Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti örültök neki, hogy a...

Ti örültök neki, hogy a Facebook ennyire szétszedte a emberi kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Nekem nincs Facebook profilom, szóval lehet érződni fog egyfajta negatív hozzá állás a kérdésemen.


Ma már a legtöbb haveromat felhívni nem tudom, mert mindig a neten lógnak, és a telójukat lerakják valahol a lakába, aztán nem hallják, hogy ha hívom őket.

Szóval még a hangjukat se hallani.

Ha csak dumálni akarok velük, jön a "majd Facen dumálunk!" holott tudják, hogy nekem nincs, de mindig elfelejtik, mert "ma már mindenkinek van!"

Sok témához nem tudok hozzá szólni, ha dumálnak valamiről.

Mert kb 2 percenként az jön fel, hogy "láttad xy új képét?" "Ja, kapott egy iPhonet!"

Akkor folyton a facebookos posztokról dumálnak, hogy ki rakott ki mit, mit írtak, hogy oltották le a másikat.

Ha valakivel beszélnek, így kezdődnek a beszélgetéseik: "láttam Facebookon, kiraktad, hogy..."


Ja a röhej az volt, hogy a sulihoz is kellett már. Valakitől elkértem a leckét, mert pár napig nem voltam suliban, akkor "ja, majd Facebookra kiírom!" Órarendet is újat oda írtak ki. De így a tanárok is. Idén érettégiztem, kértem a tanárt, hogy meg tudja adni az érettségi szóbeli téma köreit, erre "Majd facebookon kiírom a csoportba!"

Na kösz! -.-'



Ti ennek mennyire örültök? Mert nekem eléggé fura, hogy ez van.

Azért nem csinálok profilt, mert akkor tuti rajta lógnék mindig, mert 10 percenként kiírnak valamit, aztán érdekelne, hogy ki mit csinál, hol van, milyen hülyeségeket csinál, az meg felesleges idő pazarlás.



2013. aug. 20. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mint mókuska az erdőtűznek!
2013. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy facebookot. Egyszerű gyors. És nem lesz gondod ezzel. Nem leszel függő ha nem jelölsz be ezer ismerőst fölöslegesen.
2013. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
sok embernek erre van igénye....sajnos....de senkinek sem szorítanak fegyvert a fejéhez....nekem van facebookom ,de 1éve ugyanazok a barátaim....34en....felesleges dolgokba nem megyek bele
2013. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is van ,nem lógok rajta. Nem változtatta meg az életemet.
2013. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ismered a történetet az ősemberről akit megégetett egyszer a tűz, ezért inkább nyersen ette a húst? Azért nem, mert kihalt. Próbálj Te is haladni a korral.
2013. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül leszel függő. Nekem van facebook profilom, mégse lógok ott egész nap. Max 2-szer, 3 -szor megyek föl egy nap, de az se tart tovább 1-2 percnél. Kivéve, ha valaki valami olyat írt ki, osztott meg, ami esetleg érdekel, de ez elég ritka.

Ha másért nem, akkor a kérdésedben leírt problémákért érdemes regisztrálni, de leginkább a sulival kapcsolatos problémák miatt.

2013. aug. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
rendesen tönkretette az emberi kapcsolatokat az ember boldogságát ahogy az enyémet is
2013. aug. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Hát az én kapcsolataimat csak építi szóval nem értek veled egyet. Míg nincs face profilod, nem tudod milyen az. Szerintem egyáltalán nem rossz dolog. A mai világban szerintem már alap hogy az embereknek van faceük és ha neked is lenne nem kéne bajlódnod a telefonnal, mert ráírsz arra akivel beszélni szeretnél és ennyi. És amúgy azért mostmár hogy kb mindenkinek okos telefonja van, nemhiszem hogy nem hordják maguknál. Sokan arról csinálnak mindent. ;)
2013. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress normális társaságot.

Nekem sincs facebookom, van skype-om kapcsolattartásra, ismerőseim, barátaim is ezt használják, mivel többségükkel más városban lakunk, de az a kevés akinek van mellette FB-je is, az különösebben nem érdekel és totál nem is érint, max linkelnek valami képet onnan (rendszerint ilyen poénos mémek vagy szép rajzok, nem mások profilszrságai) amit vagy látok , vagy nem, ennyiben kimerül a facebook téma, nem csámcsognak rajta soha.

Egyik se azon éli az életét.


Szerintem éretlen arcokkal sikerült körbevenni magad, de hidd el, nem csak ilyenek vannak, keresgélj.

2013. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as "A mai világban szerintem már alap hogy az embereknek van faceük és ha neked is lenne nem kéne bajlódnod a telefonnal, mert ráírsz arra akivel beszélni szeretnél és ennyi."


Na de ez olyan kétdimenziós dolog, mintha a facebookon és a telefonáláson kívül nem létezne más alternatíva, vannak csevegőprogramok, privátabb csoportoknak létrehozható chates csoportok, szép számmal.

2013. aug. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!