Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem tudok férfiasan viselkedni...

Nem tudok férfiasan viselkedni/beszélni más férfiakkal, mert édesanyám nevelt fel egyedül. Már 24 vagyok, de még mindig nem megy. Hogyan változzak?

Figyelt kérdés

Édesanyán nevelt fel hármunkat egyedül. Nagypapák sajnos már nem éltek, nem volt a családban egy férfi sem, két nagymamám odaköltözött hozzánk és együtt éltünk. Nem láttam sehol egy férfiképet, egy viselkedési sémát. Anyu ilyen nembántsvirágnak próbált minket nevelni, pl. egész iskolás korunkig a női vécébe vitt. Nem tudok egy csavart se behúzni, mert soha nem volt ilyesmi otthon. Most már gyakorlás és tanulás után valamiket értek de amúgy ... Nem tudom hogyan kell beszélni a felnőtt férfitársaimmal, csak úgy mint egy nő kb. Ha valaha is poénkodva, "alpáribban" szóltam egy másik férfihoz, anyu leállított és jól megszidott, mert nem illik így beszélni egy másik emberrel. Példa: 17 évesen elmentem vele autószervízbe. Ott próbáltam ellesni, beszélgetni a szerelőkkel. Feljött a téma hogy az előző szerelő jól "elk*rta az egész sz*rt hogy b*szn* meg" (szerelő mondta) én meg regáltam ugyanígy a dologra. Azt láttam hogy más is így csinálja, a többi férfi is ilyesmiket mondott egymásnak a szervizben, így kommunikáltak. Ezután az eset után két hétig nem mehettem sehova és visszavitt a szervízbe bocsánatot kérni a káromkodásomért. Nagyon égő volt, nem is értették mit akarunk.

Legjobb barátom apjától próbáltam ellesni ezt-azt, de nem nagy sikerrel. Beszélni soha nem is akart velem, utálta a "gyerekeket".


Szóval még most is itt tartok kb. Hiába van már évek óta munkahelyem, nem jövök ki a többi férfival, ők is furcsának tartanak engem. Inkább csak nőkkel vagyok jóban. Barátnőm több éve van, de barátaim soha nem is voltak (leszámítva az általánost)


Szerintetek mit tehet hogy igazi felnőtt férfi lehessek?



2014. jan. 10. 09:53
1 2
 1/13 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Kezdj el sportolni valamit, ott majd belejössz.
2014. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ocsmány beszédtöl férfi a férfi! (és ez nem csak a beszédre vonatkozik!!) Apádrol nem irtál, meddig voltatok kapcsolatban, miért szakadt meg? "egész iskolás korunkig a női vécébe vitt" Vitt volna be benneteket a férfi WC-be? Gondolom amikor már egyedül is el tudtátok végezni a dolgotokat, nem csak nöibe mehettetek. Ne keresd a gyerekkorodban a mostani kudarcaid okát. Föleg ne anyádat hibáztasd. Három gyereket apa nélkül felnevelni nem irigylendö élet!
2014. jan. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem az alpári stílustól leszel férfi! Felejtsd ezt el, ne káromkodj!

2. Az viszont igaz, hogy igenis kell(ett volna) neked egy férfi példakép. Pl. pont azért, hogy ne higgy ilyen butaságokat, hogy a káromkodás=férfiasság... :(


Volt egy osztálytársam, akit szintén az anyukája és nagymamája nevelt fel, ugyanez volt vele a helyzet... McDonald's-os szülinapi buliba 9 évesen világos öltönyben, csokornyakkendővel küldték el, majd leszidták, mert a csúszdán kikopott a nadrág, meg leette magát...

Egész iskolás évei alatt a fiúk folyton megverték, a lányok meg röhögtek rajta, szegényen. Ha konfliktusa volt, anyuka vagy nagymama bejött "lerendezni" - értsd: veszekedni a "csúnya gonosz gyerekekkel, akik bántották az ő egyetlen kis szemük fényét". Röhej volt az egész.


Most azt tudod tenni, hogy keresel magadnak normális(!!!! nem káromkodós!!) barátokat, a korosztályodból.

Erre valami hobbi lenne a legmegfelelőbb: sport, mozi, színház, könyvklub... tök mindegy, csak emberek között legyél.

2014. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értelek titeket. Látjátok, az alap problémámat sem értem mert nem tudom mi a normális. Anyukámat leszidni nem akarom, mert hálás vagyok amiért felnevelt, csak túlzásba vitt dolgokat aminek kárát látom. Mostanában gondolkodtam hogy kijárok majd focimeccsekre vagy nézni valahova. Eddig évekig egyedül néztem a kanapéról. Munkából sokan járnak, lehet hogy csatlakozok hozzájuk. Eddig azért nem mentem mert előtte mindig mennek sörözni, én meg csak bambán tudok nézni ilyen helyzetekben, nincsenek "férfias témáim". Pl. a focitól is el voltam tiltva mindig, titokban néztem. Autókkal, motorokkal nem foglalkozhattam mert anyu szerint életveszélyesek és nincs semmi szükség hogy "nőgyülőlő tesztoszteron férfi legyek". Amúgy hegedül ni járhattam csak általánosban, sportokat nem engedett. Most már nem is tudom milyen sportot kezdhetnék el.


Apu 1 éves koromban elhagyott minket, új családja lett, Amerikában él. Rólunk nem vesz tudomást, letagad minket. Pedig többször is próbáltuk vele felvenni a kapcsolatot.

2014. jan. 10. 10:34
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

ezek után csoda ha nem lettél búza...

szerintem olvass önismereti könyveket, hátha segít valamit. a káromkodástól nem leszel férfiasabb, szóval ne vedd fel az alpári stílust.


most már felnőtt vagy, mehetsz sportolni, meccset nézni, ott talán ragad rá valami a koszon kívül :)

2014. jan. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Anyukáddal ott komoly gondok vannak, alapból olyan, mintha gyűlölne minden férfit, vagy nem tudom...

Mindenesetre már felnőtt vagy, nem takarózhatsz sokáig ezzel (bár igazad van!), szóval mindenképp mielőbb kezdj el normális életet élni.

2014. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ahogy a káromkodástól sem, a focimeccstől sem leszel férfias. Macsó akarsz lenni vagy férfi?

Én is a sportot ajánlom, de aktívan! Ne meccsre járj el nézni, hanem menj le focizni egy egyesületbe. Olyan csapatsportokat válassz, ahol férfiak játszanak. Lehet ez persze kosár, vagy bármi más. Ja és azért mert hímneműek ne higyj el mindent. Imserj meg több embert és mérlegelj.

2014. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Legyél b.u.z.i és minden amit hátránynak érzel most, ott előny lesz.
2014. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3-as, nagyon jól leírtad, egyetértek. Amúgy honnan jön ez a világos öltönybe való öltöztetés az anyukáktól és mit jelent? Pár alkalommal láttam már így volt osztálytásat, tánciskolás fiúkat és valóban az anyukájuk erősen birtokolta őket :).
2014. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Húbasszus itt anyáddal van komoly baj, hogy direkt férfiatlannak akart nevelni.
2014. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!