Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az én korosztályomban a...

Az én korosztályomban a legtöbb lánynak gyenge a humorérzéke?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Megfigyeltem, hogy a fiúk akik többet vannak lányokkal és többet csajoznak, azoknak szörnyű humorérzékük van. Persze a kérdés nem erről szól, ugyanis a lányok ezeken nevetnek. Amikor fiúkkal beszélgetünk és poénkodunk, ezeknek egy részét általában nem értik a lányok. Nem tahó poénok, hanem tényleg "felnőttes" viccek.


Ez nem éretlenségre utal? Mert azért a poénok jelentős része háttértudást igényel. Meg úgy az iróniából is csak az olcsó megy át nekik, ha egy kis háttértudás van a poén mögött, akkor egyből néznek mint borjú az új kapura.


Ilyenkor kellemetlenül érzem magam a társaságban, hogy egy-két srác nyomja a humorérzékkel meg nem áldott szövegét a lányoknak, akiknek nagyon bejön. De nem csak én gondolom ezt, hanem több haverom is.


Ez valahogy változni fog később náluk?



2013. aug. 18. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

Ezt én is észrevettem. A szarkazmust nem értik, teljesen komolyan reagálnak rá, és engem néznek hülyének.

Bezzeg azon, hogy "Hé, jer' már ide te fsszopó, mer' szádat beverem azt' szívószállal eszed a rántotthúst! BÖFF! Így -e, bele a pofádba dikk, szíjjad' be!" szakadnak.


A legtöbb túl hülye ahhoz, hogy felismerje az iróniát, a szarkazmust, és úgy általában megértse az intelligens humort.

2013. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a rendes vicceket nem értik, de ha vlami káromkodáshoz hasonló vagy egyéb szexuális tartalmú szót hallanak azon képesek órákig nevetni -.-"
2013. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
A kedvencem fősulin, anatómia, két csaj előttem, egyszer csak összenéznek: "Azt mondta pénisz!"
2013. aug. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azért a háttértudást igénylő viccek nem értése végett megemlíteném az eltérő érdeklődési kört is.

Habár a barátaimnak a 90%-a fiú, a legjobb barátom lány(aki tényleg nagyon-nagyon lány!), és ő is csak pislog, amikor a fiúkkal hülyülünk, hogy nem érti, pedig van humora, intelligens, de annyira különböző világa van, mint a fiúknak, és nekem, a fiúsabb lánynak. Nem tud röhögni például a 'kocka' poénjainkon, mert nem ismeri ezt a világot, és kész. Példaként még megemlítendő, hogy nők alapjáraton kevésbé fogékonyabbak a szexista viccekre.

Mások vagyunk, és kész. Kevés lány rendelkezik egészséges önbizalommal, így hajlamosak vagyunk egyetlen apró viccnek szánt megjegyzéstől is elszomorodni. Tudod. Egy nőnek mondhatod ezerszer, hogy szép, nem érdekli. Mondhatod egyszer, hogy csúnya, és soha nem felejti el.: )

A fiúknál ez egyáltalán nem így megy. Nyugodtan letámadhatjuk reggel a másikat hajvágás után, hogy epilepsziás-e a fodrásza, vagy éppen honnan szerzett 3D-s nyomtatót ehhez a divatja múlt pólóhoz, és a többi, a szivatás pedig baromi fontos egy haveri kapcsolatban, a poénok egyik fő alapja. A lányoknál ez teljesen máshogy működik.

És még rengeteget tudnék írni. Nem kell mindig érteni a más gondolkodású, ámde intelligens egyedeket.:D Vannak jóarc lányok, sok, hidd el.

2013. aug. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
A szarkazmus és az irónia megértése nem kíván háttértudást... Mégse fogják fel, hogy nem komoly a dolog.
2013. aug. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Na, nő létemre válaszolok. Én spec. kifejezetten nem szeretem az iróniát és a szarkazmust és annak ellenére nem röhögök az ilyen poénokon, hogy értem a viccet. Az, hogy azok a csajok nevetnek ezeknek a srácoknak a poénjain semmi köze nincs a humorhoz. Ennek egyedül a szexhez van köze. Amikor a csaj nevet a srác gagyi viccén, akkor nem a poén tetszik neki, hanem a srác. Ez a szimpátia jele. De nem értem, hogy ez hogy nem lehet a Napnál is világosabb??? Volt már olyan férfi ismerősöm, akinek a viccén nevettem, mert az egész helyzet, az, hogy ott van közel, rám figyel, csak nekem mesél jó kedvre derített. Szóval az éretlen szót kettőtök köül nem biztos, hogy rájuk használnám:). Gondolom még nem volt barátnőd. Biztos lesz lány, aki szereti a szarkazmust, de ha csajt akarsz szerezni, ne azzal gyere. Az iróniában van egy jó nagy adag negativizmus, ettől szarkazmus. Ismerkedésnél nem hiszem, hogy a negativ dolgokkal kén efoglalkozni, vagy komoly dolgokkal. De persze ez mindenkinek egyéni.
2013. aug. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Volt már barátnőm. :)

Ilyen a humorom. Olyan lánnyal, akinek ez nem tetszik, össze se jönnék.

Az nem baj, ha nem röhögnek a szarkazmuson, az irónián, de legalább értsék. Ha látom hogy értették a poént, de őket ez nem szórakoztatja, akkor rendben van, nem lehet mindenki humora egyforma, de mikor nem értik, attól hülyét kapok...

2013. aug. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

van egy kis félreértés a szarkazmus megértésével kapcsolatban, legalábbis én kissé máshogy gondolom.

"A szarkazmus és az irónia megértése nem kíván háttértudást... Mégse fogják fel, hogy nem komoly a dolog."

szóval ez szerintem nem igaz a szarkazmus megértéséhez kell háttértudás, de arról hogy aki szarkasztikus akar lenni arról a többiek tudják hogy mikor használ szarkazmust.

például ha nem vagytok olyan szoros kapcsolatban nem hülyéskedtek annyit akkor nincs rá annyi esélye az illetőnek hogy tudja te mikor vagy szarkasztikus.

az hogy, szerinted ez teljesen egyértelmű egy ismeretlen vagy csoporton kívüli személynek már nem az.

a másik meg hogy "gyenge a humorézéke".

te milyen alapon nevezed a te humorérzékedet feljebbvalónak vagy jobbnak másénál?

ez is teljesen szubjektív.mert lehet neki olyan jó humorérzéke hogy csak na hogyha neked másmilyen és nem tetszik, attól még egy harmadik személy lehet hogy egy harmadik féle humorral rendelkezik.

a felnőttes viccekhez kellő előismereteket pedig kitárgyalták előttem.

2013. aug. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyképűségen kívül azt gondolom, hogy mindenki önmagában megtudja állapítani, miből kiemelkedő és miből nem. Ezzel természetesen senkit nem akartam megsérteni, de azt gondolom, hogy egyértelmű.


Tényleg kifinomult, jó humorérzékkel vagyok megáldva. Ezt életem során mindig tapasztaltam. Tudom, hogy milyen társaságban milyen humorérzék számít jónak, de ha független szemmel nézzük meg egyes társaságok humorérzékét, azt gondolom van különbség.


Az osztályaimban mindig én voltam a "jó fej vicces srác". A bunkó poénokon keresztül az ízlésesekig meg tudok nevettetni felnőttet, tanárt, mindenkit.


Volt már pár barátnőm, teljesen fölösleges sárdobálás. Ez a téma amit feszegetünk szerintem nem egy jött-ment kérdés. Az osztályban minden lány jó fejnek tart, mindig fel tudok dobni egy unalmas napot mikor beszélgetek velük.


Bár most, hogy így komolyabban elgondolkodtam, lehet, hogy az érdeklődési kör miatt nem érthető egy-egy ízléses poén. Tényleg szoktunk játékokról beszélni. De ezen kívül hírekről, médiáról, filmekről, politikáról, oktatásról, gyakorlatilag mindenről, de a lányoknál valahogy nem ezt figyeltem meg. (kinek nem inge...)

2013. aug. 19. 22:01
 10/16 anonim ***** válasza:

"Ez valahogy változni fog később náluk?"

Nem. A jövő társadalmának figyelme már egyértelműen csak és kizárólag a férfiakra fog terelődni, mert mi nők olyan unalmasak leszünk, hogy inkább váltanak a hímnemű lények a saját nemük felé, mintsem hogy együtt éljenek a humorérzék- mentes, dögunalom barátnőjükkel. 15/l

2013. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!