Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Olvastátok ezt neten? Eljutott...

Olvastátok ezt neten? Eljutott valakihez?

Figyelt kérdés

S.O.S.!

Ha a gyermeked, fiatal ismerősöd, rokonod ezeken az oldalakon regisztrált: Gates Of Andaron, Badoo, IWIW....OSZD MEG, SZÓLJ HOZZÁ!

Egy Győr környéki férfi (kb.40 éves) ezeken a helyeken ismerkedett. Elcsalt magához egy 18 éves lányt. Azóta eltelt 3 nap! A rendőrség nem tehet semmit, bűncselekmény nem történt...A szülők tehetetlenek. TE MIT TENNÉL A HELYÜKBEN? Figyelj oda rá, gyermeked milyen oldalakon, kikkel áll kapcsolatban. ( Főleg a 18 évet betöltött lányok.) Sajnos nem egyedi eset!

OSSZÁTOK MEG MINÉL TÖBBEN!


akit érdekel ez az este annak szívesen megírom. Végig benne voltam, persze külső szemlélőként!


2013. aug. 31. 23:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
1 hete ment haza, én is ma tudtam meg, ez inkább felhívás hogy figyeljen mindenki oda a gyerekére, nehogy így járjon a lánya.
2013. szept. 1. 00:19
 12/14 anonim válasza:

én jól nevelt normális lány vagyok, de 14 évesen én is találkoztam egy sráccal titokban. nem lett belőle semmi, tényleg annak adta ki magát aki volt, de ez történhetett volna máshogy is...

remélem sikerül megtalálni!

2013. szept. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

ez de hülyeség


ha ennyire nyomi szülei vannak hogy nem engedik egyedül sehova gondolom lelki terrorban tartják otthon, akkor a lány már elég szarul érezhette magát ha ezt a lehetőséget választotta.

2013. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"hány éves vagy amiért így látod? gyermeked van?"


Ez szerintem teljesen lényegtelen. Legyen elég annyi, hogy talán túl sok tapasztalatom is van.

A baj ott kezdődik, hogy nagyon sok szülő nem tudja mit lehet egy számítógéppel, és mit nem. Mi igaz és mi nem. Így a gyerekének sem tudja ezt továbbadni, az meg vagy megtanulja valahonnan, hogy MINDEN interneten kapott információhoz gyanakvással álljon hozzá, ne higyjen el feltétel nélkül semmit. Ma már nem elég a "ne fogadj el cukrot idegentől" szöveg, már nem kell előtte állnia az idegennek. Lehet az a szomszédban, két faluval vagy két országgal odébb is. A legtöbb mai fiatalnak, legyen az 10, 18 vagy 20 éves néhány jó szó is elég cukor helyett. Ez már nem az a bűnöző kategória, amelyik lila ködtől borítva behúzza a gyerekedet a játszótér mellett a bokorba, ez már egy okosabb ember. Ő már úgy erőszakol meg, hogy szó szerint könyörögsz érte, hogy tegye meg. És erre a cukorra nincsenek felkészítve a gyerekek. Ez ráadásul édesebb. A szülőknek meg vagy nincs idejük rá, vagy nem tudnak róla, vagy amúgy is csak a szocpol kellett, nem a gyerek (még csak most fognak felnőni azok a gyerekek, akik a szocpol miatt "kellettek", sajnos nagyon sokan).

Én nagyon régóta (közel 20 éve) foglalkozok számítógépekkel (gyerekekkel kevésbé), és sokat olvasok mindenféle témában. Csak annyit tudok mindenkinek javasolni, legyen az gyerek vagy akár felnőtt is, hogy az interneten (de az életben is!), főleg ismeretlenektől kapott információkat ellenőrizze. Nagyon sokan, még a már magát felnőttnek gondoló korosztályból is (huszon-harmicévesek is) nagyon sok olyan emberrel találkozok, akit az interneten átvertek valamilyen módon, mert naivak voltak és elsőre elhittek bármit. És az ilyen átverésekhez nem kell mégcsak internet sem, elég sok "offline" átverés volt az elmúlt években (Tribuszerné kétszer is megcsinálta, különböző bróker csoportok). Attól még nem lesz senki paranoiás, ha nem hisz el mindent, hanem utánajár a dolgoknak.

2013. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!