Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fogadjam el, hogy a barátaimna...

Fogadjam el, hogy a barátaimnak más a fontos? Ha ők alkoholisták, még én ne legyek csak miattuk az?

Figyelt kérdés

Voltak eddig nagyon jó barátaim, mindig lehetett velük csinálni rendes dolgokat: Mozizás, mászkálás, egymáshoz átmenni, filmezni, hülyülni.

Aztán egyszer csak bekerült az egyik ilyen társaságba, ahol ittak folyton. Az volt a lényeg, hogy berúgjanak.

Aztán átvették itt is az én köreimben, és nekem ez nem jön be.

Már nem mentünk sehova, moziba, egymáshoz, is, inni mentünk.

Az elején még én is benne voltam, hogy jól van akkor igyunk, de én nekem ez nem jön be.

Nekik már az a buli, hogy minden pénteken kocsma, van egy kocsma, ahova járnak, összehaverkodtak ott mindenkivel, tulajjal is.

És már várták szerdán, hogy legyen péntek, és mehessenek le kocsmázni.

És már velük nem tudtam semmi máshova menni. Hívtam őket moziba, mi volt a válasz? "Áh, nem tudom, inkább a kocsmába kéne lemenni, gyere le te is!"


Nyáron párszor hívtak, voltam velük kb 2x és nem tetszik. lementünk, ott dumálnak mindenkivel, kb fél-1 óra alatt berúgnak, minden hülyeség megy, aztán mindenki haza éjfélkor. nyáron ezt csinálták kb minden héten 2x.

és már csúnya szó, meg ilyet mondani az ember a barátaira, de szerintem már alkoholisták. Nekik miindig az a történet, ha valakinek mesélnek valamit, hogy "Beb*tam, aztán elmentem oda, meg ezt csináltam..."

Meg már másnap is isznak. Tehát van, hogy lent voltak a kocsmába szerdán, kialusszák magukat csütörtökön, erre csütörtök este is lementek, ha suli szünet volt, vagy csak nyár.

És ez nekem nem tetszik. Én már nem is megyek velük, mert tényleg semmit nem csináltunk, csak ittunk, vagyis inkább ők ittak, én meg 1 kicsit.


Ez van? Fogadjam el, hogy nekik az alkohol a fontos, nekem meg nem?

Egy időben, még én is gondoltam, hoghy megyek velük, nem olyan rossz az, de én nem bírom ezt. Főleg, hogy drága is, mert elköltenek simán 2-3 ezret egy este alatt, és akkor még csak ittak.

Szóval én ne legyek annyira alkohol függő, attól, mert ők a barátaim voltak?

Mert már nem érzem magam abba a társaságba, már nem is hívnak soha.



2013. aug. 25. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a "történetet" de attól a kérdésre még tudok válaszolni.

te döntésed hogy elfogadod-e mert nem mindegy ha teljesen "elfelejtenek vagy csak részben.

és attól hogy ök isznak,füveznek (stb..) csinálnak neked NEM kell ugyanugy megtenned!

2013. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, de józanon nem lehet őket elviselni. Mindig, ha berúgnak, olyan baromságokat csinálnak, meg beszélnek, hogy azt nem bírom hallgatni.
2013. aug. 25. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:
akkor szerezz új lehetöleg normális barátokat!
2013. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"már nem is hívnak soha."


És te még azon gondolkodsz hogy talán meg kéne felelni nekik és alkesszé válni?

Az egyetlen ember akinek meg kell felelned az te magad vagy. Te tudod a legjobban mi a jó neked, így aztán az hogy mások mit gondolnak vagy mondanak az nem számít.

2013. aug. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fullra egyértelmű. Kezdenek alkoholistává válni, amit később lehet, hogy jól meg is bánnak. De mivel te nem érzed így jól magadat köztük, és ők sem keresnek, ezek az emberek így már nem a barátaid. Az alkohol fontosabb már nekik... nézz új barátok/haverok után. Amúgy fiú(k) vagy(tok)? Mennyi idős(ek)?
2013. aug. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja fiúk 19 évesek.
2013. aug. 25. 12:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez a bajom. Már húzzák a szájukat, hogy sosem megyek velük sehová, de ha egyszer nem bírom elviselni, hogy mindenhol csak inni kell, és ők már nem is emlékeznek arra, hogy mit is csináltak. Akkor már inkább mást csinálok, úgysem lehet már rájuk számítani.
2013. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
épp ezaz, manapság a buli alapfeltétele az ivás, nélküle nemis lehet jót szórakozni, mert egyedül józannak és emiatt gátlásosnak lenni kellemetlen. Ezért nem járok énse szórakozni, nekem más a szórakozás.
2013. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen "alkesz" barátom, csak mi 15 évesek vagyunk, ő így akar bevágódni a többieknél. Én már az elejétől kezdve megmondtam neki, hogy ennek nem örülök, és jobb dolgokra is költhetné a szülei pénzét (nagyon aranyos az anyukája, de tényleg), ő folytatta, de nem vágódott be vele senkinél, még azok is megvetik szegényt, akik ugyanúgy szoktak inni. De ettől függetlenül még barátok vagyunk, tudja, hogy nekem ez nem tetszik, és nem is sokat beszél róla, amikor a háta mögött kibeszélik, és hallom, akkor megvédem, máskülönben pedig megmondtam neki, hogy nagyon féltem, és nem szeretném, hogy bármi hülyeséget csináljon. Én úgy láttam, ez a legtöbb, amit ebben a helyzetben megtehetek.

Szerintem mondd meg nekik nyugodtan, hogy ez téged zavar, és ha a legkisebb szikrája is megvan bennük a jóindulatnak, ők is megpróbálnak majd alkalmazkodni hozzád.

2013. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem fognak megváltozni, csak lefele fognak amortizálódni még jobban. Ennek ellenére több nőjük lesz, a pi***csák is buknak az alkoholistákra, pár év múlva meg a gyerektartást akarják kifacsarni az alkoholista szar***ból. Sikertelenül...


Amíg te szépen előbbre jutsz az életben, ők megrekednek jobb esetben, de inkább lezüllenek. Olyanok lesznek mint az MLM ügynökök, oh de régen láttalak igaz barátom cimborám adjál egy kis pénzt sörre...

2013. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!