Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon nehezen tudok szemtől...

Nagyon nehezen tudok szemtől szembe komunikálni vagy bármilyen helyzetet lejátszani az emberekkel. Mit csináljak, hogy ez megszűnjön?

Figyelt kérdés
A barátaimmal nincs gond, de akiket nem ismerek annyira azok előtt mindig leblokkolok, vagy ha vki tetszik nem merek rá nézni, vagy elfordítom a fejem. Mindig nagyon zavarban vagyok az emberek előtt és ez zavar...

2014. febr. 15. 16:48
 1/1 anonim válasza:

Szia! :)


Apró lépések, egyszerű apró lépések és szerezhetsz több önbizalmat. Ezek célkitűzések lényegében, amelyeknek célja, hogy sikerélményed legyen. Viszont tudni kell kezelni az esetleges buktatókat is. Tanulni kell a hibákból és a kitűzött célok mellett kőkeményen kitartani. A te esetedben a leginkább azt tudom tanácsolni, hogy tudatosítsd magadban a következőket: te is és a másik fél is emberi lény. Ha jutni akarsz vele bármilyen szinten valahova, ahhoz interakcióba kell, hogy lépjetek. Tehát alsó hangon kommunikálni kell az illetővel.


A szemkontaktus a bizalom jele, így ha tényleg bízol a másikban ezzel az apró gesztussal tudod kifejezni: "Figyelek rád." Rá kell szoktatnod magad arra, hogy szembenézz a másikkal. Nem akarja az a szerencsétlen kicibálni belőled a lelked. :D Egyszerűen csak jelzi irányodba: "Rád figyelek." Ez pedig bizony pozitív dolog. :) A célokat magadnak kell kitűzni, ahogyan érzed. Viszont gyakorolnod kell méghozzá élesben, csak így juthatsz előrébb. (Technikai tipp a szembe nézéssel kapcsolatban: eleinte nem is szükséges pontosan az illető szemeibe nézni. Elég, ha a két szeme közé nézel, vagy picivel felé, és így ugyan úgy éreztetheted vele, hogy figyelsz rá. Ez csak apró dolog.)


Remélem tudtam számodra hasznosítható információkat adni! :) A legjobbakat kívánom és sok sikert előre is! :D Kitartás! Én így látatlanban is hiszek benned, menni fog az! ;)


Tisztelettel: Kenyeres Dániel

2014. febr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!