Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti el szoktátok venni az...

Ti el szoktátok venni az utcán a szórólapokat? Meg szoktatok állni a krisnásoknak, Greenpeace-eseknek vagy egyéb utcán beszélgetést kezdeményező egyéneknek?

Figyelt kérdés
A szórólapokat el szoktátok olvasni, egyből kidobjátok, vagy el sem veszitek? Idegesít, ha meg akarnak állítani az utcán ilyen-olyan okokból? Hogyan szoktatok reagálni?
2013. nov. 4. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
El szoktam,diákként én is szórólapoztam tudom milyen idegesítő ezért segítek,de kidobom később messzibb kukába. Mindenkit meg is hallgatok,de legtöbb idegesít,főleg amikor telefonon zaklatnak és le se lehet rázni őket. De amúgy nem vagyok bunkó természet,meghallgatom majd kedvesen elutasítom.
2013. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megállni nem szoktam senkinek de a szórólapokat elveszem,el is olvasom.
2013. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

A sétálóutcás szcientológusok lapjait(narcononos lapok) elszoktam venni,de csak akkor dobom el,ha már nem látnak,vagy hátat fordítanak.

A Jehova tanúival nem annyira foglalkozok,megköszönöm a lapjukat,aztán kidobom.

A smile nyelviskola(ami szintén szcientológus hatáskör alatt van,WISE cégregiszter) azokat kapásból eldobom,én ilyenekre nem jelentkezem,az engem nem érdekel,vagy el sem fogadom.Félek a szcientológusoktól!Mindtől,egytől-egyig!

A mormonok néha jelennek meg,tavasz fele szintén ebben a sétálóutcában..na,hát ők szerencsére nem állítanak meg,de nem is baj,mindenesetre egyszer kíváncsi lennék,hogy ők mit mondanak,vagy hogyan akarnának manipulálni.

Én nem szeretem,hogyha sietés közben állítanak meg,olyankor meg is mondom,hogy elnézést,de sietek.Amikor meg nem sietek,akkor jöjjenek csak,magyarázzanak.Akármilyen parfümről magyaráztak eddig,azt meghallgattam,vagy akármilyen más hülyeséget beszéltek,azt is próbáltam tisztelettel végighallgatni.

Nekik ez a fontos,ők ezt választották mellékkeresetnek,vagy ők egyszerűen ezt kell,hogy csinálják.

A szórólapterjesztés és a hittérítés a Jehova tanúknál szinte kötelező jellegű,és ők feljebb akarnak jutni,na meg "Jehovának" akarnak tetszeni úgymond,az ő tanait akarják hirdetni.Velük nem értek egyet,de ezt sosem mondom ki.

A kezdő,alig fizető szcientológusok osztogathatnak narcononos(drogellenes) szórólapokat,de ERRŐL A KUTYA SE SZOKTA ÉSZREVENNI,HOGY KICSODÁK..ÉN IS CSAK AZÓTA TUDOM,mióta UTÁNAOLVASTAM.Xenuban sem hiszek,a dianetika meg nem érdekel.Az e-méternek nem hiszek,az én bőrömből semmilyen elektromosságot NE akarjanak kimutatni..stb.De nem vagyok szcientológiaellenes,csinálja,aki akarja,de én nem akarom,nem hiszek benne.


Viszont kijelentem,hogy katolikus kereszténynek neveltek és az is vagyok,de én nem vagyok olyan bigott.Mi nem osztogatunk szórólapot,templomba se járok(8.-as korom óta),erre azért büszke nem vagyok,meg azóta csak rossz dolgok érnek folyamatosan.Na,de mindegy is,a lényeg:

-Az én hitem,az én ideológiám és gondolkodásrendszerem teljesen szabad mindenféle politikai,vallási eszméktől.Másképp vallom a katolikus hitet is.Szerintem pld.Isten nem büntet..stb.Illetve elfogadom,hogy lehetnek más Istenek,más vallások igazak akár.

2013. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ritkán elveszem. Amikor sietek, igyekszem mindenkit kikerülni, így a szórólaposoknak sem állok meg. De ha nem az lebeg a szemem előtt, hogy a budapesti tömegtől minél előbb megszabaduljak, akkor elveszem.


Egyszer volt olyan, hogy egy A/4-es nagyságú szórólapot akartak szó szerint az arcomba nyomni. Akkor nem voltam hajlandó elvenni. Azért ez már túlzás. Egy másik eset, amikor a Déli aluljárójában egy kigyúrt "észlény" az anyámat emlegette, és még mellé minden "szépet"... Sokáig láttam még utána ott mászkálni, de soha többé nem vettem el tőle semmit.

2013. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sietek akkor végig hallgatom az illetőt hogy legalább érezze azt hogy dolgozni is kell a pénzéért és nem csak állni és több embert próbálni leszólítani azért hogy vegyék már el, hallgassák már meg.

Nem csináltam ilyet de gondolom milyen idegesítő lehet több órát állni hidegben, vagy tűzőnapsütésben reménykedni abba hogy óránként a több 100 emberből meghallgatja kb 5 a mondandóját és sokan csak nem azért veszik el a szórólapot hogy kivágják az első kukába az osztó szeme láttára.

Én mindig meghallgatom őket ha úgy van aztán lerázom ha rám akar valamit sózni vagy ha csak rohadtul nem érdekel az egész. Ha csak simán lobogtatja a szórólapot akkor elveszem tőle kíváncsiságból megnézem mi van rajta mert azért valamilyen szinten érdekelnek ezek ha éppen valami üzletet reklámoznak ami épp jól jöhet valamiért vagy ha csak sima szervezet valami agyrém dologért akkor maximum rápillantok a lapra és vagy zsebre vágom és hazahozom gyújtósnak vagy kivágom az első szemetesbe.

2013. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szórólapokat általában elveszem, meg is nézem, de utána általában kidobom.

Megállni nem szoktam senkinek, mert vagy pénzt akar (amim nincsen), vagy nem lehet levakarni (én pedig általában sajnos késésben vagyok).

2013. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elveszem, mert ezzel segítek neki. Elvégre neki az a dolga, hogy minél hamarabb elosztogassa az összes szórólapját, nekem pedig semmibe sem kerül elvenni, hát elveszem. Ránézek, általában kidobom, ha véletlenül olyasmi, ami érdekel, elteszem, bár ez ritka.

Akikről tudom, hogy pénzt akarnak kérni, azoknak nem állok meg.

Nem idegesít, ha meg akarnak állítani az utcán, bár ha épp sietek, udvariasan elnézést kérek és megyek a dolgomra. Amúgy elég kedves, barátságos ember vagyok, akit szinte semmi sem idegesít, és aki szinte mindenkivel jól kijön. A kéregetőknek is azért nem állok meg, mert akkor már ciki lenne nem adni... De aki csak azt szeretné, hogy elvegyem a szórólapját vagy meghallgassam a szövegét, annak elveszem a szórólapját illetve meghallgatom a szövegét, hadd örüljön.

2013. nov. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!