Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki nem tartozik a "tipikus",...

Aki nem tartozik a "tipikus", laza fiatalok közé, azzal mi lesz?

Figyelt kérdés

Alapvetően sok a rossz tulajdonságom, úgy érzem, három embernek is elég lenne. Könnyen válok nyűgössé... Persze a nyűgösséget hamar leküzdöm, tudatosan is teszek ellene, de addigra nyafogtam egy sort. Emellett túl erőteljesen élem meg mind a pozitív, mind a negatív élményeimet, csak rájuk bírok gondolni, mikor aktuálisak és nehezemre esik nem azokról beszélni. Ezen kívül túl sokat beszélek.


Ez a dolgok egyik része.


A másik része az, hogy sose bírtam alkalmazkodni a mainstream áradatokhoz. Nem bírok valamit csak azért csinálni/úgy gondolni, mert a többség úgy csinálja. De fordítva se. Az se tántorít el, ha túúl mainstream. Csinálom, ahogy nekem tetszik, és utána derül ki, mennyire különc vagy átlagos az. Sokszor a tömeghatás se hat rám.


Harmadik része a dolgoknak, amire a kérdés címe is utal.

Nem bírom jól érezni magam a diszkóban.

Nem tudok azonosulni azzal a felfogással, hogy ne érdekeljen a tananyag, csak a kreditért tanuljunk, minden puskázási lehetőséget használjunk ki 120%-osan és mindent az utolsó pillanatra hagyjunk. Holott ennek a felfogásnak látom előnyeit, de a lelki indítékát nem értem és nem bírom így csinálni.

Egyszerűen szót se értek egy... hadd mondjam ezt, átlag fiatallal. Máshogy nem tudom mondani! Mindig emberekről beszélnek, számomra(!) idétlenül viccelődnek, én még mosolyogni se tudok rajta. Akárhogy próbálok én is olyan lenni, legalább ideig-óráig.

Inni se szoktam olyan sűrűn. Messze nem mondható, hogy egyáltalán! De nem olyan sűrűn.

Nem tudok azonosulni azzal, hogy légy laza, élj a mának, ne érdekeljen semmi és legyél lusta. Akkor se, ha látom e felfogás sok-sok előnyét és azt is látom, hogy eddig csak hátrányom volt... Emberileg nézve se a laza, se a merev nem több a másiknál.

Engem egyébként sok kortársam levegőnek néz, vagy úgy beszél velem, mintha a hátsójából rántott volna ki.


2014. febr. 21. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

En se vagyok az a tulsagosan laza fiatal nem iszom, nem kovetem en se azt, amit mas csinal, ha nem tetszik. De tul merev sem vagyok. Talalj egy baratod, aki hozzad hasonlo, a tobbiekkel is tartsd a kapcsolatot, ha pl. neked is tetszik valami, ami nekik is. Ami meg nem , abbol maradj ki.

Diszkoba en se voltam egyszer sem de nem is akarok. Szivesebben ulok otthon es pl. megnezek egy filmet(abbol is csak amilyet szeretek).

2014. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen engem írtál le, sőt mintha én írtam volna a kérdésedet.

28 vagyok, én is így töltöttem a gimis, kora egyetemi éveimet. Nem érdekelt. Találtam olyan barátokat, akik hasonszőrűek voltak, akik nem a sörözőbe meg a dizsibe mentek tanítás után közvetlenül (!) hanem egy fokkal értelmesebben tölthettem velük az időmet.

Tanultunk egyetemen is, mint a güzü, jó állásunk lett, rendesen alakul minden. 29 vagyok most.

Kilógsz a többségből, de ezt sose bánd. Nem kell meghasonulnod, mert neked is ugyanolyan babérok teremnek, mint másoknak. Aki iszik meg bulizik nonstop és nem érdekli semmi, az majd megküzd a következményekkel.

Mindig van egy trend, az én gimis éveim alatt is volt. Ez már mindig így lesz. Nem kötelező beletartozni.

Ha komolyabb, csendesebb, visszafogottabb vagy, lehet, hogy az ő népszerűségi mércéjüknek nem felelsz meg, de őszintén: kit érdekel? Barátkozz azokkal, akik hozzád hasonló felfogásúak, és kész. Mindenki megy a maga útján, és kovácsolja a saját sorsát, így vagy úgy.

2014. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28 vagyok, csak másodjára melléütöttem :)
2014. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ne is kövesd a mai gagyi mainstream tiniket...bár a mai korai 20évesek is nevetségesen állnak hozzá bizonyos dolgokhoz,a lényeg,hogy ne is légy középszerű,és nem kell másnak megfelelned.fejleszd magad és az egzisztenciádat,tűzzél ki célokat..
2014. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet sznobságnak nevezni, félig-meddig az is (volt), félig-meddig pedig alapvetően semmi rosszindulatot nem tartalmazó alap meggyőződésem.

Hittem annak, amit az idősebbek mondanak (a mindenkori idősebbek), hogy tanulj sokat, nem halogasd, ne csak vizsga előtt egy-két nappal, ne utolsó pillanatban, érdekeljenek a tantárgyak, légy nyitott. Így neveltek engem. Ilyen lettem. Nemcsak a neveltetéstől, ugyanis sok embert nevelnek így, szigorúan, mégis "kitörnek".

Azt hittem, így az ember azt csinálhatja majd, ami iránt elhivatottságot érez, így viheti igazán valamire, így kutathat, lehet innováció részese (nem én akarom megváltani a világot, de egy innovatív csapat részese szívesen lennék, még ha legutolsó tag, akkor is). Így tehet le valamit munka terén az asztalra.

Ez a hitem már felborult... de teljesen.


Ezen kívül azt hittem, "jógyerek"-nek lenni jó. Nem feltétlen sznobságból hittem azt - bár ha megvizsgálnánk, biztos ott lenne az önző szándék is -, hanem... csak úgy azt hittem.


Mindezek ellenére alig várom, hogy még egyszer átfussam az anyagot, és megértsem teljes egészében, vagy még jobban memorizáljam, mert érdekes és kisebb részét akarom elfelejteni :D, vagy csak akkor érzem létjogosultságát a puskázásnak, ha át is néztem az anyagot, és még akkor se okostelóról puskázok, hanem legépelek pár sort és kinyomtatom mondjuk, vagy lekörmölöm.

Szerintem ez maximálisan beteges!!!

2014. febr. 21. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Maximálisan beteges? Mi? Az, hogy szeretsz tanulni? Hogy érdekel, amit tanítanak? Hogy elhivatott vagy? Hát lehet, hogy a sok platformcipős 16 éves végzet asszonyának sminkelt, sörözőkben nevetve dülöngélő tinipitsa számára ez beteges, de baromira nem az, ne félj.
2014. febr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyáltalán nincs ebben maximális betegesség, sőt azt mondhatnám én is ilyen voltam és vagyok is. Kilógni a sorból, megvetni a mainstream dolgokat, nem sodródni a tömeggel fantasztikus. Én világéletemben más úton jártam, mint az átlag. Persze ez magával hozza azt is, hogy iszonyatosan kirekesztett voltam mindig. Gyűlöltem a discot, az alkoholt, a dohányzást, a drogokat, a buta társalgást, azaz átlag, hétköznapi témákról történő eszmecserét. Miközben akik a közvetlen környezetemben voltak, azok bizony mind úgy éltek. Rendesen ki is lógtam és lógok is a sorból. Én még egy kocsmában sem tudnám jól érezni magam, de egy kávéház, színház, időnként ilyen értelemben társaságban lenni ez összekovácsolja az embereket. Nem voltam rocker, de jártam és járok koncertekre. Isznak körülöttem, dohányoznak, esetleg anyagot szívnak, amelyekkel én nem élek és soha nem is szeretnék. Teljesen más morális értékek szerint élnek, de mégis van valami szeretet a levegőben, ami összehoz embereket, egy napra legalább összekapcsol. Nem úgy, mint az idióta discoknál, ami értékekre és igényességre nem szomjazó emberek gyűjtőtábora.
2014. febr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!