Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet védekezni a negatív...

Hogy lehet védekezni a negatív gondolatok ellen? Néha az embert teljesen legyűri rossz hangulat, és képes beleképzelni dolgokat oda ahol valójában nincsenek.

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vagyunk így. Könnyű mondani, de nem szabad hagyni, hogy a negatív gondolatok, érzések elhatalmasodjanak az emberen. El kell engedni, túl kell rajta lépni, nem szabad beleragadni. Segít az is, ha pozitív dolgokra gondolsz, pl egy nevető babára, vagy egy szép tengerpartra, stb.

Aztán vannak még különböző meditációs technikák, amikben rá tudsz dolgozni az elengedésre, és fel tudod tölteni magad pozitív energiákkal. Hidd el, hasznosak ezek is.

2013. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam ilyen fogalomról hogy "vizualizáció", gondolom erre céloztál (?)
2013. aug. 22. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez heti szinten velem is megesik. Ha lehetőségem van rá,akkor olyan dolgot csinálok,amit szeretek és az feldob,ha nem akkor jön a Xanax. :D
2013. aug. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Igen, erre gondoltam, viszont a meditációk is tele vannak ilyen gyakorlatokkal, legalábbis azok, amiket én csináltam. De sokszor az is elég, ha az adott pillanatban rászánsz egy kis időt, becsukod a szemed, elképzeled, hogy azt a negatív gondolatot a kezedben tartod, majd elengeded. Aztán, amiket az előbb is írtam, de gondolhatsz egy számodra kedves ismerősre is, vagy bármi pozitív emlékre.
2013. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!