Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is nagy mértékben...

Szerintetek is nagy mértékben hozzájárul a facebook a világ és az emberi kapcsolatok elcsesződéséhez?

Figyelt kérdés
Én 17évesen nagyon úgy látom.Eddig is egy látszat világ volt,de mióta divatba jött a facebook azóta ez még jobban érződik. Nem arról van szó hogy én nem vagyok fent hanem arról hogy szerintem sokkal jobb volt régen amikor inkább felhívtuk egymást vagy a haverokkal beszéltünk msn-en. Most meg mindenki próbál szemmeltartani mindenkit stb..A hotdog meg ezek myvip jók voltak de én őszintén megmondom ha egy nap bejelentenék hogy megszűnik a facebook én örülnék neki.

2013. jún. 25. 00:33
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
Teljes mértékben egyetértek veled.
2013. jún. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%

100%-ban egyet értek Veled!

16/f

2013. jún. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
73%

Talán kötelező használnod?

Ne lépj be, és akkor részedre megszűnt.

2013. jún. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Így valahogy. Én meg is mondtam, ha valaki közölni akar velem valamit, vagy mutatni valamit nekem, akkor írjon inkább üzenetet Facebook-on /arra jó szerintem, üzenetváltásra, én speciel telefonálni utálok, azt sem tudom néha hol a telefonom, a Facebook jobb, ha már emailezni senki nem hajlandó/, de ne várják, hogy azt lessem folyton, miket töltenek fel oda. /Le is vannak tiltva a falról, nem látom miket osztanak meg./ Amúgy szerintem a többi közösségi oldal sem volt jobb semmivel.
2013. jún. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értek veled egyet. A konyhakés sem rossz, csak nem a szomszédot kell vele kinyírni.

Aki nekem fontos, azzal a facebook nélkül is összejárunk.

A többiek (régi iskolatársak, munkatársak) pedig enélkül jobban elvesznének.

Pl. vannak, akikkel nem tartanám a kapcsolatot, az első munkahelyemről szinte senkivel nem vagyok kapcsolatban (20 éve dolgoztam ott). Ahol 10 éve, azok közül többen ismerősök. Viszont így, hogy be van jelölve valaki ismerősként, látom, hogy született gyereke, stb. Az egyik volt főnökömet (már egyikünk sem dolgozik annál a cégnél) így találtam meg, és kérhettem tőle referenciát egy mostani álláskereséshez. Facebook nélkül azt sem tudnám hol keressem, a mostani főnöknek gőze sincs arról, hogy ki lehetek. Osztálytalálkozót is azon szervezünk, én azért 22 éve érettségiztem, így sokkal könnyebb. Van aki most osztotta meg a tablóképet.

Az általános iskolai osztálytalálkozót amikor 20 évvel ezelőtt megpróbáltuk megszervezni, akkor nem sikerült, alig találtak meg pár embert. Most a 80%-a simán megtalálható, sorra jönnek fel mint lehetséges ismerős és bejelöljük egymást.

2013. jún. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
79%

"Viszont így, hogy be van jelölve valaki ismerősként, látom, hogy született gyereke, stb."


És szükséged van neked ezekre az információkra? Nincsen. A Facebook másik hátránya még ez is, hogy felesleges információkkal tömi az emberek fejét, elégedettségérzést ad az, hogy olyan emberekről tudnak meg mindenfélét, akiket Facebook nélkül már rég elfelejtettek volna, ezek jelentik nekik az izgalmakat az unalmas mindennapokban, és közben a valóban fontos dolgokkal nem foglalkoznak, már eszükbe sem jut, hogy történnek a világban más dolgok is azon kívül, amik az innen-onnan összeszedett ismerőseikkel történnek...

2013. jún. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értek egyet veled! Nekem pont,hogy jót tett az emberi kapcsolataimnak ! Olyan emberekkel (rokonok,barátok) találtunk újra egymásra,akikkel évek évek óta nem találkoztunk ,beszéltünk ,és a távolság miatt könnyebb igy tartani a kapcsolatot . Semmi bajom az oldallal,csak arra kell használni,amire ténylegesen ki lett találva!
2013. jún. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Aki pedig, írta, hogy nem kötelező használni... Durván fogalmazva, de kötelező. Gondolj csak bele..:) Én is használom, de tisztában vagyok vele, hogy nélküle minden jobb lenne, de én hiába törölném magam, az nem változtatna semmin. Nekem se lenne jobb, hiszen kb ez már a társadalom része, olyan lenne, mintha a régi, internet nélküli világban élő embert bezárkózna a szobájába. Érdekes téma ez a facebook és lehetne rajta vitatkozni, mert nyilván van előnye is , de hátránya talán még több. Ha nem lenne, rengeteg embert nem is ismernék most: és ez jó és rossz is, mert van akit megismertem a facebook segítségével és örülök neki, viszont így a számomra kellemetlen személyeket is látom nap, mint nap, és nem is az ismerőseim. Persze jó, hogy pl a tanulmányokhoz kellő dolgok, tételek ott vannak fent, meg így gyorsan hozzájut az egész csoport, de sokan túlzásba viszik a használatát. Nekem az is pozitívum, hogy tudok beszélgetni a barátaimmal és a rokonaimmal, mivel nagyon messze tanulok a városomtól, így haza csak havonta tudok menni, a telefont meg nem győzném fizetni. Viszont mikor a lakótársam a másik szobából rámír, az már túlzás.


Nem lehet okosan érvelni mellette vagy ellene... El kell fogadni, hogy ez van, kiszállni pedig nem olyan egyszerű, mint amilyennek hangzik. :)


20/L

2013. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Antimod ***** válasza:

Egyetértek.

Kikerülöm, ahol lehet. Arra jó, hogy olyanokkal is tudd tartani a kapcsolatot, akik elkerültek a környezetedből, viszont az, hogy bizonyos körökben elvárás like-olni, postolni, kommentálni és figyelgetni egymást, a másik véglet.

2013. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
53%
Én nem is akarok kiszállni ! Örülök,hogy igy képben vagyok számomra fontos személyekkel kapcsolatban . Nem vagyok függő ,telefonomon sincs net és egészséges mértékben ,kapcsolattartásra használom a face-t .Sajnálnám,ha nem lenne ,de akkor úgyis használnának mást az emberek . Ez már az életünk része ,ki-ki saját maga dönti el,mennyire folyik bele a virtuális világba .
2013. jún. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!