Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért utálnak zsigerből az...

Miért utálnak zsigerből az emberek? Pedig nem csináltam semmit hogy így legyen. Szerintetek?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, kb. senki sem bír, nincsenek barátaim csak néha felületesen elbeszélgetek néhány emberrel akikkel együtt sportolok, de ők sem bírnak inkább csak kötelezően jópofiznak mert látják hogy nem vagyok rosszindulatú.


Úgy kell a helyzetemet elképzelni, hogyha bemegyek egy nagyobb társaságba ahol jó a hangulat, mindenki nevetgél, oldott, az érkezésemkor megfagy a levegő és síri csend lesz. Nem vagyok nagydumás, inkább csendes, de nevetek mindenki viccein, nem vagyok túl sok vagy tolakodó. Úgymond beszéltetem az embereket, meghallgatom őket. Soha nem mondok rosszat senkire, nem pletykálok, nem adok okot arra hogy valami miatt bajuk legyen velem.


Ugyanez van amúgy bárhol. Edzésen, házibuliban, fodrásznál, mindenhol. A puszta jelenlétem leblokkolja a többi embert. Pedig úgy szeretnék társasági életet élni ... Középiskolában még sok barátom volt (igazi barátok) de őket más országba sodorta az élet.


Bárhova megyek, mindenhol csak felületesen, kötelező jelleggel beszélgetnek el velem semleges témáról (milyen az idő meg ilyenek), míg látom hogyha az egyik kollégámat kísérem el ugyanoda először, vele teljsen másmilyenek. Nyitottabbak, őt úgy kezelik mint egy ősrégi barátot. Engem meg hónapok után is, mint egy idegent vagy 3/3-as ügynököt aki előtt nem szabad semmit mondani.



Mi a baj velem szerintetek? Hogyan változtassam ezt meg?



2013. szept. 11. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Öltözz fel/tedd le a baltát

Most komolyan, mit lehet erre írni? Nem ismerünk, nem tudjuk mi a baj.

2013. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 AnitaCicusss válasza:
Én is pont úgyan ezt élem/éltem át nap mint nap. Pszichológus talán neked is segíthet.
2013. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ezt a bizonytalanságot sugárzod görcsösen mindenki felé. Ne törődj senkivel és semmilyen beszélgetésre ne görcsölj rá. Ne érdekeljen más véleménye, legyél boldog, hogy az vagy, aki vagy!
2013. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érzik rajtad a megfelelési kényszert. Valószínűleg kisebbségi komplexusod is lehet, ezt észreveszik, ezért tudják, hogy ő dominálnak, mert ők tisztelnek meg a figyelmükkel téged és nem fordítva. Én is sokan küzdöttem ezzel, aztán egyszer egy nap, nagyon sok dolgom volt és gyorsan kellett cslekednem. És a figyelmemet a körülöttem lévő emberek helyett ezekre fordítottam. És tudod mit tapasztaltam? Hogy az emberek kérddznek tőlem és ők " örülnek annak", hogy a figyelmem rájuk irányítom. Egy nap alatt ekkora változás! Ez olyan, ha pl. közlekedyz valahol mindig úgy kell menni, mintha konkrétan mennél valahova. Nem csak sétálgatni és nézelődni jobbra-balra.
2013. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érzik rajtad a feszültséget. Hidd el, nagyon meglátszik mindenkin, hogyan érzi magát a bőrében.
2013. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!