Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan beszélgethetnék többet...

Hogyan beszélgethetnék többet velük? Hogyan barátkozzak? 13/L

Figyelt kérdés
Külföldön vagyok pár hónapig hogy nyelvet tanuljak, és beszélgetnem kéne az osztálytársakkal hogy tanuljak mégtöbb szót, és hogy gyakoroljam. Az a baj hogy nem tudom hogyan, miről beszélgessek. Én Magyarországon is szünetekbe csak ülök, és csak a barátaimmal beszélgetek. szeretek egyedül lenni. Persze van sok barátom, nem vagyok félős, oda merek menni emberekhez, csak nem szeretek mindenkivel leállni beszélgetni. Mit tegyek? Hogy változtassak ezen?

2014. febr. 10. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem csinald ugy ahogy magyarul szoktal beszelni, meg nem kell mindenkivel beszelni csak mondjuk egy-kettovel. raadasul altalaban erdekelni szoktak az embereket a kulfoldiek ugyhogy lehet majd meg oda is mennek hozzad.

remelem segitettem :)

2014. febr. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- Gyűjts össze pár olyan témát, amiről szerinted az adott nép tudna beszélni: a történelmükről, a kultúrájukról, a szokásaikról, az ünnepeikről, hagyományaikról, stb. (Ha tudnám, melyik országról és nyelvről van szó, pár példát is írnék, de a lényeg, hogy te tudd, mire vagy kíváncsi.)

- Ezekhez fogalmazz meg előre és írásban 12 konkrétabb, nyitott kérdést, tehát olyanokat, amire csak kifejtős válaszokat lehet adni. (Ne lehessen gyorsan letudni azzal, hogy igen/nem)

- Állíts össze egy kérdőívet. A kérdéseidet gépeld le, nyomtasd ki, szép formásan, elegánsan, a válaszoknak is sok helyet hagyj.

- Kérj meg minél több embert, hogy töltsék ki veled együtt, és beszélgessenek közben róla, hogy miért gondolják úgy, ami válaszokat adnak. Mivel a 12 alapkérdést már jó előre megfogalmaztad ÍRÁSBAN, nem kell belezavarodnod, és ők is könnyebben megértik, de a lényeg, hogy ez már megadja az alapot a beszélgetéshez.

- A beszélgetések közben jegyzetelj. Figyeld meg a gyakori szófordulatokat, kifejezéseket, az ő gyakran ismételt kérdéseidet.

- Ha már jól megy, és a társaságban, ahova mész (osztály? család? tábor?) elfogytak a meginterjúvolható alanyok, akkor kérd meg a leg segítőkészebbet, hogy kísérjen el, és szólíts meg pár embert az utcán is.

- Ha adódik alkalom bárhol, bárkivel, szintén töltesd ki vele a kérdőívedet. (Tehát mindig, bárhova mész, legyen nálad néhány példány, és persze tartalék tollak, minden eshetőségre felkészülve.)

2014. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!!

az en story is valami hasonlo ehhez! kulfoldon vagyok es vannak barataim es nem felek toluk csak hat jobban erzem magam egyedul! legtobbszor nem is megyek ki hanem inkabb bent maradok , nem szeretem a tarsasagot, 1 barat is eleg nem kell az egesz tarsasag de az a baj h a legjobb baratnom meg a tobbiekel van mivel h a rokonai is , es igy inkabb nem is szoktam ki meni ..nem is akarok h legyen szunet legszivesebben :)

2014. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!