Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lett mostanában ekkora...

Miért lett mostanában ekkora divat a házasság a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakrabban látom/hallom/tapasztalom a környezetemben, hogy sokan nagyon fiatalon házasodnak.

Azt is megfigyeltem, hogy a legtöbb ilyen "gyerek" viszonylag jó anyagi háttérrel rendelkezik, de ők maguk még be sem fejezték az iskolájukat, nincs se munkahelyük, se saját házuk, sem önálló jövedelmük. Házasság után is ugyanúgy apuci és anyuci mellett élnek, akik támogatják őket mindenben, mert egyedül nem lennének képesek megállni a lábukon. Miért jó ez? Én elképzelhetetlennek tartom, hogy férjhez menjek, mielőtt befejezném az egyetemet, elkezdeném a karrieremet.

Főként a pasikat nem értem: én kasztráltnak érezném magamat attól a helyzettől, ha engem és a feleségemet az anyósomék/a saját szüleim tartanának el...

21/L



2013. aug. 18. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Én még csak hallani sem hallottam hasonlóról, a tágabb környezetemben biztosan nem fordult még elő. Elég nagy meglepetésként ért ez az infó.

21/F

2013. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ezt én is megfigyeltem. talán az lehet, hogy a mai világban minden olyan bizyonytalan, az emberek megpróbálnak valami biztosat keresni, kapaszkodni, támogatást szerezni. És talán úgy gondolják, hogy a házasság ezt biztosítja...Szerintem.
2013. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nem lehet, hogy Te léptél be abba a korosztályba, amikor az emberek házasodni kezdenek, így a kortársaid is egyre többen jelentik be, hogy házasodni készülnek.


29 vagyok, szintén házas, és az elmúlt 5-6 évben egyfolytában esküvőkre járunk, mert a barátaink, akikkel együtt nőttünk fel, és egy korosztály vagyunk, most házasodnak leginkább.

2013. aug. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most lettem 21 éves :) Szerintem nem...
2013. aug. 19. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!