Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nyissak érzelmileg az...

Hogyan nyissak érzelmileg az emberek felé? Hogyan legyek közvetlenebb és kezdeményezőbb?

Figyelt kérdés

Alapvetően szeretem az embereket, elfogadó vagyok és segítőkész. Szeretek is emberekkel foglalkozni, de a visszajelzések alapján az az észrevételem, hogy ők azt hiszik, érdektelen vagyok, teljesen bizalmatlan. Pedig nem.


A problémám az, hogy zárkózottabb típus vagyok. Nem szeretek a középpontban lenni. Csak azoknak tudok igazán megnyílni, azokat tudom közelebb engedni magamhoz, akikről nagy eséllyel, tapasztalatból érzem, hogy nem fognak "elárulni".


Viszont azt is tudom, hogy ha én nem nyitok, akkor mások is jobban elzárkóznak tőlem.


Hogyan nyissak érzelmileg az emberek felé? Hogyan éreztessem is velük azt, hogy igenis érdekelnek, figyelek rájuk? Hogyan legyek kezdeményező? Itt az érzelmeken lenne a hangsúly most.


Persze nem a puszi-puszi, ölelkezős stílusba átcsapni. :)


32/N


2012. szept. 4. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:
aranyos vagy
2012. szept. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

de amúgy érdekes, tudod a választ csak nem mersz cselekedni mert szerintem félsz hogy csalódsz vagy nem tudom

próba cseresznye

2012. szept. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2. Válaszadó!


Azt írod, hogy tudom a választ. Mire utalsz konkrétabban? Mi az, amit már "csak" meg kellene tennem?


Azt tudom, hogy nekem nyitnom kell az emberek felé, de HOGYAN? Éppen ez az, amit nem tudok... :)

2012. szept. 4. 01:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Játszd meg néha próbaképpen, hogy nyitottabb vagy. Játszd el a szerepet mint színész. Nyilván tudod, hogyan viselkednének a nyitottabb emberek, mint mondanak adott helyzetben stb. - mondd te is azt, csinálj te is úgy. Idővel a szerep a személyiséged részévé fog válni.
2012. szept. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanez vagyok férfiban (33). Fiatalabb koromban méginkább ilyen voltam. Első látásra, sőt akár hónapokig is azt hiszik rólam, hogy egy érzéketlen terminátor vagyok, mert nem nagyon beszélek senkivel, épp csak válaszolok, ha kérdeznek, mert zárkózott típus vagyok. De engem ez nem zavar, aki nem előítéletekre támaszkodik, hanem hajlandó a látszat ellenére megismerkedni velem, kivárni akár hónapokat, míg megnyílok, az utána pontosan megismeri az értékeimet és egy fontos barátra találhat.

Ezek alapján haveri szintet nem nagyon ápolok, kevés barátom van, de azok sokkal többet kapnak és adnak, mint száz ismerős vagy haver.

Szerintem ne próbáld erőltetni a nyitottságot, nem olyan vagy, nem fog magától jönni és csak még furcsábbnak fognak látni, amellett, hogy kényelmetlenül is fogod magad érezni a bőrödben.

Inkább fogadd el, hogy semmi baj sincs a kezdeti zárkózottsággal, az számít, hogy milyen értékeid vannak, nem az, hogy ebből mit mutatsz meg az első találkozáskor akármilyen "jött-menteknek".

2012. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5. válaszoló!


100% egyezik a leírásunk, ami a zárkózottságot, látásmódot illeti! :)

2012. szept. 14. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!