Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Benne lennél, hogy nem lenne...

Benne lennél, hogy nem lenne semmi luxus dolgod, csak 1 mindenből, az is átlagos de cserébe nem lennének szegények, éhezők?

Figyelt kérdés

Minden luxus drága dolgot oda kellene adnod, de azért nem csóró lennél, hanem átlagos életét kellene élned. Pl 1 telefon max, az se iphone meg ilyenek, valami alap telefon, nem lehetne több laptopod, tablet nem lenne, márkás cuccok se. Autó max 1 az se 30 millas bmw, atlagos alap kocsi, nyaralni sem mehetsz max ilyen Balatonra.

Szóval egyszerűsítve, nem lennél gazdag, de nem is szegény átlagos eletet élhetnél, de segíted a szegényeket nem fognak éhezni többé, nem lesznek hajléktalanok...

Benne lennél ebbe?



2013. nov. 1. 20:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
BENNE!!! most sincs több és nincs márkás!! Mivel alapból nem egyenlően indul az ember ebben a világban, és az anyagi értékek előrébb valóak mint az emberiek holott az értékesebbek,kár,hogy ezt senki nem veszi észre!!! Ráadásul groteszk hogy minden itt marad,megeszi a rozsda amiért kínkeservesen már aki ugye összekapirgáltál mégsem érték az ember!!Tehát a válasz IGEN!!!BENNE!!!
2013. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Benne lennék!
2013. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Egy lófaxt!
2013. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Benne. De csak akkor, ha ez mindenkire egyaránt igaz lesz. Tehát nem azt mondom, hogy mondjuk mindenki ugyanígy elveszíti a luxust, de azokkal, akik a szegénységből felkerülnek maximum velem együtt gazdagodnak meg újra, illetve nem használják ki a helyzetet, hogy "haha, ez a hülye lemondott a gazdagságról, akkor most én megkapom azt, ami neki volt, ő meg menjen csak oda, ahol én voltam". Vagy másik részről nem az lesz, hogy mindenki ezen a szinten lesz, de lesz egy-két ember, aki gazdag marad.

Nagyon, nagyon jó lenne, ha megszűnne az éhezés, nem lennének hajléktalanok, mert borzalmas élet az. Viszont el kellene érni valahogy azt, hogy az emberek ezt megbecsüljék, dolgozzanak azért, hogy ez úgy is maradjon, és felfogják, hogy ez kiváltság, nem eleve adott. Nem csak akik "felemelkednek", mindenki. Ez egyébként érvényes a társadalomra jelen állapotára is. Fel kellene fogni. Még ha úgy tűnik, hogy meg is dolgoztunk ezért, valakinek mindig hálásnak kell lennünk, semmit sem egyedül mi hoztunk létre. Nem is azt mondom, hogy egy-egy embernek kell hálásnak lennünk, mert rengeteg ember segített abban, hogy mi oda eljussunk, ahol vagyunk, akárhol is legyen az. Nyilvánvaló például, hogy rengeteget köszönhetünk a szüleinknek, tanítóinknak, tanárainknak, barátainknak, de ilyen személy egy orvos, például, aki segített édesanyánknak világra hozni minket, a kőműves, aki a házunkat felépítette, a technikus, aki a telefonunkat összerakta, a parasztember, aki a búzát vetette, amiből az a kenyér készült, amit pl. ma megettél...Az ember társas lény, az emberiség egymásért van, és ráadásul minél fejlettebb lett, annál nagyobb. Mindent köszönhetünk valakinek, mivel személyesen úgysem tudhatjuk meg, tágabban az egész emberiségnek, és épp ezért nekünk is úgy kell élnünk, hogy hasznos tagjai legyünk a társadalomnak, mert egyszerűen ez így erkölcsös, így illik.


(és az első egy-néhány válasz eleje után (Nem,nem,nem,ez hülyeség,nem...) inkább nem olvastam tovább, hogy azt írjam, ami elsőre eszembe jutott, de most elolvasom...)

2013. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

előző vagyok...


Azt elfelejtettem leírni, hogy azt sajnos viszont tudom, hogy egy ilyen társadalom nem működne, mert az egész társadalmat pont ez a verseny mozgatja előre. De egy ideális világban...

2013. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Így is nagyon sok ingyenélőt tartok el (politikusok, kisebbség) nem akarok többet.
2013. nov. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

soha.

nem erdekelnek a szegenyek meg a hajlektalanok. oldjak meg a problemaikat vagy ugy jartak.

2015. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!