Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért probléma az, hogyha...

Nádszálkisasszony kérdése:

Miért probléma az, hogyha kijelentettem 6 ezer forint értékben nem nem szívesen adok ajándékot egy pocsék tanáromnak?

Figyelt kérdés

Egyetmisták vagyunk 20-22 évesek. Egy évig töltöttük a kérdésben szereplő tanárnál a gyakorlatunkat. Borzasztó volt. Gyomorgörccsel mentem be hozzá minden héten, lenézett, mosolyogva alázott, egy kedves szava nem volt, a korrektségről ne is beszéljünk.


A csoportban 12-en vagyunk. Egy csoporttársam kitalálta, hogy vegyünk neki orchideát, így jó lenne ha mindenki beadna a közösbe 500 forint. Én nem azt az 500 ft-ot sajnálom, hanem, egyszerűen ennyit nem érdemel.. Ráadásul senki sem volt vele igazán jóba, csak néhányan náluk fognak záróvizsgázni. Leírtam a véleményemet, és azt is, hogy temészetesen ne rajtam múljon, kifizetem, csak ennyit nem költenék rá!


Ennek ellenére is lehurogott a főszervező(aki természetesen nála záróvizsgázik), de senki sem ért velem egyet, pedig beszéltem már velük és nekik is ez a véleményük.


Emberek miért nem vagyunk sokszor hajlandóak összefogni és megmondani a véleményünket? Inkább mindig megalázkodunk és tűrünk néhány hülye miatt?



2013. dec. 11. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Minek egy tanárnak ajándékot adni? :o

Az egyetemen ez nem szokás...

2013. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

500 ft egyáltalán nem sok, még ha 12en adják is össze, a 6000 sem sok, egy orchidea teljesen jó ajándék, ne akadj ki ezen. kevesebbért mit lehetne venni?

vannak helyzetek, amikor menni kell a csoporttal.

2013. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
500 forint nem a világ vége. Csak fizesd ki, és kész. Ne is foglalkozz vele, hogy kinek adják. Ennyit nem ér, hogy összevessz a csoporttársaiddal.
2013. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolók! Nem a pénzzel van baja, hanem magával az ajándékkal. Ilyen tanárnak én sem adnék ajándékot. Az ember alapjában véve alkalmazkodik, a csoporttal tart, hogy ne lógjon ki. Ez még valószínűleg az őskorból ered, mert ha akkor nem volt senki, meghaltál. Ez az ösztön máig fennáll. Emiatt nem szeretnek az emberek összefogni olyan dologban, amiben nem mindenki ért egyet.
2013. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha lepontoztok ha nem én megírom a véleményemet

ilyen tanárnak 2 forintért sem adnék ajándékot nem hogy 500-ért nem az ajándékot drágálja a kérdező hanem az eszmei értéket most komolyan gondolkozzatok már el évekig alázz egy tanát és még ajándékozd is meg evvel mintha az mondanád neki :Remek tanár,remélem a többi diákával is ilyen kedves lesz, úgy beszél velük mint egy cseléddel és még meg is dicsérik na szép -.- ennek ellenére ugyanúgy tettem volna mint te hogy ne lógjak ki a sorból de úgy adtam volna oda azt az 500 ft-ot mintha fogamat húznák

2013. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szhar tanárnak nincs ajándék! Ne adj bele egy forintot sem. Nekem is sok ilyen kis talpnyaló ismerősöm van, fizesse a főnyalinger az ajikát, ha át akar menni a záróvizsgán!
2013. dec. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
nem kéne nekik ajándék,már nagyon el vannak kapatva,és elvárják az a baj.....
2013. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki záróvizsgázik, majd összedobja.


Volt egyszer olyan, hogy az egyik laborvezető egy fellengzős kis elsőéves PhD hallgató volt. Ott voltunk 18 évesen sokan életükben először egy laborban. Ez meg ahelyett, hogy segített volna, kb leugatott mindenkit, hogy miért nem tudjuk összeállítani a feladat elvégzéséhez szükséges eszközt. Életünkben nem láttunk előtte szerelőállványt, golyós hűtőről nem is beszélve. Minden ben ilyen volt, utáltuk mint a kakit. Viszont a technikus néni akkora arc volt, hogy hihetetlen. 55-60 körül volt, de olyan frappáns vicces szócsatákat vívott velünk a 18 éves srácokkal, hogy hol belepirultunk, hol a könnyünk folyt a nevetéstől :D:D:D

Na csak neki félév végén vettünk ajándékot, és direkt úgy adtuk oda, hogy az a suttyó laborvezető csaj is lássa. Volt ám fanyalgás, de megérdemelte :D

2013. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ügyes :D
2013. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!