Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért olyan nagy "divat"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nagy "divat" manapság a több évi együttélés után házasság, majd 1 éven belül elválás?

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem egyáltalán nem divat manapság a házasság.

A válás meg szintén nem divat, csak az emberek többsége képtelen a kompromisszumra és az alkalmazkodásra.

2013. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Mert sokan azt hiszik, hogy ha összeházasodtak, akkor attól kezdve "be vannak biztositva", nem kell többé semmit tenni a kapcsolatért, mert a másik már "hozzá van kötve".
2013. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem divat. Csupán a házasságban jönnek rá az emberek, hogy milyen köteléket, felelősséget is próbáltak ők elvállalni. Felelősséget egymásért a családért. Ez bizony sokakban óriási nyomást okoz és bizony bepánikolnak. Szép dolog fehér ruhában sok rokon, ismerős előtt vonulni, de amikor a szürke hétköznapokban is a párunk mellett kell állnunk és bizony nem lehet összecuccolni csak úgy vagy kitenni a másikat, akkor bizony beindul a paragép.
2013. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Azért mert talán a nők azt hiszik hogy a házasság változik valami a férjükben. Hátha jobb férfi lesz, hátha kedvesebb, hátha jobb apa jelölt lesz stb. Másrészről mindkét fél elengedi magát a férfinak nem kell küzdenie hogy maga mellett tartsa a nőt, a nő pedig úgy érzi hogy kevésbé kell odafigyelnie magára hiszen az a férfi már az övé. Vagy valami ilyesmi. Mindegy szerintem hülyeség a házasság...Egy papír ami adókedvezményre jogosít meg nem néznek rád ferde szemmel ha van gyerek de házasság nincs.
2013. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már szinte mindig problémák vannak a kapcsolattal, csak valamiért azt hiszik sokan, hogy a házasságtól valami jobb lesz. Pedig nem. A házasság egy felelősségteljes döntés, szerintem csak stabil kapcsolatra lehet építeni. Szóval a stabil kapcsolat hoz jó házasságot és nem a házasság stabil kapcsolatot.
2013. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
3-nak igaza van! Viszont én nem értem, ha már több évig együtt él valaki valakivel, akkor mi változik a házasság után? nekünk nem változott semmit, legalább is nem érzem így. Nem gondolom, hogy nagyobb felelősség lenne. Vagy ez most gáz? mi ugyanúgy viselkedünk egymással :)
2013. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi előtte egy évig éltünk együtt, de mégis sok minden változott a házassággal. Egyrészt abban az egy évben szerveztük az esküvőnket, és készültünk a nagy eseményre, ami mindkettőnknek érzelmileg elég felkavaró volt, jó értelemben :) (rokonok, jó kívánságok, Isteni áldás)


Így egy év után, csak annyi változott, hogy még szerelmesebb vagyok. Igaz több a konfliktus is, mert mindketten változunk.

Van egy barátnőm aki így elvált. Ők igazándiból alapból nem tartották a házasságot fontosnak, közös hitelfelvétel, meg szocpol miatt házasodtak össze.Szerintem ezek a modern kori "érdekházasságok" végződnek így gyakran.

2013. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez neveltetéstől és nézetektől függ.


Az unokanővérem 2 év után házasodott 20 éves fejjel, mai napig vígan megvannak, és most jön a második kölök. Családcentrikusak, és a neveltetésük is azonos. No meg az életképük, életszemléletük, céljaik vannak, amik megegyeznek.


Ismerek olyat aki 6 évig volt kapcsolatban, összeházasodtak, két évvel rá elváltak. Mert nem ment. Mert más volt.


Van aki csak azért házasodik, mert többet remél a házasságtól, azoknál általánosságban ki lehet szúrni, mert a ceremónia egy hatalmas magamutogatás....


sajna már alig veszik komolyan ennek a jelentőségét :(

2013. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert az emberek nem gondolkodnak és rombolnak maguk körül mindent.


Az egyik barátom épp a napokban vált el. Tudod meddig volt házas? 3 hónapig...

Teherbe ejtette magát, aztán elvetette és most elvált.

És akkor ki szenved ebben a történetben? A szerencsétlen kislánya, akinek egyszer van apa, egyszer nincs apa :(

2013. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!