Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha vki olyan fog velem kezet,...

Ha vki olyan fog velem kezet, akit nagyon tisztelek (egy neves professzor), hogy fogjak vele kezet?

Figyelt kérdés

Mi az, amivel azt fejezem ki, h megtiszteltetésnek veszem ezt?

Mindig bajban vagyok a kézfogással. H milyen erővel kéne... Ha túlságosan megszorítom, félek, h az lesz a baj, h olyan, mintha nem tisztelném / le akarnám uralni. Ha meg nem vagyok olyan magabiztos, és gyengére sikerül, döglött halasnak gondolhatja... Hogy lehet bemérni az ideális "fokozatot"? És ha nem sikerül, még mindig melyik a jobb, ha kicsit erősebbre, vagy lanyhatagra sikerül?

Milyen elemekkel tudnám még kiküszöbölni olyan tartalmak átjövését, amiket nem akarok, h átjöjjenek, mert nem igazak, és félreértés lenne, ha átjönnének? És amit meg szeretnék, azt meg kifejezni?



2013. szept. 3. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Épp az ilyen aggodalmaiddal hozod azt, amit el akarsz kerülni. Menj oda, fogj vele kezet egy határozott mozdulattal és közben nézz a szemébe, üdvözöld. Ennyi.
2013. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De mi van, ha túl durvára sikerül?...
2013. szept. 3. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Fájhat neki...vagy ilyesmi...


Ne aggódj mert annál rosszabb!

2013. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy sikerülhet egy kézfogás túl durvára? Fogtál te már kezet? Satukezed van?
2013. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Félek, h nagyon megszorítom, ha meg figyelek, h ne, akkor meg h olyan lesz, mintha nem akartam volna vele...
2013. szept. 3. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapjában véve határozott, de nem erős kézfogás, tehát nem mintha béna lenne a kezed és nem pacsit adsz, hanem kezet rázol.

Azonkivül meg kell várd, mig ő nyújt kezet.

Ha viszont te nyújtasz kezet valakinek, akkor tiszteletet fejez ki, ha kezed kicsit ferdén tartod, hogy a tenyered kissé felfelé mutasson. Forditva, azaz ha lefelé mutató tenyérrel fogsz kezet, az lenézés jele. Ez amúgy kevésbé ismert, ezt inkább a tudatalatti diktálja:)

2013. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mert am ki az, aki kézfogás helyett pacsit ad? Most komolyan... :DDD


Egyébként ha a tenyeremet tartom felfelé, h az ő ráboruló keze felülről lehessen az én kezemnek, az nem inkább a behódolás jele? Én tiszteletet szeretnék kifejezni, de nem megalázkodást...

Azt, h egyenrangúnak tartok vkit magammal, és nyilván visszafelé, magamat is vele (tehát h én tisztelem őt, de nem behódolok, hanem azért mégiscsak viszont-tiszteletet is várok el), azt akkor azzal fejezem ki, ha totál függőlegesen tartom a kezem, és így se nem alulról, se nem felülről az ő kezének (h se behódolás, se lenézés ne legyen benne)?


Amit igazából ki szeretnék fejezni, az az, h nagyon tisztelem őt azért, amit elért (tudományosan és emberileg is), és megtiszteltetésnek veszem a helyzetet, h találkozhatok vele, bla-bla. De ugyanakkor azt azért nem, h egy kis senki vagyok hozzá képest... Hanem viszont-tiszteletet is várok el; mert az, h ő egyfajta példakép nekem, azt is jelenti, h olyan idős koromra szeretném, ha nekem is lennének olyan eredményeim - tehát nem vagyok feltétlenül kevesebb, rosszabb, tehetségtelenebb... Csak nekem diák létemre még nyilván nem volt annyi IDŐM elérni olyan sokmindent, mint neki. xD


A kulcsszó az egyenrangű tisztelet. Amikor hasonlóan értékes emberek tisztelik a másikat és az ő eredményeit, anélkül, h ezzel ő magát kevesebbre tartaná, vagy h kevesebbé válna azáltal, h a másik érdemeit képes elismerni. (Ez sokkal mélyebb és értékesebb lehet, mint a behódoló típusú tisztelet...) Ezt szeretném kifejezni.

2013. szept. 5. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!