Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nők, Ti hogy birjátok ki,...

Nők, Ti hogy birjátok ki, hogy ha megtetszik egy ruha ne vegyétek meg? (vásárlásmánia)

Figyelt kérdés

mit kell tennem azért, hogy ne vegyem meg azt a ruhát amit kinéztem magamnak?


Akárhány butikba bemegyek, mindenhol megtetszik valami és őrülten beleszeretek, utána napokig a fejemben van, hogy hogy szerezzek rá pénzt, és meg is szerzem, és utána képes vagyok érte visszamenni. Ha már nincs meg, irtó ideges leszek. És ez az a baj, hogy napi szinten fordul elő nálam, de egy héten többször is az biztos.


Látom az utcákat (belvárosban lakom üzletek fölött) jönnek mennek a nők, ki be az üzletekből. MIndenki vásárol!

Ezzel más is igy van? Más is vásárlás mániás? Más megveszi amit kinéz, és nem csinál belőle problémát?


Én már lelkiismeretfurdalást is érzek ettől, ha veszek valamit. Persze nagyon örülök neki, de rossz érzésem van utána, és nem birok leállni, csak kb. egy két napra. utána megint mennem kell. Ha másnem egy bizsut veszek 1000 ft-ért, csak vegyek valamit magamnak. Mindig mindenhol keresem az olcsó jó minőséget. Turiban, vagy outletben új ruhát. Mindenhol van olyan dolog amit megvennék.


Szóval hogy csináljam, hogy ellen tudjak állni? Más is ellenáll???


segitsetek! (mert nem birok leállni, és ez már súlyos mértékeket kezd ölteni)


(Tudom ez függőség)



2014. jan. 9. 11:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb 30-40 ezer forintom jut egy hónapra, akkor, ha befizetem az albérletet, csekkeket, számlákat. No ebből a pénzből táplálékot vásárolok, amire épphogy elég, hónap végére már nem igazán. Esetleg 1-2 1000 Ft körüli program, vagy túrkálós ruha, ha már valami nagyon szétesett, szakadt.


Hidd el, baromi könnyű megállni, az éhség nagy úr! xD

2014. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

igen, igazad van, sajnálom, hidd el én is voltam olyan helyzetben, hogy nekem még annyi se volt, mint neked, mert nekem enni se jutott akkor.

mondjuk én nem vagyok az a féle ember, aki beleragad egy féle életszakaszba, vagy állapotba. Egyszer lenn, egyszer fenn ember vagyok, az az igazi életűvész.


Most épp van mit a tejbe apritani.


lehet azt akarom bepótolni, ami akkor kimaradt.

2014. jan. 9. 11:22
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kerüld azokat a helyzeteket, amikor vásárolhatnál. Ne menj be üzletekbe, ne menj el turiba ruhákat keresni, ne nézegesd az utcán, hogy ki milyen boltba megy be.

Próbáld meg magad lefoglalni valamivel. Olyan mintha ezekkel jutalmaznád magad, vagy örömet okozol magadnak, valami biztosan hiányzik, ha ez ilyen fontos lett neked. Keresd valami másban a boldogságot.

2014. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

En is ezt csinalom... Szerintem amugy ez vmi fele potcselekves.

Hianyzik vmi az eletedbol. "jutalmazod" magad. A bizsunal nagyon magamra ismertem. Boldogga akarod tenni magad, ez mukodik is par napig. En most a lenti szakaszbol jovok ki, szoval igy allom meg. :)

Egy, szinten eletmuvesz. :)

2014. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom hogy alld meg,hogy ne vasarolj... En hasonlo cipoben jarok amugy,csak en nem a ruhakat halmozom (illetve azokat is imadom,de azert altalaban nem veszitem el az onuralmam),hanem a kozmetikumokat.Mar alig fer el a sok krem,smink,testapolo stb. Nem merek elmenni a drogeriak elott. De meg itthon a neten is ilyeneket nezegetek... :-( Es mindig megmagyarazom magamnak,hogy szuksegem van arra a 100. hidratalo kremre,mert ez jobb, mint az otthoni 99... Nekem az egyetlen,ami segit,ha nem viszek magammal penzt,bar akkor meg idegesit,hogy nem tudok vasarolni...
2014. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Hát úgy nem nehéz megállni, hogy nincs pénzem rá. :)

Nekem sokszor a minőségibb ételekről is le kell mondanom. :( (Tehát mennyiségileg nem éhezek, de minőségileg igen. Sokszor üres kifli, stb.)

A ruha a legkisebb bajom...

2014. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szemellenzővel megyek végig az üzletsoron. Nem csak a kirakatokat nem nézem meg, hanem a nőtársaimat sem az utcán, már azt sem tudom mi a divat éppen. elég, ha a sárga csekkekre gondolok, meg a NAV tartozásomra és mindjárt elmegy a kedvem a vásárlástól. Ha van egy kis pénzem, inkább jobb kajákra költök, jobban boldogít, ha egy nehéz nap után a férjemmel kettesben ehetünk egy finom vacsorát.

Én igazából soha nem voltam divat követő ember, ritkán veszek rongyokat, cipőt, de akkor jó minőségűt és olyan általános fazont, ami nem megy ki a divatból egy szezon után. Ha felakarom dobni a külsőmet, akkor azt egy bohó konttyal teszem és jópofa kiegészítőkkel, bizsukkal.

2014. jan. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

-Ha drága, akkor úgysem veszem meg.

-Ha olcsó, akkor se biztos, ha már van 628 db hasonló ruhám.

-Ha milliárdos lennék és nem pénz kérdése lenne, akkor meg szintén az tartana vissza, hogy már van 6240 hasonló ruhám. :)

2014. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

kedves 7 és 8-as válaszolók, igen értem, de ti nem vagytok függők, igy nem sok segitséget kaptunk a válaszotokból. Ezzel nem azt mondom hogy nem irtatok jót, és hasznosat, csak ez még nem elég a függőség legyőzéséhez.


A legjobb lenne, ha gyógyult függőktől kapnánk tanácsot, azt hiszem.


Igen, én is megfigyeltem, hogy a nőket is nézem az utcán, és ha meglátok valami jó kombinációt, akkor olyan "nekem is kell" érzéssel elkezdem kutatni azokat a dolgokat. Mindent szeretnék! mindenféle tipusú öltözéket, szint, anyagot. jajjajajj, azt hiszem áldozatai lettünk valami média propagandának. tudom, de mégsem birom megállni, mert ebben kapcsolódok ki.

2014. jan. 9. 12:39
 10/20 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy mit az, amire vágysz és nem tudod megvenni. Minden vásárlás után írd le egy füzetbe hogy mennyit költöttél. Amikor összejött annyit, hogy megvehetnéd azt, amit nagyon szeretnél nézd meg, hogy mid van helyette és örülsz-e neki, hogy mondjuk elmehettél volna nyaralni Egyiptomba, de neked helyette van 120 felsőd meg 40 nadrágod. A te döntésed, hogy mire költesz.
2014. jan. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!