Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 0 Ft-ért volt az egyik webáruh...

0 Ft-ért volt az egyik webáruházban kirakva egy termék és Én megvettem nulla forintért lehet -e ebből később szituáció?

Figyelt kérdés
Kb 80-90 ezer Forint értékű dolog volt . Megrendeltem a terméket utánvéttel, ők visszaigazolták a rendelést , utána jött tőlük még egy emil,hogy feladták a postán , és a futár cég házhozszállította. Mindössze pár ezer Ft-ot fizettem ki a szállításért,úgy ahogy a megrendelőn állt .Származhat-e ebből valami hátrányom ? Esetleg visszakérhetik-e a cuccot ? :)

2013. jún. 18. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem csak majd küldik a 80-90 ezer forintos csekket hogy fizess, vagy csekkeket a részletekért. Nem adnak ingyen semmit még egy gyufát sem.
2013. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az tuti, hogy beszívod. A helyedben én visszemennék a weboldalra és elolvasnám az "apró betűs részt", hogy pontosan mi kárt is okoztál magadnak, mert 0Ft-ért senki nem osztogat 100k értékű cuccot csak úgy, ott te még valamire befizettél...
2013. jún. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elolvastad a feltételeket???

A webáruházban való rendeléssel akár részletfizetést is "aláírhattál", tehát be fogják rajtad hajtani!!!

2013. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
melyik oldal volt az?
2013. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem adnak ingyen semmit még egy gyufát sem."


Ez hülyeség. Csak az gondolja így aki mindenben a logikát meg a racionalitást keresi. Aztán ha nem találja akkor rögtön hitetlenkedve elutasítja az egyébként jó ajánlatot. Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, az nem is igaz. VAGY tényleg igaz, csak túl korlátolt vagy a dolog megértéséhez. Pl szinte ingyen repjegyet se hitték el sokan, mégis valódi volt. Hogy csak egy példát is mondjak.



Kérdező:

A kérdéses esetben fogalmam sincs mi van. Át kell olvasni szabályokat. Biztosan le volt írva. Aztán az is lehet, hogy szerencséd volt és valami hiba volt az oldalon te meg kihasználtad. Ki tudja így látatlanban eldönteni?



(Tudjátok mi történt amikor emberek tömegesen vettek repülőjegyeket Európából New Yorkba 10e Ft-ért és Európán belül száz forintokért az olasz Alitalianál technikai hiba miatt?? Semmi. Utazhattak. Extra olcsón.)

2013. jún. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Update ! Most esett le a kedves górénak,hogy gáz van a termék árával ,jött is az Emil,hogy adminisztrációs hiba történt,hogy a 0 forint "természetesen"nem fedi a valóságot,és hogyan tudom rendezni a számlát..Meg hogy el is állhatok a vásárlástól.De kérdem én. Ha a tecsóba valami tévedés folytán alulárazzák a terméket,és a pénztárban többet kérnek érte,mint amennyiért ki van rakva akkor mennyiért kötelesek eladni neked ?Bizony.Amennyiért a polcon ki van írva. Most engem hol érdekel,hogy miért adták oda 0 forintért ?Amennyiért kirakták,annyiért vettem meg :) A góré pedig küldött a vásárlásról visszaigazoló Emilt is . Kettőt ráadásul.
2013. jún. 20. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:
sztem örülj neki :D
2013. jún. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyert ügyed van! Próbálkoztak természetesen. Nem jött be. Gratulálok neked viszont! :))


Ha továbbra is pattognak ne foglalkozz velük. Nincs a kezükben elvileg semmi ellened. Fogyasztóvédelem neked fog igazat adni úgyis szerintem.


Persze ez nyilván nem mindenki szerint etikus, de morális kérdéseket döntsd el magadban, amiatt úgyse lesz semmi bajod.


Ha nem hackelted meg az oldalt, hanem tök szabályosan vásároltál akkor semmi okuk nincs követelni tőled bármit is, akár pénzt, akár az árut visszakérni.

2013. jún. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért az első három válaszoló mennyire mellé lőtt... meghogy nincs ingyen semmi. Dehogy nincs. A nincs ingyen ebéd általános szöveg nagyon tágan értelmezve itt is igaz persze.

A látszólagos ellentmondás feloldása:


A termék tulajdonképpen nincs ingyen, ugyanis az idő=pénz, ezt remélem senkinek nem kell magyarázni. A kérdezőnek lehet, hogy sok órájába telt mire talált egy ilyen lehetőséget. Valószínűleg bárki más is találhatna hasonlót ha elég sokáig keresgél. De épp ezért nem lesz ingyen, mert rengeteg időt rászánt a keresgélésre és az idő=pénz.



Persze lehet, hogy a kérdező nem keresgélt sok-sok órát. Ez esetben szerencséje volt. A szerencse viszont a nincs ingyen semmi elméleten kívül eső dolog. Az olyan dolgokra vonatkozik csak, amit bárki elérhet és nem szerencsétől függ. És arra valóban igaz. Szóval tudni kell hol használjuk, mikor, mire emlegetjük ezt.

2013. jún. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!