Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hasznos tanácsot adni -kéretle...

Hasznos tanácsot adni -kéretlenül- tahóság?

Figyelt kérdés

Szóval az történt, hogy a társaságban egy lány rendszeresen kérdezgetett mindenkit, hogy az egyetem alatt, hogyan tudna spórolni. Elmondta, hogy X összeget kap otthonról, X összeg az ösztöndíja stb. És mindenki adta neki a jótanácsot, hogy pl. tisztítószer helyett ecettel takarítson, meg ilyesmi. Nekem a sokadik alkalomnál eldurrant a fejem és megkérdeztem tőle, hogy nem volna-e hasznosabb, ha a spórolós trükkök helyett/mellett mondjuk a bevételét növelné, mert kommunikáció szakon nem fog belebukni némi diákmunkába...


Uhh, azt a vihart... pedig nem is azt mondtam neki, amit valójában gondoltam, hogy a szarrágás helyett inkább emelje már meg a seggét, mert ha csak a fillérba....ra összpontosít, akkor évről-évre csak lejjebb fog csúszni, ami nem vezet sehová. Ott, akkor senki más nem mondott semmit, később kétfelé szakadt a társaság, a "kinek volt igaza" kérdésben. Tahó voltam?



2013. okt. 8. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A probléma itt az, hogy nem akar dolgozni, nem a tanácsadásod. Az ecet meg nem jó mindenhez.
2013. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valamiért nem akar dolgozni, tökmindegy miért, legyen az ok lustaság, vagy úgy érzi, nem bírná mellette a tanulást, vagy nincsenek is akkora anyagi problémái, csak a meglevő pénzét szeretné kicsit jobban beosztani. De tényleg mindegy, nem a te dolgod, ő dönti el.


Attól függ, egyébként, hogy adtad elő. Ha nagy pofával elkezdted neki osztani az észt olyanról, amiről a kutya sem kérdezett, akkor te vagy a tahó.

Ha csak kedvesen, udvariasan felvetetted lehetőségként, hogy "mi lenne ha...?" és ezért ő ment neked durván, akkor ő.

2013. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Néha nem árt tahónak lenni. Akinek nem teccik, le van...
2013. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Viszont tahóságra tahóság a válasz és akkor nem kell megsértődni rajta.
2013. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem társadalmi kötelessége minden felnőttnek, hogy amikor szükségét érzi, akkor kinyissa a száját és tanítsa a fiatalabbat. Nekem is olykor szóltak régebben ismeretlenek is és megfogadtam, tanulságos volt.
2013. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem voltál tahó. Az adott tanács mindig magában hordozza a visszautasítás csíráját.
2013. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!