Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A véleményetekre lennék...

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ti is éreztek-e hasonlót haveri társaságban, vagy céges bulikon?

Figyelt kérdés
Sokszor mikor céges buliban vagyok, illetve egyes haveri társaságokban nem tudom elengedni magam. Megjátszom, hogy jól érzem magam, ami néha sikerül is, de általában azt érzem, hogy legszívesebben otthon lennék a családommal, vagy legközelebbi barátaimmal. Felszínes beszélgetési témák mennek, felszínes mosolyok, bólogatások, és fogy az alkohol, egyesek hangosan nevetnek. De muszáj ott maradni és mások lehet jól is érzik magukat, lehet velem van a baj. Felveszek egy maszkot, de belül van egy kellemetlen érzés. Nem akarok elsőnek elmenni, mert nem illik, de várom, hogy valaki megkezdje a sort. Kevés barátom van, és a családom, velük tudom igazán jól érezni magam. Már iskolában is így volt, hogy kevés emberrel éreztem jól magam. Voltak haverjaim, italoztunk, felszínes témák a csajokról. Igazából belül mindig feszengtem valamennyire, de úgy gondoltam egyedül gáz lenni. Aztán lett egy pár igaz barátom. De mai napig a felszínes, vagy munkahelyi társaságokban érzek feszengő érzést. Ti hogy vagytok ezzel? Velem lehet a baj? Túlérzékeny vagyok, vagy ez valami pszichés probléma?

2014. febr. 17. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyan ezt érzem szinte minden nap. Nem vagy egyedül ezzel :)
2014. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Biztos vagyok benne,hogy nincsen pszichés problémád.Én nagyon sokáig erőltettem magamra ugyanezt...csak azért eljártam olyan bulikba és társaságokba,ahol nem szerettem lenni és nem is illetem be,de úgy gondoltam muszáj."Így kell csinálni,így illik."De rá kell jönni,hogy a fenét ér ennyit a dolog.Csak a legközelebbi barátaimmal kezdtem "számolni" és feladtam a díszbájolgást.Kaptam rá sok hideget mégis azóta százszor jobban érzem magam.Kiegyensúlyozottak a kapcsolataim és csak akkor vagyok csak ott amikor szeretném is.Hidd el,aranyat ér ez az érzés! :)
2014. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hála Istennek nálunk nincsenek ilyesmik, eszemben sem lenne ilyen bulikba menni.

Egyetlen karácsonyi bulin voltam valaha, pont most karácsonykor, az egyik ügyfél szervezte. Viszont az nem volt kötelező, egyszerűen jól esett, hogy meghívtak, és nagyon-nagyon jó volt.

De még így sem maradtam sokáig, inkább csak benéztem.

2014. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Hiszen írod, hogy vannak barátaid, van családod, és velük érzed jól magad. A többiek, a munkatársak, haverok, egy más fajta kapcsolat. Valószínűleg a barátaiddal, családoddal jobban érzed magad, ezért nem vagy rákattanva a céges bulikra, meg annyira nincs rá szükséged, mert más kikapcsolódási formát is ismersz.

Én is a saját barátaimmal a magánéletben sokkal jobban érzem magam. A céges összejövetelek nekem mindig furák, mert egyszerre kell szórakozni, jól érezni magad, de közben persze megy a munka is.

2014. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, befelé forduló és szintén kényelmetlenül érzem még mind a mai napig is magam. Adj magadnak időt. Rájöttem, hogy sokszor a felszínes, színházat megjátszó emberek vihognak céges bulikon legtöbbször ...
2014. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ez természetes, nincs közös téma, olyan emberek, akik nem passzolnak össze, ott ez természetes

ha van pia, akkor igyál, nekem akkor megered a nyelvem, és sokkal lazább vagyok. Már egy kicsi is segíthet, és nem leszel részeg sem... akkor könnyebben fog menni. Dehát ha egyszerűen nem ugyanolyan az érdeklődési kör, vagy ilyesmi, akkor nehéz

vannak olyn emberek, akik bárhol, bármikor, bárkivel, bármilyen helyzetben el tudnak beszélgetni, mert nagyon sok mindent ismernek, és sok minden érdekli őket...

nincs veled semmi baj

2014. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igencsak hasonló kaliberű vagyok én is.

Azok társaságában tudom csak elengedni és jól érezni magam, akiket kedvelek. A "pofaviziteket" nem csípem. Ez látszik is rajtam, még ha takargatni is próbálom, észreveszik. Nem vagyok jó színész.

Voltam már úgy, hogy rosszul éreztem magam egy összejövetelen, egyszerűen feszengtem, nem tgudtam magammal mit kezdeni...Nem kerteltem, közöltem, hogy "Bocs, de nem vagyok jól, most hazamegyek, további jó szórakozást", és kész. Erőszakkal nem tarthatnak vissza. Egy kicsit ott voltam, jöttem, láttam, kis udvariasság, de ennyi.

Szerencsére, eddig olyan céges bulikon voltam csak, ahol jó volt a társaság, a hangulat. A volt munkahelyemen családias volt nagyon, igaz, ott kevesen is voltunk /jaj, de szerettem! /.

Most is lesz egy találkozó egy volt kollégával, olyannal, akivel alig beszéltem valamit. Most erre minek menjek el? Meló után már úgyis fáradt vagyok, hétvége pedig az enyém és a családé/barátoké, eleget vagyunk a kollégákkal együtt hétköznap.

Szóval, semmi baj Veled. Ettől még nem vagy antiszociális vagy hasonló. Cselekedj érzéseid szerint, a minimális udvariasságot tartsd csak szem előtt.

2014. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!