ennyire sem képesek. Ne hisztizz.
2013. aug. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

Az utolsónak egy részről igaza van... Szeretjük ha megdicsérnek minket, és bókolnak nekünk. Emiatt pedig rinyálni, hogy miért bókol mindenki neked, szerintem, kissé olyan "ha nincs gond, akkor csinálok helyette én magam" szituáció?

Mert nem hinném el, ha körülötted hirtelen senki sem bókolna neked semennyit és csak negatívumukat kapsz a környezetedben levő férfiaktól, jól éreznéd magad? Mert ezzel most csak ezt fejezed ki.

2013. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező, te dicsekedni jöttél ide! :))
2013. aug. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%
Jaj te szegény, kispárnádat ne nagyon sírd tele, amúgy nyisd ki a szád és mond meg nekik, hogy nem kel bókolni.
2013. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

4: Más az, hogy ha valakit egyszer-egyszer megdicsérnek. Nő vagyok, de ha valamelyik kolléganőm egyik nap feltűnően szép ruhában vagy új frizurával jelenik meg, akkor megdicsérem - és ez ilyenkor általában jól is esik az embereknek.


De amiről a kérdező beszél az más. Főleg ha csinos és fiatal, akkor folyamatosan ezt hallgathatja, na akkor már nem kedves bók, hanem unalmas üres fecsegés, ami inkább idegesítő. Én is voltam ifjú és szép leányka, és biza engem is zavart. Tényleg más volt, ha egy-egy napon megdicsértek, de ez az állandó bókolgatás már az ember anyára megy.

2013. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9: anyára=agyára
2013. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!