Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek közvetlenebb?

Hogyan legyek közvetlenebb?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem élek társasági életet, mert félek közösségbe menni. Nem merek beszélgetni, mert félek hogy elrontok valamit, így barátaim sem nagyon vannak. Facebook-on könnyedén elbeszélgetek bárkivel, és mindenki azt mondja, jófej vagyok, de élőben teljesen más. Az osztályban sem tudok ellazulni, önmagam lenni, pedig már végzős vagyok. Nem tudom hogy fejleszthetném a beszédkészségemet, és hogy önmagam tudjak lenni. Félek hogy egyedül maradok. Kérlek segíts ki pár tanáccsal, ha tudsz, előre köszönöm! 17/L

2014. jan. 2. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy fejlesztheted, ha gyakorolsz. Amit meg úgy tudsz, ha kezdeményezel. Amihez meg bátorság kell. És a beszélgetés és a kezdeményezés is néha kudarccal fog járni, de ez nem baj, ez a dolog rész. Ez nem azt jelenti, hogy valamit olyasmit csináltál amit nem kellene. Tovább kell folytatni. Kicsit olyan mint a zsonglőrködés, folyton leesik a labda, de ez a dolog rész. Ha valaki ilyenkor beijed, bepánikol és abbahagyja az a rossz. Ha nem törődik és megpróbálja megint akkor menni fog előbb utóbb, bár még akkor is lefog esni újra és újra csak ritkábban.


Szóval merj odamenni emberekhez és beszélni. És pl lehet az első témád akar ez a gondod is. Hogy nehezen beszélgetsz és vajon hogy kellene :)

2014. jan. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Viszont azt ne várd, hogy egyből barátra lelsz. Adj időt a dolgoknak.
2014. jan. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! nagy problémám még a szorongás, minden apróságtól, nem csak beszélgetéssel kapcsolatban.
2014. jan. 3. 00:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Hanem még miért szorongsz? Mi félelmetes van még ebben a világban?
2014. jan. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az első válaszolónak igaza van, fontos a gyakorlás. Azért azt még megjegyezném, hogy talán nem helyénvaló ez a téma egy vadidegen ember előtt. Körülményektől függő apróságokkal kezdenék, mondjuk időjárás, iskola, munka, stb. Nem jó rögtön az elején személyeskedni, egyesek nem is nagyon szeretik. A legkellemesebb beszélgetések és egyben a legjobb tanárok mindig a véletlenek, szerintem. P.l. egy váratlan flört a vonaton, egy váratlan beszélgetés a buszmegállóban, stb. Lényeg, hogy kezdeményezz és gyakorolj, de ne vidd túlzásba. Elég ha 1-2 emberen gyakorolsz naponta, észre sem veszed és fél év múlva tele leszel barátokkal. Sok sikert! :-)
2014. jan. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!