Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Alkoholista vagyok/leszek?...

Alkoholista vagyok/leszek? Miért nem tudok nélküle feloldódni mások társaságában könnyen? Már az iskolában is iszom. Senki nem tud róla. Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

19 éves egyetemista vagyok. 1 éve szabadultam el otthonról és jöttem egy másik városba egyetemre.

Sokszor járok az iskolába berúgva. Senki nem tud erről. Általában két doboz (össz. 1 liter) 7,2%-os sört iszom meg mielőtt órára megyek, főleg reggel és néha még rá egy 5 cl töményet. Hétfőtől csütörtökig, mindezt még otthon, az albérletben. Ez nekem már bőven elég hogy feloldódjak fél napra. Ilyenkor többet beszélek, viccesebb és szókimondóbb vagyok, lazább és a társaim is jobban kedvelnek. De még nem vagyok olyan részeg hogy félrebeszéljek, nagy hülyeségeket csináljak vagy ne tudjak magamról, csak az a kellemes állapot uralkodik. A véralkoholszintem ez olyan 2 ezrelékre viszi fel. Ilyen állapotban szereztem egy csomó ismerőst, jóban vagyok mindenkivel és szedtem fel így csajokat is.


Ott a másik véglet, amikor józan vagyok: Nem szívesen szólok senkihez, keveset beszélek, nem vagyok olyan vicces és nyitott. Ez így volt mindig is, alapból ilyen természetem van. Az hogy józan vagyok suliban, már egyre ritkábban van (mondjuk egy négynapos iskolahéten egyszer). Mikor józanon megyek be, már azt hiszik hogy akkor vagyok másnapos a hallgatagság miatt vagy még részeg a "tegnapi bulitól", miközben az a valódi énem.


Heti 1500-2000 forintot költök arra, hogy bepiálva mehessek egyetemre (sör, rövid, rágógumi), ezen is változtatni akarok, mert 1 évben (csak szorgalmi időszakkal számolva) havi 50-60 ezret is elköltök erre, ami mehetne értelmesebb helyre is.


Egyébként jók a jegyeim, jól tanulok, olyan területen ahol komoly karrier áll majd előttem ha megdolgozom érte. Csak beb@@szva nehéz az órákon figyelni, ezért általában délután/este tanulok magamtól, amikorra kijózanodom.


Otthon édesapám elég nagy alkoholista, sosem nézhettem rá igazi apaként részben emiatt is. Rengeteg pénzt elb@@sz italra, örülök hogy egyetemre el tudtam jönni. A nagyszüleim közül a két papám is szerette az alkoholt (illetve az egyikük még él), de nem olyan alkoholista módon mint apa és nekik ez nem is került az életükbe (karrier, család), mint lassan apának kerül, illetve került.


2013. szept. 22. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Az igen neked legalább könnyen megy a bebaszás :DD hát ha jók a jegyeid akkor nem megy semminek a rovására MÉG de szerintem nem egészséges majd megszokod és minden nap így indulsz el aztán egyre több lesz reggelente mert már nem elég
2013. szept. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de nekem eszembe nem jutna ilyet csinálni rendszeresen.

Volt idő mikor én is két felessel a gyomromban mentem randira, de ez túlzás.

Inkább erőt vettem magamon és próbáltam becsatlakozni a beszélgetésekbe.

2013. szept. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

csak nem Argus strong az a bizonyos sör? :D

egyébként megértem a helyzetedet, de ezzel az a baj, hogy nem magadat adod

gondolj csak bele, komoly barátnőt így esélyed sincs szerezni, hiszen mit csinálnál, dugiba innál és sosem mutatkoznál előtte józanul?

nem tudom van e jogsid, de ha nincs és egyszer lesz, akkor is így fogsz majd vezetni?

akárhonnan is nézzük, nagy sebességgel száguldasz az alkoholizmushoz vezető úton és ezt úgy teszed, hogy nagyon fiatal vagy

a legtöbb alkoholista hasonló körülmények miatt lesz az (oldódási problémák, családi, munkahelyi gondok, feldolgozhatatlan haláleset)

most a te esetedben működik még amit csinálsz, de biztos vagyok benne, hogy ezt hosszútávon nem fogod tudni csinálni

ha rágózol, akkor is megérzik rajtad, hogy ittál

ne tedd magad tönkre anyagilag se és egészségügyileg se!!

2013. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.


Eltaláltad az Argust. A Lidl-s sör a legjobb. :D


Csak nincs előttem sokkal több alternatíva. Persze van, önmagam elfogadása olyannak, amilyen vagyok. Csak nagyon szeretnék olyan lenni józanon, amilyen részegen is vagyok: vicces, szókimondó, laza, akit mindenki kedvel (legalábbis akkor úgy tűnik). A sör megadja azt a lazaságot, ami jó emberi kapcsolatok kialakításához kell.


Gimiben volt 2 komoly jó barátom és még 3-4 haverom, akikkel jóban voltam. Itt rengeteg ismerősöm van, naponta tucatnyi ember köszön rám, sokan csak úgy szóba akarnak elegyedni velem, ami régen elképzelhetetlen volt. Ha nem innék, azt gondolom nem lennék olyan ember, akivel ilyen sokan ilyen szívesen vannak. Csak olyan jó, hogy sok ember akar velem beszélni.


Gondolkoztam már azon hogy miken változtathatnék hosszab távon:

-Az emberek hülyének nézése. Nem is olyan jó ha sok ember akar beszélgetni velem. Gimiben azért nem beszélgettem sok emberrel, mert idiótának tartottam őket, bármennyire is "menők", népszerűek voltak. Ez megint működhetne; hogy csak olyanokkal beszélek, akiket érdemesnek tartok rá és inkább felülről szemlélek az emberekre és én döntem el, hogy ki érdemes a társaságomra, vagy a barátságomra.

2013. szept. 22. 19:02
 5/7 anonim ***** válasza:

és mondjuk ha azt csinálnád, hogy szép lassan csökkented az alkoholdózist?

ha mondjuk már szóba elegyednek veled az emberek, akkor már józanul is csak kapsz valami önbizalmat és valamiről tudsz velük beszélgetni nem?

2013. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 2008-tól 2010-ig ittam, főleg a suliban, illetve előtte, meg utána. Nem szúrták ki, csak egy párszor. Vicces, hogy tényleg jó darabig amikor nem voltam ittas nem volt különösebb bajom, de még annyira se volt vonzó az élet mint azelőtt. Közben láttam, hogy körülöttem milyen boldogok az emberek pia nélkül is, néha el is sírtam magam aztán. Nem kevésszer megfordult a fejemben az öngyilkosság is, egyszer el is indultam a tizedikre sírva, hogy leugorjak, aztán visszaslattyogtam. Persze kifelé a bánatom nem mutattam. Aztán valami történt, és most már úgy állok a tudatmódosítókkal, hogy hamis messiás mind. Az emberben benne rejtőzik a potenciál, hogy saját erejéből is boldog tudjon lenni, csak fel kell deríteni a lélekben azokat a gátakat amik ebben megakadályozzák. Extrém esetben pszichológushoz is ellehet menni, de igazából minden ember legjobb pszichomókusa önmaga, ha őszinte tud lenni magához.
2013. szept. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

igen. Alkoholista vagy vagy leszel, ha ezt csinálod. Apám, sógorom. Apámat imádtam, még így is, de férjet nem. Más sem.

Hagyd abba és ne lassacskán, hanem azonnal. Ha nem megy, keress szakembert, de minél hamarabb, különben rámegy az életed, és még azoké is, akik szeretnek. Sajnos, nem tudok mást mondani.

2013. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!