Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szegeden miért bunkók a...

Szegeden miért bunkók a külföldi diákok? Elfoglalják a járdát és NEM mennek arrébb. Boltban dettó. Még ők a lenézőek szinte, húzzanak haza akkor.

Figyelt kérdés

legutóbb a mediamarktban kettő külföldi diák felhangosította maxra az egyik hifit, úgy szólt rá az egyik dolgozó hogy azért ezt nem kéne.


Mit képzelnek magukról?

Legközelebb nekik megyek ha elállják az utat...



2013. okt. 24. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is találkoztam már hasonló viselkedéssel. Igaz, ők magyarok voltak.

Egyébként azzal próbálkoztál már, hogy szépen megkéred őket, hogy legyenek szívesek arrébb állni, majd megköszönöd? Néha egy kis kedvesség csodákra képes :)

2013. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is tapasztaltam ezt. De főleg a franciáktól illetve a németektől. Érdekes mert pl az arabok vagy feketék estében semmi ilyet nem tapasztaltam, pedig itt élek már egy ideje.
2013. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Még én kérjem meg őket arra hogy menjenek arrébb??? Ne viccelj már, ez az alap, hogy nem foglaljuk el a teljes járdát... A kérdésre meg majd jön az hogy szorinoszpikhángérien :)


Egyébként én pont a feketéktől és az araboktól veszem ezt észre...lehet azért mert ránézésre nem látni ki német vagy francia?


A mediamarktos dolognál is arabok voltak

2013. okt. 24. 12:33
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Mert ha fellököd attól jobb lesz? Nem hinném, hogy minden esetben direkt, csak azért is az itthoniak bosszantására tennék, lehet fel se tűnik neki, hogy útban van. Te még nem voltál úgy, hogy belefeledkeztél valaminek a nézésébe és észre se vetted, hogy útban vagy? Ilyen esetben mit szólnál hozzá, ha kérés helyett, jól fellöknének, tuti fel lennél háborodva :)

Egyébként ha pedig angolul mondja azt, hogy nem beszél magyarul, akkor te pedig mondd el angolul neki hogy mit szeretnél :)

Amúgy meg szerintem ezt nem lehet kivetíteni arra, hogy ez tipikusan külföldi szokás, rengeteg magyar is ugyanígy viselkedik, őket is talán fellököd? :) Vagy nekik elnézed, mert magyarok.

2013. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mert ha fellököd attól jobb lesz? - tanul belőle, hogy ne szemtelenkedjen, nyilván nem szószerint fellököm csak nekimegyek.



Nem hinném, hogy minden esetben direkt, csak azért is az itthoniak bosszantására tennék, lehet fel se tűnik neki, hogy útban van. - természetesen igazad van, nem is úgy értettem. De amikor néznek előre tehát LÁTJÁK hogy jövök és nem mennek arrébb? Erre mit tudsz mondani? :)


Te még nem voltál úgy, hogy belefeledkeztél valaminek a nézésébe és észre se vetted, hogy útban vagy? - De, nekem is jönnek sokszor...főleg a kis "ki ha én nem?" fajta tini fiúk...



Ilyen esetben mit szólnál hozzá, ha kérés helyett, jól fellöknének, tuti fel lennél háborodva :) -lásd fentebb. :)


Egyébként ha pedig angolul mondja azt, hogy nem beszél magyarul, akkor te pedig mondd el angolul neki hogy mit szeretnél :) - ő van itt, ne én beszéljek már a saját hazámban más nyelvet. Meg akkor beszéljek franciául is, arabul is. Itt nem ez a lényeg, hanem az ILLEM...


Amúgy meg szerintem ezt nem lehet kivetíteni arra, hogy ez tipikusan külföldi szokás, rengeteg magyar is ugyanígy viselkedik, őket is talán fellököd? :) Vagy nekik elnézed, mert magyarok. - Választ lásd fentebb :)

2013. okt. 24. 12:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Oké, látom mindenképpen azon a véleményen vagy, hogy a külföldiek mérhetetlenül bunkók :) Mondjuk én ezt túlzó általánosításnak érzem, de ez már az én bajom.


Továbbra se értek egyet azzal, hogy mindenképpen az agresszió lenne az elsődleges megoldás egy olyan bagatell dologra, minthogy útban vannak. Azt te lennél a legjobban meglepődve, ha ők is taszítanának rajtad egy jó nagyot, mert nekik mentél :)


Az hogy valaki direkt nem megy arrébb az igen, egy jó nagy tapló szokás, ám ezt koránt sem vetíteném ki arra, hogy ilyet csak a külföldiek tennének (pláne csak Szegeden). Túl sokat nem tudsz tenni, mint hogy te mész arrébb, hacsak nem csak szájkaratés vagy, hanem igazi harcos és egymagad is neki mész egy legalább 5 tagú csoportnak :) Ellenkező esetben többnyire marad a saját magadban való puffogás.


Nézd, ha tetszik, ha nem, az angol a világnyelv és mondhatjuk az egyezményes nyelv, amin megpróbál valaki kommunikálni, ha épp nem beszéli az adott ország nyelvét. Függetlenül attól, hogy nem az angol az anyanyelve, hanem ő is csak tanulta. És ha tetszik, ha nem, a külföldiek nagy része úgy jön ide tanulni, hogy nem tud magyarul. Miért tudna, ha mondjuk angol nyelven folyik az oktatása? Az már rajta múlik, hogy a saját boldogulása érdekében (vagy mert úgy van kedve) megtanulja a legfontosabbakat magyarul. Ha mondjuk egy külföldi turista angolul kérdezné meg, hogy merre találja a dómot, rá is csúnyán néznél, mert hát ő van itt, és miért te beszélj hozzá angolul?


Bár igazából tudom hogy nem fogunk egyet érteni, de ezeket azért még leírtam. A további nyugalmatok érdekében remélem elkerülitek egymást a közeljövőben :)

2013. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Oké, látom mindenképpen azon a véleményen vagy, hogy a külföldiek mérhetetlenül bunkók :) Mondjuk én ezt túlzó általánosításnak érzem, de ez már az én bajom.

-Hol írtam én ezt? Ha úgy is tűnt nem értettem így.


Továbbra se értek egyet azzal, hogy mindenképpen az agresszió lenne az elsődleges megoldás egy olyan bagatell dologra, minthogy útban vannak. Azt te lennél a legjobban meglepődve, ha ők is taszítanának rajtad egy jó nagyot, mert nekik mentél :)

-Erre továbbra is azt írom, tudni kellene az illemet... és itt nem a véletlenről van szó amikor nem veszik észre, hanem amikor látják hogy jön szembe valaki és mégsem mennek arrébb...


Az hogy valaki direkt nem megy arrébb az igen, egy jó nagy tapló szokás, ám ezt koránt sem vetíteném ki arra, hogy ilyet csak a külföldiek tennének (pláne csak Szegeden).

-Én itt lakom, más városról nem tudok nyilatkozni, az érdekelt volna hogy mások is tapasztalták-e ezt. Nem azt írtam hogy minden külföldi így viselkedik. Lehet a kérdésbe bele kellett volna írnom tisztelet a kivételnek? :)



Túl sokat nem tudsz tenni, mint hogy te mész arrébb, hacsak nem csak szájkaratés vagy, hanem igazi harcos és egymagad is neki mész egy legalább 5 tagú csoportnak :) Ellenkező esetben többnyire marad a saját magadban való puffogás. - Nem harcolni akarok és veszekedni sem. Már leírtam azzal van bajom amikor látják hogy jön szembe valaki...


Nézd, ha tetszik, ha nem, az angol a világnyelv és mondhatjuk az egyezményes nyelv, amin megpróbál valaki kommunikálni, ha épp nem beszéli az adott ország nyelvét. Függetlenül attól, hogy nem az angol az anyanyelve, hanem ő is csak tanulta. És ha tetszik, ha nem, a külföldiek nagy része úgy jön ide tanulni, hogy nem tud magyarul. Miért tudna, ha mondjuk angol nyelven folyik az oktatása? Az már rajta múlik, hogy a saját boldogulása érdekében (vagy mert úgy van kedve) megtanulja a legfontosabbakat magyarul. Ha mondjuk egy külföldi turista angolul kérdezné meg, hogy merre találja a dómot, rá is csúnyán néznél, mert hát ő van itt, és miért te beszélj hozzá angolul?

-Az illemet akkor is tudni kell, mindegy hol él az ember, szerintem ebben egyetérthetünk.... itt már rég nem a nyelvekről van a szó.

2013. okt. 24. 13:42
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocs hogy így válaszoltam, de így átláthatóbb volt :)
2013. okt. 24. 13:43
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

Hát szerintem ezzel az agresszív jellegű magatartásoddal csak önmagadat "mérgezed", attól nem fog a villám belecsapni azokba az arabokba, akik felhangosítják a hifit, hogy te puffogsz.

Illemről beszélsz. Az nem illem, hogy bolond borjú módra fellököd az utadban állókat, mert ők illetlenek azzal, hogy nem kegyeskednek arrébb állni.

Magyarok vagyunk, de attól még illene legalább az angolt ismernünk beszéd szintjén. Meddig tart kinyögni egy kis külföldi bandának, hogy Sorry, majd egy laza Thanks? Arrébb áll, te is folytatod a napod, ő is. Inkább magyaroktól látom ezt a tapló szokást, mint külföldiektől. Mindenkinek vannak rossz napjai, de most attól neked miért lesz jobb, ha nekimész egy kis csapatkának, leállsz velük üvöltözni, hogy milyen illetlenek. Majd jót röhögnek rajtad. Egy csapat olyan cigánynak is nekimennél így, akikről látod, hogy ott helyben agyonvernének, mert mertél hozzájuk szólni illetlenségről papolva?


Menjél csak nekik, fitogtasd az erődet, legalább bennük is erősödnek az olyan sztereotípiák, hogy a magyarok milyen bunkó, önző, kedvetlen nép.

2013. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
UTolsó, javaslom átolvasni mégegyszer miket írtam mert teljesen mást írsz és kiforgatod a szavakat....
2013. okt. 25. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!