Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan buktassunk le egy...

Hogyan buktassunk le egy kollégiumi tolvajt?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy folyamatosak a kollégiumunkban a lopások. Heti rendszerességgel lopnak el (többnyire pénzt) különböző értéktárgyakat. A kérdésem az lenne, hogy van valaminek tudomás arról, hogy lehet-e venni olyan speciális pénzfestéket, amivel a bankjegyet bekenjük, utána a pénz elhelyezzünk valahova és aki érintkezik a pénzzel, annak elszíneződik a bőre. Kerestem a neten, de nem találtam. Nagyon hálás lenék pozitív válaszokért. köszönöm!

#tolvaj #kollégiumi tolvaj
2014. febr. 1. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem rejtettek el valahol egy kis kamerát ami felveszi?
2014. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Zárjátok az ajtót, ilyen egyszerű.
2014. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én is dolgoztam kollégiumi nevelőtanárként, ott minden folyosót bekameráztak, így visszanézhető volt, ha idegen járt a szobában. ne hagyjátok elő az értéktárgyaitokat, pénzeteket, zárjátok be a szekrényetekbe. A szobát is zárjátok be magatok után mindig. Sajnos legtöbb esetben csak a megelőzés az egyik hatékony mód!
2014. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de elég macerás lenne nézegetni mások kezét,hogy kinek színeződött el...Én is voltam kolis (mondjuk külföldön),mindig zártam az ajtót,plusz a szobában volt zárható szekrény,oda tettem az értékesebb holmikat,sminkcuccaimat(a takarítónők előszeretettel lopták a körömlakkokat...).Ha nálatok nincs zárható szekrény,akkor páran dobjátok össze a pénzt egy kis zárható dobozra/széfre (drága,de megéri),és dugjátok el egy megbeszélt helyre.
2014. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Na és ha azt a pénzt nem lopja el amit összetaknyolsz?Akkor harcolsz a pénztárossal mikor szprájtot veszel rajta?
2014. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért járnak be, mert könnyű a terep. Figyeljetek, oda, zárjatok mindent. Amúgy egy jó felbontású kamera lenne a jó megoldás szerintem.
2014. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha van ott net, akkor lehet tudok segíteni.
2014. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőmtől loptak a koliban, ők úgy oldották meg, hogy a pénztárcát egy asztalra tették, és az asztallal szembeni ágyra tették a laptopot, amin be volt kapcsolva a kamera. Az szépen felvette a dolgot, a lopós csajszi meg repült a koliból.
2014. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Akkor valószínű a laptopot nem lopta el.A pancser.
2014. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A gond azzal van, hogy mivel koedukált kollégium, ezért az ajtókat nem lehet zárni, illetve tilos eltorlaszolni! Állami kollégium, kamerákra- fontosabb dolgokra- sem futja. Ha pedig mi rejtünk el kamerát, azzal a probléma, hogy a lopások mindig más egységekben, szobákban történnek meg. Nah most 120 szobaX2 /lány- fiú oldal/ kamera iszonyat költséges. ... :( köszönöm az ötleteket azért
2014. júl. 10. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!