Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy küzdjem le a zárkózottság...

Hogy küzdjem le a zárkózottságot és önbizalomhiányt? Nem bírom tovább!

Figyelt kérdés

Egy rövid bemutatkozó, hogy tudjatok rólam egy-két dolgot: 17 éves, koromhoz igen csak érett lány vagyok. Igazából szerintem az egész befordultságom abból fakad, hogy egyeltalán nem értek egyet a mai társadalommal. A korosztályommal szinte nem is vagyok kapcsolatban... 25 év körüli "barátaim" vannak. Velük azért szeretek lenni mert fejben már sokkal érettebbek, és jó velük értelmes dolgokról beszélni, az ostoba "tini fecsegés" helyett. Volt egy kapcsolatom ami 13 éves koromban kezdődött és lassan egy éve véget ért. Ez a kapcsolat biztonságot adott nekem, mindig mindennel a barátomhoz tudtam fordulni.

Már régóta úgy érzem sehova sem tartozom. Az osztálytársaimmal nem tartom a kapcsolatot. Van egy barátnőm, akit 10 éve ismerek, (igazából őt sem érzem igazán barátomnak, nem különösebben foglalkozik velem...)Vele szoktam hétvégente kimozdulni, neki persze van pár baráti köre, (osztálytársai, csoporttársai) akikkel én is jóban vagyok, de ők még sem az én barátaim...

Rengetek gondolat van a fejemben, de valahogy emberek közt még sem tudok megnyílni. Valamiért sokszor nem vagyok megelégedve magammal, pedig egyeltalán nem vagyok csúnya sem elhízott vagy ilyesmi. Valahogy úgy érzem a belső boldogtalanságomat megérzik a körülöttem lévők és ezért kerülnek engem. Olyan jó lenne, ha kinyithatnám a szám és nem érezném magam ilyen zárkózottnak!!

Kérlek segítsetek!



2014. febr. 12. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is kicsit hasonló vagyok hozzád, leszámítva h én találtam már régebben is 1-2 értelmesebb barátot akik kb annyi idősek mint én. De én is önbizalomhiányos és zárkózott vagyok kissé. Régebben jobban, most már kevésbé. Azt jól gondolod h megérzik a körülötted lévők a boldogtalanságodat. Még ha nem is vagy jó kedvedben, próbálj meg mosolyt erőltetni kicsit magadra aztán majd idővel már nem kell erőltetni.


Az h idősebbekkel jössz ki jobban nem baj sztem. Pik-pakk te is huszonéves leszel és akkor már a te korosztályoddal leszel jóban.


22f

2014. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az önbizalom a sikeresen végrehajtott tettekből épül fel és a rutin adhat alapot neki.

szerintem itt a kérdésben az a fő probléma,hogy te az egész dolgot a társasági kapcsolatokra hegyezted ki,csak ebben szeretnél helyt állni.

ez a nem értesz egyet a társadalommal is olyan fellengzős.

eltartott vagy,nem kell gondoskodnod még magadról sem,nem hogy egy egész társadalomról.

szóval ez a fajta gondolatmeneted nagyon is megfelel a korosztályodnak,mert ennyi idősen mindenki jobban tudja a dolgokat:)

amivel fejlődhetsz a csoportos kapcsolatban,a csoportban elfoglalt helyedet fejlesztheted,jobb kommunkiációra tehetsz szert annak a neve társasági dinamika,ennek utánanézhetsz.

de közben meg nem ártana mondjuk komolyabban sportolnod,edzened.

így lehetnél egy értelmes,hasznos csoport tagja is,ahol a tettekért járt az elismerés,nem a haszontalan,semmire nem jó fennkölt gondolatokért.

és az edzésnek köszönhetően birtokába kerülhetnél egy hasznos képességnek,aminek köszönhetően fejlődhetne az önbizalmad.

2014. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
milyen kár, hogy nem most vagyok 17 éves! Pedig akkor milyen jó lett volna, ha el tudok beszélgetni valakivel... De ha nem tartasz öregnek (22), akkor most is beszélgethetünk :D
2014. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ez a 21. század a legtömb ember síkhülye, és szőke!
2014. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!