Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi ez a japán mánia a fiatalok...

Mi ez a japán mánia a fiataloknál? Miért nem magyar mániások ha már kell valamit imádniuk?

Figyelt kérdés

Annyi fiatalnak van anime karakter profilképe, a felhasználó neve is ilyen misimasa hataka. beöltözik mert azt hiszi valami álom világban él, és ő Songoku...(animecon)


Minden rendben van az ilyeneknél?

Miért kell a japánokat majmolni? Miért nem akkor már a Magyarokat majmolnák? Vagy a Hollandokat...



2013. dec. 10. 14:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
2014. márc. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
22%
azért nem a magyarokat majmolják mert, mert a magyarok unalmasak.
2014. márc. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
Az,hogy valaki szereti a mangákat/animéket,nem azt jelenti,hogy majmolja a japánokat. Amúgy meg hogy majmolják a magyarokat,talán láttál már eredeti magyar animét? Ha valaki szereti az ilyesmit,azt nem kell elítélni,ez olyan mintha valaki egy angol filmet nézne,és azt őrülten szeretné.
2015. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nem értem mi azzal a gond ha valaki szeret más kultúrákat v abból valamit.

Ha neked nem tetszik az anime akkor ne nézd, ennyi.

2017. jan. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"nem bírom abbahagyni a röhögést"

detto :DDD

Egyébként, kérdező, és miért pont holland? :) Mert nem volt eddig elég gagyi germánia? :DDD


A magyarságnak sokkal több köze van a japánokhoz és koreaiakhoz, mint a germánokhoz. Mármint a ténylegesen magyaroknak.


De azért ez a Mosómasa Mosodája cucc, ez aranyos. :DDD


Kérdező, miért ne tetszhetne adott személynek bármi, ami normális? :)

(Evvel nem azt mondom, hogy minden, ami japán, az normális, mert ez messze nem így van. :))) ...bár sokszor pont ez a jó bennük. :))) )


Ráadásul kb az ezredforduló óta van igazán kínálat japán képregényekből és animációkból, és az USA-val együtt az élen jár ezek forgalmazásában. Persze, hogy van kínálat, ha egyszer van elég kereslet. :)


Vagy épp fordítva... Van kereslet, mivel temérdek mangát és animét kínálnak nemzetközileg.


Egyébként a 90-es években engem meg a fantasy szerepjáték mánia irritált, és irritál máig is... Magyar hatásra alakult ki a legtöbb más nép mitologikus világa, erre az utóbbit (pl a skandináv rúnákat, melyek a több tízezer éves székely rovásírásból alakult ki jóval később) majmolják pár évtizede még hazákban is... meg a torzítva visszaimportált táltosainkat, "heripoter varázspálca" formájában. :)))

Ez utóbbi inkább ciki... de hát ízlések és pofonok. ;)

2017. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

...de egye penész, olvassunk heripotert is. ;))) Én nem vagyok olyan válogatós. :D

(Bár azért létezik egy minőségi sorrend....)

2017. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Japánban lassan kihal a népesség, mert nem szexelnek eleget, ezért a japán kormány titokban japánná nevel fehér fiatalokat, akiket pár éven belül betelepítenek a szigetországba, így pótolva a népességfelesleget."


Mondasz valamit... ;) Na meg hetven évente beüt valami bombaötlet Japánba, ami a párját ritkítja a japánoknak, hát... nem irigylem őket... a természeti katasztrófáikkal együtt... De azért elég nagy zsufi van még így is a szigeteken....

2017. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"Ha nem vetted volna észre a magyarok meg az amerikaiakat majmolják nagyon sok dologban."


Meg a japánok! :))

2017. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nézd, én szeretem a magyar kultúrát, de egy idegen kultúra mindig érdekesebb, egzotikusabb. Az animékkel mi bajod, ugyanolyan, mint egy film, csak rajzolt. Van mindenféle műfajú, pl. romantikus, akció, vigjáték, stb. Nem csak a Pokemon meg a Dragon ball az anime. A cosplayezéssel meg nem értem, mi bajod, kitartó munkára van szükség ahhoz, hogy valaki egy karakterhű jelmezt megcsináljon. Meg kell tanulni varrni, barkácsolni, festeni, és ha performance kategóriában nevezel, még színészi tehetségre is szükség van. Ez egy nagyon összetett művészeti ág, és nem kellene lenézni azt, akit érdekel az ilyesmi.
2017. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Sőt, az anime/manga alkotások nem csak, hogy sokkal több műfajra oszlanak, mint a hollywood-i, vagy egyáltalán a nyugati filmipar alkotásai, de ráadásul ezen felül korosztályonként is sokféle műfajú található, nem úgy, mint a nyugati animáció-választék esetén! :)


Nem is akármilyen felnőtt anime alkotások léteznek...

Nem csak a szexuális témájúakra gondolok, hanem pl a pszichologizálóakra, melyek sokszor felülmúlják Hollywood-ot!


És az anime / manga alkotások kb fele felnőtt, fele gyermekeknek (is) készült.

2017. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!