Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi ez a japán mánia a fiatalok...

Mi ez a japán mánia a fiataloknál? Miért nem magyar mániások ha már kell valamit imádniuk?

Figyelt kérdés

Annyi fiatalnak van anime karakter profilképe, a felhasználó neve is ilyen misimasa hataka. beöltözik mert azt hiszi valami álom világban él, és ő Songoku...(animecon)


Minden rendben van az ilyeneknél?

Miért kell a japánokat majmolni? Miért nem akkor már a Magyarokat majmolnák? Vagy a Hollandokat...



2013. dec. 10. 14:25
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
71%
Nem vagyok egy nagy anime rajongó, de szeretem a japán kultúrát, én azt tartom érdekesnek, hogy ha valaki Amerika, Magyarország, stb. iránt érdeklődik az teljesen normális. De ha valakit a keleti kultúrák érdekelnek az csak és kizárólag valami elmebeteg, pszichopata lehet /ismerőseimtől kaptam már meg nem egyszer ezeket a kedves szavakat/. Ismerek olyanokat, akik Hollandiát istenítik, szabadságuk jó részét ott is töltik, és élvezik, hogy végre legálisan füvezhetnek egész nap.
2013. dec. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
31%
Egyébként jobb, ha tudják azok, akik az animék miatt japánok szeretnének lenni, hogy Japánban rohadtul lenézik az anime-rajongókat (meg a külföldieket is, de az más kérdés).
2013. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
43%

A külföldieket nem nézik le, azokat ítélik el, és állítják pellengérre, akik nagyon kockává válnak bármi miatt, de olyan Magyarországon is van bőven.

Japánban is kb annyi gyerek születik, min Magyarországon ha cigányokat nem számoljuk.


Egyébként egyszerű: régen az 1800as években Német mánia volt, később Amerika mánia, most Ázsiamánia jön szerintem szép lassan.


Egyébként én sem értem miért csak az animék terjednek, én már lassan több Ázsiai filmet és sorozatot (dorama) nézek újabban mint Animét. Egyébként zenében is verik amerikát meg úgy mindenben, csak európa csak lassan kapcsol sajnos.

2013. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként Japánnal kapcsolatban két hibát szokás magyarországról elkövetni, egyesek agyon istenítik, mintha valami tökéletes ország lenne

A másik hiba amit a "kérdező" is elkövetett.


Szerintem sok szempontból rosszabb ország, sok szempontból jobb mint a nyugati országok (pl szerintem nem hátrány hogy nem engednek be idióta bevándorlókat mert mint itt is látszik nem segítenek azok, egészségesen táplálkoznak, magas az élettartam, becsületesen dolgoznak a legtöbben stb)


összességében szerintem Japán nem jobb és nem rosszabb mint bármelyik nyugat európai ország. Az hogy más van a tvben, más hangzású az általu(n)k hallgatott zene stb nem mindanám sem negatívnak sem pozitívnak ízlés dolga, a gyerekvállalási kedv meg tényleg pontosan akkora mint a nyugati fehér országokban cigányok és bevándorlók nélkül. Érdekes hogy tényeg konkrét negatívumként 99%ban vagy stílusbeli dolgokat szoknak egyesek felhozni Japán ellen, ami tényeg olyan dolog, mintha alma vs körte vitát kezdene valaki...

2013. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

Amiért az amerikaiakat majmoljuk.


Teljesen normális dolog, mert szórakoztatja őket és nem csak rajzfilm figurákat látják benne sok műnek vannak pozitív mondani valója.


Hiszed vagy sem eléggé szoros kapcsolatban állunk velük asszem (Mo).

2013. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
85%

Szerintem, mindenki az után érdeklődik, ami után csak akar. Mindenkinek más az ízlése és ebbe SOHA SENKI sem szólhat bele.

Ez a kérdés azért elég durva: " Minden rendben van az ilyenekkel?" Akkor ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy akik Hollandia után érdeklődnek, azok se százasok.

Amúgy inkább ilyen anime karakterekről rakjanak ki képet, mint sem magukról ,mert így legalább egy-két rossz ember nem tudja, hogy az illető kicsoda(pl. utcán nem ismeri fel). Ugyan ez vonatkozik a névre is.

A beöltözés meg nem az, hogy " azt hiszi, hogy egy másik világban él". Akkor ennyi erővel, akik farsangkor beöltöznek, azok is álom világban élnek. Nem! Ez egy hobbi és nagyon sok munkájuk van benne.

Amúgy meg feltehetjük a kérdést: Sokak miért majmolják a Hollandiakat?

Úgy hogy ne törődj velük, hagyd rájuk és foglalkozz mással.

2013. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként Európában azt látni, hogy nemcsak a tvk-mozik bevételeinek nagy része gyakorlatilag egy pénzcsap Amerika felé, hanem pl az Interneten is az Európai bevételek nagy része a facebook-google kezébe kerül, míg Ázsiában nem csak Japánban google helyet van baidu, facebook helyett van Japánban gree és mixi, kínában sina mikroblog (koreában, thaiföldön megint más), itt meg hagytuk megszűnni az iwiwet, az altavizslát, a magyar filmgyártást, bezzeg ázsiában nem hagyják kifolyni a pénzt:

[link]

[link]

[link]


lennék én magyarfan, de európaiként jelenleg ha nem akarok retrózni, akkor csak két önálló kultúra van ahonnan van mit nézni/hallgatni: Amerika és (Japán központal) Ázsia.


A kérdező ha jár moziba/ néz tvt akkor van egy rossz hírem Amerika mániás vagy, mert ezek amerikai kézben vannak magyarországon különben is hogy lehet hogy Magyar felirattal is több mint 60ezren láttuk a shingeki no kyojint ha összeadom az indavideós, az animeaddicts.hus, az uraharashop.hus nézettséget, de van több forrás is -> talán 100ezer felett lehet a nézettség így is, mégsem megy egy tvn sem.


Bár igaz ami igaz: ha több animés lenne, amivel az amerikai médiaelnyomás sem fog tudni mit kezdeni, akkor is csak Japán felé fog elfolyni a pénz Amerika helyett, talán ha a Magyar mangákból (az animeaddicts.hun jópár olvasható) készítene magyar animéket pl egy felvirágoztatott Kecskeméti rajzfilmstúdió, és a Magyar történelemből is olyan jó doramasorozatokat csinálnánk, mint amikből koreaiak mentek az m1en, akkor magyarfan lennék.

2013. dec. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
82%
Az előzőnek igazat adok.Nálunk sincs már nagyon kultúra,mindent a média befolyásol(lásd:swag,yolo,páwa 'stílus' irányzat)-és ezbis Amerikához köthető.Másrészt pedig,ha magyar filmekben körülnézünk,az vehető észre,hogy oké,van film a kisgyerekeknek,meg vannak olyan régebbi,90-es években készült filmek,amiket tizenéves gyerek nem néz,csak felnőttek,többnyire.(Nem hinném,hogy a tizenévesek közül van valaki,aki pl Abigélt,Régimódi történetet,Robog az úthengert nézne...).A tévében meg csak szennyek mennek,mint Való Világ,X faktor,és társaik.És akkor most tegyük fel a kérdést,hogy mit nézzen a tizenéves,ha egyszer nem nagyon van olyan film,ami a korosztályának kiváncsiságát kielégíti,illetve képes lekötni a figyelmét.És általában ilyenkor jön az anime-mert animét a kisgyerekeknek valótól egészen a felnőtt,elgondolkodtató témáig lehet találni,egyszóval nagyn színes skálán mozog,és mindenki talál neki tetszőt.Az meg más téma,hogy tényleg annak olyanok,akik az 'imádatot' túlzásba viszik.
2013. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
2013. dec. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
Az anime is kb. ugyanez...
2013. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!