Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg létrehoztak egy olyan...

Tényleg létrehoztak egy olyan új törvényt, hogy a kerékpárosok nem közlekedhetnek a járdán?

Figyelt kérdés
Ma az egyik munkatársam aki szintén biciklivel szokott melóba járni, azt mondta, hogy változott a KRESZ a fentiek szerint. Velem nem szokott ő bohóckodni, de most olvastam a változásokat és ha jól értelmeztem, akkor nem tiltják!

2013. júl. 1. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Járdán tilos kerékpározni! Kivétel ez alól a 12. évnél fiatalabb gyerek, mivel ő főútvonalon még nem kerékpározhat, így a párhuzamos járdán haladhat, legfeljebb 10 km/h sebességgel. Lakott területen csak akkor szabad a járdán kerékpározni (legfeljebb 10 km/h-val), ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan (például földút). A hivatalos értelmezés szerint az, hogy az úttesten nagy a járműforgalom vagy tábla tiltja az úttesten a kerékpáros közlekedést, még nem jelenti, hogy szabadna a járdán tekerni.
2013. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán új, 20 éve is így volt.
2013. júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ azt határozza meg, hol kell tekerni, és csak kivételes esetben és szigorú feltételekkel engedi meg a járdát (az út fizikai alkalmatlansága, életkor).
2013. júl. 2. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a sok tudatlan biciklisnek fogalma sincs róla, és még rám is csenget a járdán, hogy még én álljak arrébb, attól még ez egyáltalán nem új, ezer éve így van.
2013. júl. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4-es: nem, a helyzet rosszabb, a legtöbben tudják, hogy nem szabad. Mindennek a legalja, ha már ott van mert fosik (megértem), akkor nem lassan kerülget vagy hasonló (szerintem nem lenne belőle konfliktus), hanem csenget, ugat, ordít, száguld. Utána persze még jobban foshat a forgalomban, ki tudja hogy a lecsengetett gyalogok közül melyik ült éppen autóba...
2013. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de jobban örülnék ha az idevonatkozó törvényt is bemásolná valaki!
2013. júl. 4. 17:57
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha a rendőrök minden szabálytalanság miatt szólnálnak, akkor rövid úton beállna a forgalom és hatalmas dugók lennének.

Azért nem szabad a járdán biciklizni, mert az a gyalogosoké. Akár tetszik neked akár nem.

2013. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De miért lenne a gyalogosoké?

Itt nem annak van igaza, aki hangosabban beszél, hanem aki érvekkel alá tudja támasztani esetünkben TE tudsz nekem mutatni olyan törvényt, amelyik hatályban van és megtiltja a kerékpárral való közlekedést a járdán?

Mert tudtommal lehet haladni rajta 20km/h-ás sebességgel!

2013. júl. 4. 19:06
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azé bakker, mert így szól a KRESZ, meg a statisztikák szerint 60-70%-al több a baleset a járdán. De te legyél okos.

[link]

2013. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azé bakker, mert így szól a KRESZ, meg a statisztikák szerint 60-70%-al több a baleset a járdán. De te legyél okos.

[link]

Egy kis googleval te is simán megtaláltad volna, hogyha nem vagy lusta.

Nem 20-al csak max 10-el lehet menni ami igencsak lassú. De gondolom téged ez sem érdekel és száguldozol ezzel ijesztgetve a gyalogosokat.

2013. júl. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!