Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért olyan egy kézfogás,...

Miért olyan egy kézfogás, mint amilyen?

Figyelt kérdés
Vannak olyan emberek, akiknek határozott a kézfogásuk, vannak olyanok, akiknek erős és vannak olyanok, akik mintha egy gumikacsát tennének a kezedbe, annyira semmilyen. Nem jó az ilyenekkel kezetfogni, legszívesebben meg is mondanám nekik. Hogyan alakul ki egy kézfogás, miért lesz olyan, amilyen?

2013. szept. 5. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Személyiségtől változik. Ha valaki olyan kis mimóza, visszahúzódó, önbizalomhiányos, vagy csak simán puhány, akkor olyan, mintha szarba csapnál, de vannak a jó munkásemberek, akik úgy rádszorítanak a kérges tenyerükkel, mint a satu, és vannak olyanok, akik mindig lefelé fordított tenyérrel fognak kezet, hogy a te kezed legyen alul, ezzel is hangsúlyozza a domináns jellemét, mintha érdekelne bárkit is. Egy szóval ahány ember, annyi kézfogás. Akinek meg mintha szarba csapnál, olyan a kézfogása, annak mondd is meg, megérdemli.
2013. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az ember személyiségétől függ vagy attól hogy hogy nevelték vagy ép hangulat például ha valaki fél éppen abban a helyzetben annak gyenge kézfogása van aki pedig magabisztos annak erőssebb
2013. szept. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"puhány" - igen, ezt a szót kerestem!!


- akik mindig lefelé fordított tenyérrel fognak kezet…

Ez sosem érdekelt, de ha nagyon domináns akart lenni, akkor visszafordítom neki ÉN.


Mondjam meg neki, ha nem tetszik a kézfogása? Nem adok alapot sértődésre ezzel?


Nekem mindig egyforma a kézfogásom, puhány még nem volt.

2013. szept. 5. 10:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapot adna a sértődésre, úgyhogy semmiképpen ne mondd neki. Mit mondanál, "ne haragudj, olyan puhány kézfogásod van, hogy az a benyomásom rólad, hogy egy papírkutya vagy, nem tudnál egy kicsit keményebben fogni"?? :D Max a kamasz fiadat van jogod így tanítani,minden más esetben rohadtul arrogáns viselkedés lenne. Amilyen a kézfogás, olyan maga az ember... Inkább használd ezt a tudást arra, hogy kiismerd.
2013. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én önbizalomhiányos vagyok, épp ezért igyekszem normálisan és erősen kezet fogni, hogy ne vegyenek észre ebből semmit.
2013. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem pont, hogy azok akik erősen, izomból fognak kezet azok "kompenzálnak". Ez egy üdvözlési forma nem birkózó VB.

Van egy ismerősöm aki mindig úgy fog kezet mintha el akarná törni engem nagyon zavar.

Lehet normálisan is kezet fogni. Másrészről meg aki nem akarja eltörni a kezed az még nem biztos hogy "puhány". Ha ilyen a kézfogása, hát ilyen...

2013. szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jellem és személyiség kérdése az egész. Egy lanyha kézfogású ember nálam egy ilyen kézfogással-azonnal leirja magát.
2013. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 ez igaz, de a döglött hal kézfogás egyszerűen gáz. Amikor olyan, mintha egy rongyot fognál, mert semmiféle fogása nincs.
2013. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tiszteletem a # 4-esnek! Én amúgy nem szorítok, de nem is puhánykodom. Vidéki férfiembereknél figyeltem meg, hogy jó erősen fog kezet. De ez így van rendjén. Van aki meg azt sem tudja, hogy nem jó, ahogy kezet ráz. Sőt! Nem is ráz, csak odateszi. Az milyen lenne, ha nem nyújtanám neki a kezem? Leszokna róla? Kollégáról van szó.
2013. szept. 6. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!