Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem a megfelelő baráti kört...

Nem a megfelelő baráti kört választottam? Részletes leirás lent.

Figyelt kérdés

Bocsi de ez hosszú lesz és bonyolult, csak ha érdekel amit mondani/kérdezni akarok akkor olvasd el:

Az a problémám, hogy nekem igazából van egy nagyon rendes jófej baráti köröm, ugye, nagyjából az én korosztályom(17) a zene és a társaság alapján választ magának szórakozóhelyet a diszkópatkányok diszkóba járnak( az én baráti köröm nem, hanem mi egy olyan helyre járunk, ami inkább ilyen klubnak nevezhető, ahol leginkább dubstep, rap és RITKÁN rock zene megy és a társaság is ilyen).

Nekem viszont az a gondom, mondhatnám azt is, hogy rocker vagyok(habár nincs hosszú hajam, tetkóm, piercingem se bőrdzsekim, tök átlag vagyok, de őrülten imádom a zenének ezt a durva műfaját)na szóval aza a gondom, hogy eggyetlen rockert sem ismerek magamon kivül. Akit ismerek azzal is csak annyira vagyok jóban, hogy épp köszönünk és lekezelünk, de nem ismerem a baráti körüket, senkit. A múltkor is egyedül mentem el Ossian és Dalriada koncerte (ott ismertem meg ezt az eggyet akiről beszélek, nevezzük őt X nek), de akkor láttam, hogy nekik már ki van alakulva egy nagy baráti közösségük AMIBEN ÉN NEM VAGYOK BENNE, senkitse ismerek közülük, sőt hihetetlen vagy sem, de soha nem is láttam még őket.

Na ott össze akartam velük haverkodni, de tudjátok, hogyvan ez, amikor van egy baráti közösség s egy idegen...vagy csak veled foglalkoznak, hogy megismerjenek, vagy tojnak rád magasról, hát nem mondom, hogy tojtak rám, mert nem, de érződött róluk, és tisztán látszott, hogy nekik már megvannak a barátaik és nem is kell több( kb. nekem ez jött le)

Tegnap este kintvagyunk a haverokkal és találkoztam X-el, kérdem hová mennek, mondja, hogy hova mondtam neki, hogy lehet később énis benézek. El is telik kb. másfél óra és mondom a többieknek, hogy én megyek mert még valamit meg akarok nézni abba a másik szórakozóhelységbe ahová X ment.

Hivtam az eggyik haveromat(akiről mindig is úgy gondoltam, hogy ő legalább egy kicsit is de szereti a rock zenét(ez a személy legyen Y)

Igy elmentünk Y-al oda ahova X ment bemegyünk, egészen be sem mentünk a helységbe, ahol állitólag valamilyen Ossian-Acélsziv feldolgozás volt. Már indulok befele, látom, hogy tele van minden rockerekkel, gondolom magamban: ez jó lesz, megkeresem ott majd X et, leülünk hozzuk és megismerem még néhány haverját, hátha összehaverkodhatnék velük...errefel megszólal Y: itt nincs semmi csak egy csomó rocker, gyere menjünk és azzal ment is kifelé, (ekkor pont nem volt zene) mondtam neki, hogy most csak szünet van, várjunk bár 10 percet, de ő: nem vár, mert a többiek már várják a másik szórakozóhelyen(holott ebben az épületben összesen 1 árva percet se voltunk) ő már a rockereket meglátta futott is kifelé -.- ) Én utánamentem és győzködtem, hogy menjünk be de nem akart, és a legsz.rabb, hogy énsem mehettem vissza mert másnap(tehát ma) reggel kellett mennem a sofőrsulis autóval vezetni és a haveraimnak is azt mondtam, hogy nem űlök csak megnézem, hogy mivan ott s aztán megyek haza, szóval ha oda beülök a rockerekhez, akkor a haverjaim aztmondják, hogy ………vagyok, mert nekik azt hazudom, hogy haza kell menjek mert másnap reggel korán kell keljek és közben nem hazamentem, hanem beültem X ékhez, egy teljesen ismeretlen bandába.

Szóval olyan érzésem van jelenleg mintha nem a nekemvaló baráti körben lennék. Úgy érzem, hogy jobban érezném magam X-ékkel, mint Y-ékkal, viszont ez utóbbi már egy több éves batátságok köteléke.

Nektek mi a véleményetek milyen módszerrel tudnék X baráti körébe jutni(már mondtam, hogy próbáltam de nehezebb, mint gondoltam, főleg azért is mert a mi kis városkánkban nincs állandó rock klub, csak olyan hely van ahol időnként szerveznek rock estéket de ezekről én mégcsak az sincs ahonnan értesüljek, mert mondom, a baráti körömben senki de senki nincs akit legalább érdekelne ez a műfaj.



2013. szept. 14. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Tehát arról szól a barátság ki milyen zenét szeret?Jó szórakozást a mondvacsinált problémáidon való siránkozáshoz.
2013. szept. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs itt probléma, de amikor Y elment arról a helyről, attól te még nyugodtan odamehettél volna X-ékhez egy időre. A barátaidnak megmondtad hogy be akarsz nézni abba a másik szórakozóhelyre, de igazából meg szinte be se néztél, szóval nem kellene így paráznod amiatt hogy mit szólnak.

Ha úgy érzed jól érzed magad X-ékkel akkor legyél velük. A többi meg majd magától kialakul. Addig is lehetnél a régi barátaiddal is vagy mikor éppen mihez van kedved, a többi meg alakul.

Ha valóban a barátaid akkor később is tarthatod velük a kapcsolatot, ha meg eltávolodtok akkor nem is voltak olyan szoros barátok.

2013. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
*Y-nak nem tetszett a hely, ezért vissza akart menni. De neked tetszett és mondtad is nekik hogy be fogsz nézni szóval nyugodtan mehettél volna X-ékhez. Valamit túlparázol.
2013. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak csak annyit, hogy azthiszem nem értett meg engem, úgy érzem magam, mint amikor egy kisgyereket elküldenek sakkozni, de ő titokban mindig is a jéghokiról álmodozik, majd évek múlva lehetősége nyilik közelebbről megismerni a jéghokit és a hokistákat, azok pedig közömbösek iránta.
2013. szept. 14. 15:19
 5/16 anonim ***** válasza:

Maradhattál volna a rockos helyen egyedül is, mikor Y visszament. Nem kéne ilyen nagy ügyet csinálni belőle, megmondod, hogy tetszik ez a zene, szívesen maradnál a rockos estén, ha értelmesek a barátaid, megértik, esetleg valaki közülük veled is tart, ki tudja.


X haveri körének meg nyilván idő kell kicsit, nem tudjuk mennyire viselkedtél félszegen, bekerülni egy új társaságba nem egyszerű, de egy találkozás után ne írd le a bandát. A rockerek általában (eddigi tapasztalataim alapján) nagyon nyitottak és barátságosak, mégha elsőre nem is feltétlenül tűnnek annak, próbálj belefolyni a beszélgetésükbe, ne görcsölj, ha kicsit jobban megismernek és rájönnek, hogy "közülük való" vagy, szerintem nem lesz gond, hamar el fognak fogadni. Ha némi pia is van bennük meg benned, akkor még gyorsabban :)

2013. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy maradhattam volna, csak aztse akartam, hogy Y, ha visszamegy akkor a többiek kérdik tőle, hogy hazamentem vagy ott maradtam s megmondja, hogy ottmaradtam, akkor azok megmondják, hogy milyen vagyok, velük nem maradok s elmegyek idegenekhez. Abban viszont igaza van aki irta, hogy, ha kicsit is megértőek, akkor nem veszik zokon, ez igy is lett volna normális, csak akkor hirtelen úgy döntöttem, hogy hagyom...legközelebb nem igy lesz, ha rajtam múlik.
2013. szept. 14. 16:28
 7/16 anonim ***** válasza:
A baráti kör nem zenei ízléstől függ. Én is főleg rock zenét hallgatok, egy időben lógtam rockerekkel, de rájöttem, hogy ők sem mások, mint a többi ember. Nem jöttem ki velük, bár persze néhány jó arc is van köztük, de hülyék is csomóan. Most már alig vannak ilyen barátaim, a mostani baráti köröm abszolút normális, semmi szélsőséges stílus, de sokkal jobban megvagyok velük. Ha jól érzed magad a barátaiddal, akkor jól választottál, még ha más zenét hallgattok is. Ha mindenképpen rockereket akarsz, akkor járj továbbra is ilyen koncertekre pillanatok alatt be lehet kerülni egy ilyen csapatba. Az, hogy nem zsonganak körbe, nem azt jelenti, hogy zavarsz.
2013. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van...de tudod én úgy vagyok, hogy nem tudok bulizni semmilyen más műfaj zenéjére, van egy olyan szám az Ossiantól, amiben ez a refrén:

Metálvihar megtisztulás, másnak csak zaj,

Nekem ez más, FELOLDOZÁS! :D


Hát körülbelül énis igy vagyok.

A mi kis városunk környékére(ne is mondjam, hogy Erdélyről van szó) ritkán jönnek évente 1-2 szer komolyabb bandák, ha mi nem megyünk akkor a fene megette. Én pedig mennék, úgy mennék, dehát kivel... ezért kéne az a társaság, hogy informálódjak ezekről az eseményekről, hogy legyen közös társaság akikkel mehetnék. Egyedül járni koncertekre nem mondom azt, hogy sz.r, mert a zene úgyanaz, de azért jól tudjuk, hogy más, ha jó társasággal vagy! Na de előbb utóbb úgyis összejön, ha itthon nem, akkor 1 év múlva, úgyis megyek egyetemre nagyvárosba, ott már van igazi rock klub, ha oda kezdek járni renszeresen, akkor tuti valahova csak bekerülök, no persze első a tanulás, ha már egyetemre mentem.

2013. szept. 15. 10:58
 9/16 Clairvoyant válasza:

Érdekes amit mondasz, mert az erdélyi rockerseregnél nyitottabb, közvetlenebb és befogadóbb csoportokat nem nagyon láttam még :)


Személy szerint én a hétköznapokon azokkal lennék, akik valóban a barátaim évek óta, a koncerteken meg úgyis összeakadnál x-ékkel, vagy megismernél új embereket. Szerintem pont neked kéne nyitottabbnak és kevésbé ráparázósnak lenned :) Guríts le egy sört, és nyomás ismerkedni. Attól a barátok még barátok maradnak, de nem kell erőltetni a közös szórakozóhelyeket, ha nem tudtok ugyanúgy ráhangolódni. Arra ott a kocsma. :)

2013. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Hello! Én is rocker vagyok, különösebb nagyobb rocker baráti köröm nekem sincs, hisz olyan környéken élek, ahol nem igazán divat ez a műfaj. (És a ruházatomon sem látszik egyáltalán, hogy mi a zenei ízlésem.) De nem érdekel, hogy a barátaim milyen zenét hallgatnak, én akkor is eljárok koncertekre, fesztiválokra, ezt ők nem is bánják, sőt a jó viszony, abszolút megvan. Viszont a koncertek, fesztiválok nagy előnye, hogy csomó emberrel megismerkedhetsz, együtt sörözhetsz stb. Lehet, hogy nem lesz ezekből a kapcsolatokból 1000 éves barátság, de a koncert hangulatát feldobja. :)És minél többször találkozol velük, annál jobban elfogadnak. Amúgy meg nem te lennél az egyetlen ember, aki egyedül jár koncertre. Én is voltam már úgy, ez nem gáz szerintem. Ja és a barátság nem egyoldalú dolog... szóval, ha X nem veszi a lapot, akkor keress új barátokat. Elvégre nem csak X rocker ebben az országban. :)

Szóval fel a fejjel! Lesz ez jobb is.

20/L.

2013. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!