Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szegeden miért bunkók a...

Szegeden miért bunkók a külföldi diákok? Elfoglalják a járdát és NEM mennek arrébb. Boltban dettó. Még ők a lenézőek szinte, húzzanak haza akkor.

Figyelt kérdés

legutóbb a mediamarktban kettő külföldi diák felhangosította maxra az egyik hifit, úgy szólt rá az egyik dolgozó hogy azért ezt nem kéne.


Mit képzelnek magukról?

Legközelebb nekik megyek ha elállják az utat...



2013. okt. 24. 12:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én pont a magyaroktól érzem ezt a fajta viselkedést, nem pedig a külföldiektől...

Abban viszont igazat adok, hogy az illem, és egymás tisztelete alapvető dolog lenne. De ez a magyarokra is vonatkozik. Függetlenül attól, hogy ki milyen származású, egymás tisztelete alapvető. Én például a szemetelésre akadok ki nagyon, mert azzal egymás környezetét tesszük tönkre, ha én veszem a fáradságot, hogy elsétáljak a a kukáig, és ügyelek környeztem tisztaságára, akkor ez mástól is elvárható. De az agresszív viselkedés, és hogy egyből nekiugrok a másiknak, nem megoldás. Visszatérve a külföldiekre nem tudom mennyit voltál külföldön, vagy mennyire ismered a szokásaikat, de például a délebbi népek többségénél például megszokott hogy hangosan beszélnek az utcán (mintha kiabálnának), de nekem például ez fura volt. De ez náluk megszokott. A délebbi népek (pl. olaszok is) sokkal közvetlenebbek, és vannak bizonyos szokásaik, amik neked másképp eshetnek le,ilyen például, hogy túl közel mennek egymáshoz, úgy érezheted hogy "belemásznak a személyes teredbe" , de nem erről van szó. Ez nekik fel se tűnik, mert náluk ez megszokott, és nem bunkóságból nem mennek arrébb. Csak őket nem zavarja a közelség. De például egy északabbra élő nép már megtartja a távolságot. Szóval nem kell őket egyből elítélni, ha nem is ismered a kultúrájukat/szokásaikat, először tájékozódj.

2013. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én már régóta javasolom, h mindenki menjen haza! Osztán otthon tögyön röndöt:) Megszűnne a világon a sok baj:)
2018. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!